memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

11-01-2016
Mehmet KİŞİ

Mehmet KİŞİ

Bismillahirrahmanirrahıym.Vela havle vela kuvvete İlla billahil aliyyil’Azıym

İlkyazımda böylesine düşünceler yazayım mı yoksa suya sabuna dokunmadan sadece yazmış olmak için mi yazayım diye düşünmedim değil.

Ülkem, vatanım yangın yeri iken güven bunalımı yaşadığımız şu günlerde düşüncelerimizi yazmadan fikirlerimizi anlatmadan yazı yazmak köşeyi kaplamak olmazdı.

Doğuda savaş devam ederken insanlar aç çocuklar öksüz soğuğun kışın ortasında elektrik yok doğalgaz yok kömürü bulmak imkânsız. Nerede bizim vicdanımız nerede bizim yüreğimiz kalmadı mı bunları dile getirecek dilimiz sözümüz nefesimiz. Bir gemide otuz kişi terör örgütü varsa bunlardan birisi masum ve onlardan değilse o gemiyi batırmak caiz değil diyen bir imparatorluğun torunları olduğumuzu nasıl da çabuk unuttuk.

Suriye’de Türkmen kardeşlerimiz açlıktan kedi köpek yerken ağaç yapraklarıyla beslenmeye çalışırken donmamak için kışın ortasında baraka evlerde yaşam mücadelesi verirken bizle bu kadar olumsuzluklar karşısında neler yapıyoruz acaba?

Bizler bunların hepsini her gün duyuyoruz izliyoruz ama maalesef duymazlıktan geliyoruz. Yaşantımızın bozulması huzurumuzun kaçması hiç te işimize gelmiyor. Âmâ bu devran böyle sürmez bizler sessiz kaldığımız müddetçe bizler yardımlarımızı en üst düzeyde yapmadığımız müddetçe o sıkıntılıları o aciziyeti bizlerde yaşayacağız. Mevla’m yar ve yardımcımız olsun. Herkes her şeyi devletten bekler oldu hiç kimse çıkıp ta neler oluyor yahuu bu ülke sahipsiz midir bile diyemiyor ne oldu bizlere bizler özümüzü kimliğimizi kaybetmişiz lüks hayatımız bozulmasın rahatımız yerinde olsun çocuklarımıza kimse dokunmasın yediğimiz içtiğimiz önümüzden eksik olmasın; olmasın da nereye kadar ülke yangın yeri olmuş tüm komşularla ilişkiler bitmiş dünya doğudan başlayarak bölmeye çalışıyor bizler mezhep tutar gibi parti tutuyor kardeş kardeşe siyasi düşman oluyor evlat babayla ülke çıkarları konusunda anlaşamıyor bırakın anlaşamamayı konuşamıyor, Allah aşkına biz nereye gidiyoruz nedir bizim derdimiz. Kin nefret öfke vurdumduymazlık bana dokunmayan yılan bin yaşasın hatta yüz bin yaşasın diyoruz kusura bakmayın o yılan az kaldı hepimize dokunacak hepimiz o yılanların zehirlerine maruz kalacağız. Herkes kendine düşeni yapmalı birlik olmalı beraberce hareket etmeli siyaseti kini nefreti bir kenara atmalı hatta çöp diye yakmalı gün birlik günü olmalı beraberce adımlar atmalı her il ilçe gruplar halinde oy verdiği desteklediği peşinden koştuğu vekillere siyasetçiler neler oluyor nereye gidiyoruz sorularını sormalı milleti uyandırmalı ki herkes neler olup bittiğini görebilsin. Herkese her fertte görevler düşüyor bu görevimizi yapmaz isek yarına çocuklarımıza bırakacağımız bir huzur dolu ülke bırakamaya biliriz. 

Saygılar sunuyorum.

MAKALE YORUMLARI


Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ