memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

08-07-2022
Emrehan Aymelek

Emrehan Aymelek

Sahiden İyi Bayramlar mı?

Tarihlerden ‘6 Temmuz 2022’ Yer, ‘Konya Şehir Hastanesinde Görevli Kardiyoloji Doktoru Uzman Ekrem Karakaya’  Bir hasta yakını tarafından polikliniğinde silahla vurularak öldürüldü.

O gün ‘Bir Hekim, Bir Abi, Bir Meslektaş, Bir Kardeş ve Bir Eş’ hayatını kaybetti. Bugün bir genç sağlıkçı olarak bunları yazmak ve konuşmak yerine bir başka konu  konuşmayı çok isterdim… ‘Sahi Dr. Ekrem Karakaya’nın ailesi için Sahiden İyi Bayramlar mı’?

Birçok kişilerden duyuyoruz ki sizler nasıl ‘Doktorsunuz, Sağlıkçısınız’ vs gibi konuşmalar duyuyoruz, Neden? Diye sorduğumuz da ise; sizler bu mesleğe başlarken yeminler etmediniz mi diyorlar.

Tekrar tekrar  yazıyorum, söylüyorum hatta yazacağım ve söyleyeceğim bizler bir hasta yakını ve hasta tarafından hunharca küfür, hakaret ve şiddet yerken sesimiz çıkmayacak üzerine ‘And’ içeriz demedik.

Bizler yemin ederken;

‘Yüklenmiş olduğum sorumluluklarım bilincinde geliştirdiğim anlayış ve becerilerimle anlayış ve becerilerimle herhangi bir ırk, inanç, renk, siyasal veya sosyal durum ayrımı gözetmeksizin hastalarıma bakacağıma AND İÇERİZ’ dedik.

Hiçbir sağlık çalışanı bir hastasını hiçbir suretiyle bilerek veya bilinçli şekilde asla ve asla ölüme sürüklemez, yeri geldi herkes evlerinde, ailesiyle, eşiyle, dostlarıyla eğlenirken sağlık çalışanları o an canla başla, kan ter içerisinde COVİD19  mücadelesi içerisinde aileleriyle, eşleriyle, dostlarıyla görüşmediler böyle bir mücadele içerisinde kendi canını hiçe sayarak hastalarımız için savaştık, savaşıldı buna rağmen hiçbir kimsenin ‘Siz sağlıkçılar, hekimler’ hastalarımızı bilerek öldürdünüz diyemez!.

SAĞLIKTA VE TÜM MESLEK ALANLARDA ŞİDDETE HAYIR DİYORUZ!.

MAKALE YORUMLARI


gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ