memo

Bugun...
23-05-2018 10:40 Kategori: SPOR

Hokeyde Avrupa gol kral ve kraliçeleri Gaziantep’ten

Hokeyde Avrupa gol kral ve kraliçeleri Gaziantep’ten
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Danimarka’da gerçekleştirilen ve Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımının Avrupa Şampiyonu olduğu Euro Hockey Club Challenge lll, Man 2018’de gol krallığını da 11 numaralı formayla sahaya çıkan ve şampiyona süresince 7 gol atan Mahmut Yunus Cengiz kazandı."

Danimarka’da gerçekleştirilen ve Gaziantep Polisgücü Spor Erkek Hokey Takımının Avrupa Şampiyonu olduğu Euro Hockey Club Challenge lll, Man 2018’de gol krallığını da 11 numaralı formayla sahaya çıkan ve şampiyona süresince 7 gol atan Mahmut Yunus Cengiz kazandı.

Avrupa Şampiyon Kulüpler Açık Alan Kadın ve Erkek Şampiyonasında her iki şampiyonluk kupasını kazanan Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü sporcuları Avrupa gol kral ve kraliçeliği unvanlarını da Gaziantep’e getirdiler. Kadınlar kategorisinde Avrupa gol şampiyonu olan Nurhan Çınar’ın yanı sıra Gaziantep Polisgücü Spor erkek takımı oyuncusu Mahmut Yunus Cengiz’de şampiyonada attığı 7 golle Avrupa Hokey Gol Kralı unvanını kazandı. Danımarka’da büyük bir mücadele verdiklerini ve şampiyonluk kupası yanında gol krallığı kupasını da kazanmanın kendileri için büyük onur olduğu ifade eden teknik direktörler Yusuf Kazım, Ayşe Kasım ve Mustafa Karalar gol kral ve kraliçesini kutlayarak “Ülkemize kadın ve erkek takımlarımızla iki Avrupa Şampiyonluk kupası kazandırmanın yanı sıra en fazla gol atan kadın ve erkek sporcular arasında Avrupa gol krallığını sporcumuz Mahmut Yunus Cengiz, gol kraliçeliğini ise Nurhan Çınar kazanmıştır. Her iki sporcumuzu da kutluyoruz” dediler. Gol krallığı unvanını alan Gaziantep Polisgücü Spor oyuncusu Mahmut Yunus Cengiz’de çok mutlu olduğunu elde ettiği unvanın takımın ekip ruhuyla hareket etmesinden kaynaklandığını ifade ederek “Takımdaki bütün arkadaşlarım gol kralı olmaya layıktır. Avrupa Şampiyonasında kenetlenerek tek bir hedef için sahaya çıktık ve bu hedefimizi elde ederek Türk milletine armağan ettik” dedi.  

 

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU