memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-02-2022 18:12 Kategori: TEKNOLOJİ

Siyasilerin Tiktok savaşı! Yarış haline geldi...

Siyasilerin Tiktok savaşı! Yarış haline geldi...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Facebook, Twitter, Instagram gibi platformların ardından daha yeni yeni popüler olan Tiktok platformuna siyasetçiler de katılım göstermeye başladı. "

Siyasetçiler Facebook, Twitter ve Instagram gibi medya platformlarının ardından Tiktok'a da yöneldi. Türkiye'de popüler hale gelen Tiktok, Fransa'da Macron ve rakiplerinin yarışı haline dönüştü.

Peki, Büyükşehir Belediye Başkanı 'in kaç takipçisi var? sosyal Gaziantep Fatma Şahin Siyasetçiler, sosyal medyayı etkin şekilde kullanan Z kuşağını etkilemek için bu platformlarda hesap açıp çeşitli çalışmalar yapıyor. bir Facebook, Twitter, Instagram gibi platformların ardından daha yeni yeni popüler olan Tiktok platformuna siyasetçiler de katılım göstermeye başladı. Türkiye'de Tiktok'u en aktif biçimde kullanan isim Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül. Sarıgül hemen hemen her gün Tiktok videosu yayınlıyor. Sarıgül'ün Tİktok'u aktif olarak kullanması televizyon programlarındaki skeçlere de konu oluyor. 

Mustafa Sarıgül'ün Tiktok'ta 200 bin 900 takipçisi bulunuyor.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da Tiktok'a katıldığını ormanlık bir alanda yürürken yaptığı paylaşımla duyurdu. Ahmet Davutoğlu videosunda, “Gençlik nerede dedim, TikTok’ta dediler. Biz de geldik, gençlik nerede biz oradayız” ifadelerini kullandı. Ahmet Davutoğlu'nun Tiktok'ta 32 bin 900 takipçisi bulunuyor.

Ahmet Davutoğlu'nun ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da Tiktok hesabı açtığını duyurmuştu. Ekrem İmamoğlu'nun Tiktok'ta 748 bin 400 takipçisi bulunuyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Tiktok kullanan isimler arasında yer alıyor. Tiktok'ta Mansur Yavaş'ın 223 bin 100 takipçisi bulunuyor Fatma Şahin'in 112 bin 200 takipçisi bulunuyor.

Haber: Uğur Can Biçer

Kaynak: Odatv.com Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 12.Sayı

Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ