memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

15-06-2022
Bekir ŞEN

Bekir ŞEN

EKONOMİK ÇÖKÜNTÜ SOSYAL PATLAMA

Ülkemiz 2021’in son çeyreğinde yapılan yanlış adımlar neticesinde yaşanan ekonomik krizin çöküntüsünü sosyal patlama ile yaşamaya devam ediyor. 2022 yılının ilk yarısının bitmesine iki hafta kaldı ve 9 aylık ekonomik sarsıntı adeta sosyal patlamayı getirdi. Esnaflar siftahsiz işyerlerini kapatmaya devam ediyor, asgari ücretli, emekli maaşıyla geçinemiyor. Memur eriyen maaşları karşısında çaresizce bekliyor. Üniversite mezunları gençler iş bulamadığından bulanıma giriyor. Bu kadar olumsuzluklara rağmen hala birilerinin çıkıp yok ekonomi Temmuzda düzelecek yok yılbaşından sonra iyi olacak söylemleri ile adeta 85 milyona hançer saplıyor. 20 yıldır bu ülkenin yönetiminde söz sahibi olacaksınız ve işler kötüye gidince çıkıp dünyada kriz var söylemleri ile milletin aklıyla dalga geçeceksiniz. Hikaye bitti beyler-bayanlar artık söylem değil eylem vaktidir. Hayat pahalılığının tek sebebi iş bilmeyen ekonomi yönetimidir. Bu işi de üç-beş kişinin üstüne atmaya kalkmayın tek sorumlusu ülkede ekonominin sorumlusu benim diyen Cumhurbaşkanıdır. Bürotları değiştirdiniz olmadı, bakanları değiştirdiniz olmadı, neden olmadı derseniz çünkü sorun sizde de ondan olmadı. Ülkenin kaybedecek vakti yoktur, ya adam gibi bu işi bilenlere soracaksınız yada istifa edip iktidarı bırakacaksınız. 

Hırsızlık-arsızlık aldı başını gidiyor

Ekonomik çöküntü nedeniyle hırsızlık olaylarında büyük artışların yaşandığı istatistiği görülüyor. Gaziantep ve ilçelerinde hırsızlık olaylarının yaşanmadığı gün kalmadı. Uyuşturucu madde ile mücadelede o kadar suçlu yakalanıyor ki biz izlemedekten yorulduk. İntihar ve cinayet olayları ise artmaya devam ediyor. 

İstanbul’da sahil kenarında halka açık alanda ilişkiye giren yabancı uyruklu iki kişinin arsızlığı kamuoyunda yankılanırken Antalya’da lise öğrencisinin Kur’an-ı Kerim’e tekme atması adeta bardağı taşırdı. Toplum olarak nasıl bu hale geldik ve bu tür olaylarda neden sessiz kalıyoruz. Yüzde 99’unun müslüman olduğu bir ülkede bu kadar İslam karşıtı eylemlerinin yapılmasına sessiz kalmamalıyız. 

Krize kısa sürede çare bulunmazsa bu kış çok çetin geçeceğe benziyor. Yazı atlatırız ama kışı nasıl geçiririz hesabını şimdiden yapmamız gerekiyor. 
Silkelenin ve kendinize gelin.

MAKALE YORUMLARI


gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ