memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

12-07-2021 16:56 Kategori: TEKNOLOJİ

Web Tasarım Nedir?

Web Tasarım Nedir?
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Tasarım, belirli bir amaç için belirli ilkeler tarafından yönlendirilen fikirlerin toplanması ve estetik olarak düzenlenmesi ve uygulanması sürecidir. "

Web tasarımı ve kodlama ise, kullanıcıların internet üzerinden bir web tarayıcısı yardımıyla erişebilecekleri elektronik web sayfalarında sunulması amacıyla benzer bir oluşturma sürecidir.

Web Tasarım Unsurları

Web tasarımı, aşağıdakiler gibi tüm tasarım türleriyle aynı temel görsel öğelerin çoğunu kullanır:

Düzen: Grafiklerin, reklamların ve metnin düzenlenme şekli budur. Web dünyasında, temel amaç, görünümün aradıkları bilgileri bir bakışta bulmasına yardımcı olmaktır. Bu, tasarımın dengesini, tutarlılığını ve bütünlüğünü korumayı içerir.

Renk: Renk seçimi amaca ve müşteriye bağlıdır; web uyumlu renkler kullanarak bir kişinin kişiliğini veya bir organizasyonun markasını taşıyan basit siyah-beyazdan renkli tasarıma kadar olabilir.

Grafikler: Grafikler, tümü web tasarımını geliştiren logolar, fotoğraflar, küçük resim veya simgeler içerebilir. Kullanıcı dostu olmaları için, bunların uygun şekilde yerleştirilmesi, web sayfasının rengi ve içeriğiyle birlikte çalışması ve çok sıkışık veya yüklenmesini yavaşlatmaması gerekir.

Yazı Tipleri: Çeşitli yazı tiplerinin kullanımı bir web sitesi tasarımını geliştirebilir. Çoğu web tarayıcısı yalnızca "web için güvenli yazı tipleri" olarak bilinen belirli sayıda yazı tipini okuyabilir, bu nedenle tasarımcınız genellikle bu yaygın olarak kabul edilen grup içinde çalışacaktır.

İçerik: İçerik ve tasarım, görseller ve metin yoluyla sitenin mesajını geliştirmek için birlikte çalışabilir. Yazılı metin, okuyucunun kafasını karıştırmamak ve sitede kalmaları için onlara istediklerini vermek için her zaman alakalı ve faydalı olmalıdır. İçerik, arama motorları için optimize edilmeli ve alakalı anahtar kelimeleri içerecek şekilde uygun uzunlukta olmalıdır.

Unutmayın, web tasarımı ve kodlama konusunda yetkin bir Dijital Pazarlama Ajansı olarak, kurulduğumuzdan beri, yüzlerce web sitesi tasarladık, birçok müşterimizi yüzlerce, hatta binlerce kelimede daha görünür yaptık, web sitelerine aldıkları odaklı trafiği kat kat arttırdık, dijital reklam maliyetlerini düşürerek daha ucuza daha fazla kitleye ulaştırdık. Hemen Magna Dijital Pazarlama Ajansı ile iletişime geçerek tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ