memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

13-04-2020 15:29 Kategori: TEKNOLOJİ

Farklı Depolama Alanlarıyla Taşınabilir Disk Modelleri

Farklı Depolama Alanlarıyla Taşınabilir Disk Modelleri
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Dijital dünya her geçen gün hayatımızın içine girmektedir. Bu yüzden saklanması gereken dijital veriler her geçen gün artmaktadır. Programlar, görseller, videolar ve daha birçok multimedya ögesi bilgisayarlarda saklanmaktadır. "

Ancak artan depolama ihtiyacı sebebiyle bilgisayar hafızaları yetersiz kalmaktadır. Bu durumda devreye taşınabilir disk modelleri girmektedir.  Bu harici depolama alanları sayesinde bilgisayarlarda ortaya çıkan gereksiz alanları ortadan kaldırabilirsiniz.

Taşınabilir diskler sayesinde depoladığınız ürünleri istediğiniz zaman farklı yerlere de götürebilirsiniz. Böylece özel dosyalarınızı her an yanınızda saklayabilir ve bilgisayarda başına gelebilecek olumsuzluklara karşı da koruyabilirsiniz.  Taşınabilir disk modelleri farklı boyutlarda satışa sunulur.  Akrep.com adresinde her türlü ihtiyacınıza uygun taşınabilir disk modellerini bulabilirsiniz.

Taşınabilir Disk Özellikleri Nelerdir?

Taşınabilir disk modelleri 2,5” ve 3,5” olarak farklı boyutlarda satışa sunulurlar. 2.5” olan ürünlerin taşınması daha kolaydır. Ayrıca bu ürünler enerji ihtiyacını bilgisayarlardan karşılar. 3.5” modeller ise elektrik enerjilerini prizden alırlar ve depolama kapasiteleri çok daha fazladır.  Taşınabilir diskler HDD ve SSD teknolojileriyle satışa sunulurlar. HDD teknolojisi daha eski bir sistemdir. Ancak günümüzde tercih edilen taşınabilir disklerin önemli bir bölümü HDD teknolojiyle kullanılır. SSD modeller ise çok daha fazla depolama kapasitesine sahiptir. Bu ürünlerde veri aktarım hızı da daha yüksektir.

120 GB ile 8 TB arasında farklı depolama kapasitelerine sahip taşınabilir diskleri akrep.com adresinde bulabilirsiniz.  Ayrıca bu ürünlerin bilgisayara bağlanma şekilleri de farklıdır. USB2.0 bağlantısı olan ürünler standart veri aktarım hızına sahiptir. USB 3.0 bağlantısı olanlar ise yüksek veri aktarım hızına sahiptir. Ayrıca bazı ürünlerde kablosuz bağlantı seçeneklerini de tercih edebilirsiniz.

Taşınabilir Diskin Kullanmanın Avantajları

Taşınabilir disk; her türlü dosyayı depolama konusunda sizlere pratik bir kullanım sağlar. Bilgisayar programlarında çalışabilirler. Bu yüzden çalışmalarınıza hem işte hem de evde devam edebilirsiniz. Bu  dijital depolama ürünleri mimari, grafik tasarım ya da mühendislik gibi veri yedeklerini de yüksek boyutlarda olsa da sağlayabilme şansı verir. Kıymetli belgelerinizi dijital ortamda bilgisayarda saklamak yerine taşınabilir ürünlerde muhafaza ederek her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz.

Taşınabilir disklerin önemli bir bölümü bilgisayar senkronizasyonunu sağlayan yazılımları barındırırlar. Bu yazılımlar bilgisayarınızda yer alan verileri kolayca harici diskin içinde de otomatik olarak yedeklemenizi sağlar.  Bilgisayarınızda veri kaybına yol açacak bir arıza durumunda dosyalarınızı harici disk sayesinde korumuş olursunuz. Veri depolama ve yedekleme özelliklerine sahip cihazlar medya merkezi olarak da işlev görebilmektedir. Yani harici disklerin içinde müzik, görsel, video ve film gibi medya dosyalarını da saklayabilirsiniz. Harici diskleri bilgisayar, TV ya da medya oynatıcıya bağlayarak dosyaları görüntüleyebilirsiniz. Yani bu ürünler multimedya arşivi yapmak için de ideal seçimlerdir. Aradığınız harici diskleri akrep.com adresinde bulabilirsiniz.

 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER TEKNOLOJİ HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna