memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

19-05-2022
Bekir ŞEN

Bekir ŞEN

Gençlere sahip çıkalım

Dünya tarihine yön vermiş, aziz milletimizin onur ve asaletiyle bağımsızlık mücadelesi için tarih sahnesindeki değişimin başlangıcı olan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 103. yıl dönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu tüm ülke olarak bir kez daha yaşamaktayız. 19 Mayıs günü başlayan kahramanca mücadelenin ışığında demokratik bir hukuk devleti olan ülkemiz, gençlerin üstün gayreti ve çalışmaları sayesinde güçlü bir ülke olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Toplam olarak bizlere düşen görev ise sorumluluk sahibi, duyarlı, çalışkan ve bilinçli gençler yetiştirmek, geleceğimizin mimarı olacak yeni nesillerin ahlak ve maneviyat çerçevesinde Millî Mücadele ruhunun temeli olan birlik ve beraberlik şuurunu onlara yol gösterici olabilmektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, başta yarınlarımızın güvencesi gençlerimiz olmak üzere tüm yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum. Gençlerimize eğitim, iş, yuva kurma da yardımcı olmaya gayret edelim. 

Uyuşturucu bağımlılığının artmış olduğu günümüzde gençlerimize aileden başlamak üzere toplum olarak her bireyin sahiplenmesi gerekmektedir. Ülkemizin daha ileriye taşınması için gençlerimizi bu yönde yetiştirmeye gayret etmeliyiz. Ekonomik zorluklarla karşı karşıya kaldığımız bugünlerde gençlerimize daha da değer vermeliyiz. Eğitim alan gençlerimizin zorlandığını eğitimini tamamladıktan sonra iş bulma sorunu ile karşı karşıya geldiklerine şahit oluruz. Toplum olarak biz gençlerimize kucak açıp sahiplenirsek geleceğimize ışık tutmuş oluruz.

Genç nüfusu olmayan toplumlar her alanda büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Ülkemiz ise 2021 itibariyle 13 milyona yakın genç nüfusa sahiptir.

Geçtiğimiz hafta sonu dolu yağışından etkilenen bölge çiftçilerimize geçmiş olsun, Rabbim doğal afetlerden ülkemizi korusun.

MAKALE YORUMLARI


gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ