memo

Bugun...
04-06-2018 09:47 Kategori: SPOR

Dernek parasızlıktan işletmeye döndü

 Dernek parasızlıktan işletmeye döndü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü Derneği maddi sıkıntılardan dolayı ticari işletmeye döndü."

Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü Derneği maddi sıkıntılardan dolayı ticari işletmeye döndü. Gaziantepli yetkililerden destek göremedikleri için derneğin içine çamaşırhane ve terzihane açtıklarını ve kazandıkları parayla engelli sporcuları desteklediklerini kaydeden Dernek Başkanı Şükrü İnal, Gaziantepli yetkililere, iş adamlarına serzenişte bulunarak, "Derneğimiz kupa dolu. Başarılı bir derneğiz ama hedefimizin dışına sapmış durumdayız. Derneğimizi maalesef ki ticari işletmeye çevirdik. Vergi mükellefiyiz artık. Para kazanıp sporcu yetiştireceğiz. Biz yaptığımız işten gurur duyuyoruz ama yetkililer bu başarıyı görmezden geliyorlar" dedi. 

İNAL: "YETKİLİLERİN DÜNYADAN HABERLERİ YOK"

Dernek olarak üç engelli spor takımlarının olduğunu kaydeden ve Ampute Futbol'da Türkiye'de süper lig'de olduklarını belirten Şehitkamil Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Şükrü İnal, başarılı sporcuları olmasına rağmen yetkililerden sporcular için maddi destek görmediklerini kaydetti. Yetkililerin gözlerini kapattıklarını söyleyen ve 'Sosyal Belediyecilik' tanımının askıda kaldığına işaret eden İnal, "Ampute futbolumuz bugün Türkiye'de süper Lig’de. Oturarak voleybol takımız var ve tekerlekli sandalye basketbol takımı kurma çalışmamız devam ediyor. Okçuluk, bilek güreşi ve halterde Türkiye ve Avrupa Şampiyonalarına katılan sporcularımız var. Katıldığımız şampiyonlardan da kupa ve madalyalarla dönüyoruz. Derneğimiz kupa dolu. Biz bunları yapıyorsak bize de mutlaka bütçe verilmesi gerekir. Şampiyonalara gidip geliyoruz ama yetkilerden kimsenin haberi yok. Dünyadan haberleri yok. Eğer sosyal belediyecilik yapılıyorsa mutlaka hakkı verilmeli. Kulüp ve dernek başkanları, il ve şube başkanları, belediye başkanları ve valimiz herkes elini taşın altına koymalı" diye konuştu.

DERNEK, PARASIZLIKTAN TİCARİ İŞLETMEYE DÖNDÜ

Derneğin parasızlıktan dolayı amacının dışına çıktığını vurgulayan ve maddi gelir elde etmek için derneğe çamaşırhane ve terzihane açtıklarını söyleyen İnal şöyle konuştu; "3 engelli spor takımını ve 4-5 bireysel engelli sporu bünyesinde barındıran tek dernek biziz. Ancak hedefimizin dışına sapmış durumdayız. Derneğimizi maalesef ki ticari işletmeye çevirdik. Derneğimiz parasızlıktan ticari işletme oldu. Vergi mükellefiyiz artık. Para kazanıp sporcu yetiştireceğiz. Kime gitsek 'Böyle bir bütçemiz yok' diyor. Halbuki böyle bir bütçemiz var. Avrupa Birliği fonları var. Hükümetin engelliler için özel olarak açtığı fon var. Engelli aileler için sosyal ve spor faaliyetleri için ayrılan fonlar var. Bu fonları kimin kullanması lazım? Bari madalya getirene verilsin. Bunlardan hiçbir zaman katkı alamadığımız gibi kendi kendimize terzihane ve çamaşırhane kurduk. Bir tarafı da tostçu yapacağız. Bu çok zor ama başka çaremiz yok. Biz yaptığımız işten gurur duyuyoruz ama yetkililer hâlâ bu başarıyı görmezden geliyorlar."

GAZİANTEP DURURKEN İSTANBUL EL UZATTI

Dernek için Gaziantep'te maddi kaynak bulamadıklarını ancak İstanbul'dan el uzandığını söyleyen Başkan Şükrü İnal şöyle devam etti: "Gaziantep'te destek bulamadık. İstanbul'da bir firma bize cüzi de olsa yardım ediyor. Bu da bize can suyu oluyor. 1100 kilometre ötede duyarlı bir iş adamımız elimizden tuttu. Meblağın önemi yok. Can suyunun zamanında verilmesi önemli. Takımımızı dağıtmaktan kurtardı. Biz her hafta TRT Spor'da Şehitkamil'in ve Gaziantep'in en az yarım saat bazen de canlı olmak kaydıyla Türkiye'ye duyuyoruz. Bunu desteklemeyenler utansın."

HABER: NARİN DEMİRCİ
KAYNAK: Gaziantep Ekspres GazetesiEditör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SPOR HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU