memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-02-2020 12:53 Kategori: SPOR

Gaziantep Polisgücü Avrupa Finallerinde

Gaziantep Polisgücü Avrupa Finallerinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Litvanya’nın Siauliai kentinde gerçekleştirilmekte olan Kadınlar Salon Hokeyi Avrupa Trophy Liginde mücadele eden Türkiye temsilcisi Gaziantep Polisgücü Spor Kadın Hokey Takımı grubundan dörtlü finallere yükselerek şampiyonada ki iddiasını sürdürdü. Son iki maçı kazanması halinde birinciliği garantileyecek olan Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey Takımı Türkiye’nin Avrupa’nın en üst ligi olan EuroHockey Indoor Club Cup’a yükselmesini de sağlayacak."

İlk maçında Hırvatistan’ı 7-2, ikinci maçında İtalyan takımını 3-1’lik skorla mağlup eden Gaziantep Polisgücü Spor Kadın Hokey Takımı bu gün karşılaştığı İsviçre’ takımı karşısında 2-1’lik skorla mağlup ayrıldı. Kendi gurubundan dörtlü finale yükselen Gaziantep Polisgücü Kadın Hokey takımı dörtlü finalin en iddalı takımları arasında yer alırken kulüp başkanı Mehmet Kaplan sporcularına güvendiğini ifade ederek “Şu anda Avrupa’nın en iyi dört takımı arasında yer alıyoruz. Bunun için gururluyuz. Dörtlü finalde ki rakiplerimiz de çok güçlü. Bugün ve Pazar günü oynayacağımız maçları almak için sahaya çıkacağız. Erkeklerde olduğu  gibi kadınlarda da ülkemizin EuroHockey Indoor Club Cup’a yükselmesini sağlamak istiyoruz. Şu ana kadar sporcularımız yüksek bir performans sergiledi. Son maçımızda İsviçre karsınıda üstün oynamamıza rağmen hakemlerin de büyük etkisiyle maçı 2-1’lik skorla kaybettik. Ancak bu sonuç dörtlü finallere yükselmemize engel olamadı. Son iki maçımızda var gücümüzle takımımızı ve ülkemize EuroHockey Indoor Club Cup’a taşımak için çalışacağız. Sporcularımıza ve teknik heyetimize teşekkür ediyorum” dedi.

Zorlu Rakiplerle Mücadele Ediyoruz

Avrupa Trophy Şampiyonasında Avrupa’nın en güçlü 8 takımı arasından ilk dört takımı arasına yükseldiklerini ifade eden Baş Antrenör Yusuf Kasım’da dörtlü finalde var güçüçleriyle mücadele edeceklerini, takımın ilk iki içerisinde yer alarak Türkiye’nin EuroHockey Indoor Club Cup’a yükselmesini hedeflediklerini ifade etti. Kasım sporcuların morallerinin yüksek olduğunu da sözlerine ekleyerek “Son iki maçımızı da kazanmak için sahaya  çıkacağız. Şu anda Avrupa’nın en güçlü dört takımı arasında yer alıyoruz. Türkiye’nin bu şampiyona sonrası EuroHockey Indoor Club Cup’a yükselmesini istiyoruz. Mücadelemiz bu yönde. Sporcularımıza güveniyorum” dedi. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU