memo

Bugun...
16-12-2017 13:58 Kategori: SPOR

Badminton Kurtuluş Kupasına rekor katılım

Badminton Kurtuluş Kupasına rekor katılım
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Belediye Başkanlığınca, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen 3. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupası, 8 farklı kategoride 323 raketin çekişmeli mücadelelerine sahne olacak. "

Şehitkamil Belediye Başkanlığınca,  Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96.yıl dönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde organize edilen 3. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupası, 8 farklı kategoride 323 raketin çekişmeli mücadelelerine sahne olacak. 

 Rekor sayıda katılımla gerçekleştirilen 3. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupasında 2 gün boyunca 323 sporcu öğrenci kortlarda şampiyonluk mücadelesi verecek.  Şehitkamil Belediyesi ve Türkiye Badminton Federasyonu Gaziantep İl Temsilciliğinin iş birliği içerisinde düzenlediği spor okulları,  geleneksel spor organizasyonları ve antrenör, hakem eğitimi çalışmalarıyla faal lisanslı sporcu sayısını her geçen arttıran badminton branşında Gaziantep’i Türkiye şampiyonlarında temsil eden sporcularda yetişiyor. 

DESTEK VE İLGİYLE FAAL LİSANSLI SPORCU SAYI ARTIYOR

Badminton branşında destek ve gösterilen ilgiyle faal müsabık sporcu sayının her geçen gün arttığını ifade eden Türkiye Badminton Federasyonu Gaziantep İl Temsilcisi Ziya Koyuncu, 3. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Şehitkamil Belediye Başkanlığımız ve  Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün büyük destekleriyle son 3 yılda badminton branşına olan ilgi oldukça büyüdü. Başladığımız ilk noktayla bu günü kıyas edecek olursak faal lisanslı sporcu sayısının gönül rahatlığı ile 10 katına çıktığını ifade edebiliriz. Artık okullarda yaygın bir şekilde eğitimin verdiği badminton branşında, düzenlenen sportif yarışmalara yüzlerce sporcumuz katılıyor.  Bu gün bir rekora imza attık. 3. Geleneksel Badminton Kurtuluş Kupası, 8 farklı kategoride 323 raketin çekişmeli mücadelelerine sahne olacak. Ümit ediyorum bu sayı her geçen gün daha da artar.  Ben branşımıza verdikleri büyük desteklerden dolayı Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu ve değerli ekibine federasyonumuz adına teşekkür ediyorum. Yarışmacı tüm sporcu öğrencilerimize başarılar diliyorum. ” 

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU