memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

14-03-2019 17:16 Kategori: SİYASET

Tuncel'e meslektaşlarından tam destek!

Tuncel'e meslektaşlarından tam destek!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel Gaziantep Baro’sunu ziyaret etti."

CHP Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel Gaziantep Baro’sunu ziyaret etti. Baro Toplantı Salonu’nda meslektaşlarıyla bir araya gelen Avukat Tuncel, Gaziantep Baro’sunun fiziki altyapı sorunlarının çözülmesi adına gerekeni yapacaklarına söz verirken, avukatlardan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde sandıklara sahip çıkmalarını istedi. Baro’ya bağlı avukatların yoğun ilgi gösterdiği Tuncel’e meslektaşları, tam destek verdiklerini açıkladılar.

BARO’NUN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK

Gaziantep Baro’sunu ziyaret eden CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Şehitkâmil Belediye Başkan Adayı Avukat Nesrin Tuncel, avukatlardan büyük destek göreceğine inandığını dile getirdi. Baro’nun sorunlarının çözüleceğine ilişkin vaatlerde bulunan Tuncel Baro’da yaptığı konuşmada, “Gaziantep Baro’su olarak biz daha önce milletvekili çıkardık, büyükşehir belediye başkanı çıkardık. Ancak şimdi ilk defa bir ilçe belediye başkanı çıkaracağız. Gaziantep Baro’su olarak bizim Baro çevresi düzenlemesi ile ilgili, Baro’nun etkinliklerini ve sosyal faaliyetlerini çözmek anlamında fiziki kapasitenin yeterli hale getirilmesi adına çalışmalarda hep eksik kaldık. Bu sorunları çözmek Şehitkâmil Belediye Başkanı olarak bana nasip olacak” ifadelerine yer verdi.

 

YEŞİLİ KORUMAYA YÖNELİK MÜCADELE VERDİK

Mevcut belediyelerin yeşil düşmanı olduğuna ve kendisinin avukatlık döneminde de bu yeşil düşmanlığına karşı verdiği mücadeleyi anlatan Tuncel, “Belediyeler şu anda yeşil düşmanı olduklarını, doğa düşmanı olduklarını, adalet düşmanı olduklarını bize her şekilde gösterdiler. Yüzüncü Yıl Kültür Parkı’nın içindeki sahra alanını ve yeşil alanı katlettiler ve orayı konut ve ticari alana dönüştürdüler. Biz ise buradaki doğa katliamına ve Gaziantep’e verilen bu zarara karşılık mahkemeye itirazda bulunduk. Mahkeme bizim itirazımızı kabul etti ve yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bu yürütmeyi durdurma kararına bile uymadılar ve şimdi o güzelim yeşil alanımızda 20 katlı binalar yükseldi. Bu hukuksuzlukların önüne bir hukukçu olarak geçmeye çalıştığımız gibi belediye başkanlığı dönemimizde de bu uygulamaların önüne geçeceğiz” diye konuştu.

 

SANDIKLARA SAHİP ÇIKIN

Avukatlardan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde sandıklara sahip çıkmalarını isteyen Tuncel, “Benim avukat meslektaşlarımdan bir ricam var. Partili avukatlarımız dışında partili olmayan avukatların da birer hukukçu olarak bütün sandıklara sahip çıkmasını istiyorum. Biz bugüne kadar sandık güvenliği açısından da elimizden geleni yaptık ama bu seçimde bir meslektaşınız olarak sizlerden bu konuda hassasiyet ve sorumluluk talep ediyorum. Bu talebimin dikkate alınacağından da hiç şüphem yok” dedi.

ADALETLİ BİR ŞEHİTKÂMİL

Adaletli bir Şehitkâmil Belediyesi yönetimi için avukatlara söz veren Tuncel, “Toplumun her kesimi tarafından kabul görüyoruz ve bu seçimlerden kesinlikle galip ayrılacağız. Şehitkâmil’i yaşanabilir bir yer, adaletli bir yer haline getirteceğiz. Hukuksuzlukların ve yolsuzlukların önüne hukukçu bir belediye başkanı olarak geçeceğiz. Seçildikten sonra da hukukçularımıza bu konularda büyük iş düşecek. Şehitkâmil’i hep birlikte yöneteceğiz” açıklamalarında bulundu. Avukatlar ise meslek birliklerine bağlı bir avukatın Şehitkâmil Belediye Başkanı Adayı olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken Tuncel’in bu anlamda yaptığı çalışmaları da takdir ettiklerini dile getirdiler ve Tuncel’e tam destek verdiklerini belirttiler.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU