memo

Bugun...
16-09-2015
SÖZÜNDOĞRUSU

SÖZÜNDOĞRUSU

ÜZGÜNÜM AMA DURUM BU…

İki haftadır ülke bu durumda iken inanın yazmak bir türlü içimden gelmedi.

Yazmak ilham, moral istiyor.

Şu şunu demiş bu bunu demişten çok genel bir tabloya baktığımızda gün birleşme, teröre karşı ortak tavır alma, siyasi çekişmeleri bir tarafa bırakıp elini taşın altına koyma zamanıdır.

Genel siyasi ve bazı STK’rın, medyanın tutumları çerçevesinde ülkenin profilini çizdiğimizde şunlar ortaya çıkıyor.

Öğrenebildiğimiz ya da okuduğumuz kadarı ile;

HDP’yi ve Demirtaş’ı parlatma çabası içinde olanlar: Doğan medya grubu, Nazlı ılıcak ve okyanus medyası, CHP, BBC, Reuters ajansı, Almanya İngiltere gibi ülkeler.

TSK operasyonlarına karşı olanlar, ateşkes isteyenler, Teröriste terörist diyemeyen, haber bülteninde teröristler demeyip devamlı PKK’lılar diyenler:  yine aynı gruplar.

Ortak davranış sergileyen bir DHKP-C, İran ve İsrail keza benzer destekler veriyor. Şu an İsrail o kadar rahat ki Mescidi Aksa’ya girip ibadete mani oluyorlar Erdoğan hariç ses çıkaran yok.

Diğer tarafta ise PKK, DHKP-C, DEAŞ’la çarpışan hükümet ve TSK. Yani bir taraf terör ve yandaşları diğer taraf meşru zeminde çarpışan bir ülke.

Aynı yandaşlar aynı zamanda RTE ye de karşı. O zaman şu soruyu sormak gerekir: neden teröre karşı değil de RTE’ ye karşısınız?

Cevap kısaca şudur:

“Terör örgütü kullanılarak mevcut iktidar yok edilmelidir”, tek umutları budur, siyaseten yıkamadıkları yapıyı terör örgütünü manivela olarak kullanıp yıkmak ve 2002 öncesi nemalandıkları yapıyı ve itaatkar Türkiye’yi yeniden oluşturmak ve bağımsızlığın ve Ortadoğu’nun son kalesi Türkiye’yi bertaraf edip Ortadoğu’yu ele geçirmek için algı operasyonları dahil her türlü yol deneniyor.  

Sonuç olarak amaç aslında RTE veya AK parti değil eski statükonun gelerek vesayet altında bir Türkiye modelinin devamının sağlanması için ortak çıkarı olan safların bir araya gelmesinden başka bir şey değildir.

Bu durum zaten bu safların aynı merkezden yönetildiklerini de akla getiriyor. Öyle kirli bağlantılar görüyoruz ki; doğan medyası ile İngiltere’nin Irak petrollerindeki ortaklıkları, KOÇ grubu Pensilvanya/petrol işleri, ananas muhabbetleri, Oktay Vural’ın kardeşinin Aydın doğanın başdanışmanı olması, bir gün önce aday değilim diyen Kılıçdaroğlu’nun tekrar genel başkanlığa adayım demesinin arkasındaki nedenler ve paralel ilişkisi.

Kimin eli kimin cebinde. 

İktidar ise; birçok hata, şahsi suçlara ve bazı konularda ağır davranmalarına rağmen 13 yıllık iktidar dönemlerinde tüm bu çevrelerin menfaatine aykırı davranmış olmalı ki iki cepheden biri haline gelmiştir.

Bu çevrelerin ortak menfaati ise Türkiye gelişmesin, Ortadoğu’da aktör olmasın , bizim sözümüzü dinlesin.

Mesele RTE değil ülke meselesidir. RTE düşmanlığı üzerinden ülkeyi ele geçirmektir. Bunu  görmek lazım. Ben ülke mi seven, herhangi bir parti ile bağı olmayan bir kişiyim.

Ancak genel tablo benim zaviyemden böyle görülüyor.

MAKALE YORUMLARI


Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU