memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

02-01-2019 10:46 Kategori: SİYASET

Tolay'dan seyyar sandık uygulamasını kullanacaklar için uyarı

Tolay'dan seyyar sandık uygulamasını kullanacaklar için uyarı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İlk kez 24 Haziran seçimlerinde uygulanan ve sandık başına gidemeyecek derecede hasta ya da yatalak olan seçmenler için uygulanan seyyar sandık, 31 Mart yerel seçimlerinde de yer alacak. "

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı ve Genel sekreter Yardımcısı Dr. Güntekin Serdar Tolay, seyyar sandık uygulamasını kullanacaklar için uyarıda bulundu. Tolay, “Hasta ve engelli hemşehrilerimiz seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için 4-17 Ocak 2019 tarihlerinde Seyyar Sandık Talep Formu ile İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na veya Muhtarlığa başvurmaları gerekiyor.” dedi.

İLÇE SEÇİM KURULU YA DA MUHTARLIĞA BAŞVURUN

Hastalığı veya engel durumu nedeniyle okullara gidemeyecek olan vatandaşlar, YSK tarafından erişime açılacak seyyar sandık kurulu talep formunu doldurarak sağlık raporlarıyla birlikte ilçe seçim kurulu başkanlığına veya muhtarlığa başvuruda bulunabilecek. Sağlık raporu bulunmayan engelli seçmenler ise engellilik beyan formu ile okulların giriş katlarında oy kullanma talebini iletebilecek.

BULUNDUKLARI YERDE 

OY KULANACAKLAR

Hastalığı ve engellilik durumu bulunan vatandaşların, Yüksek Seçim Kurulu’nun yayımladığı seyyar sandık kurulu talep formu ile sandığın evine gelmesini talep edebileceğini belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı ve Genel sekreter Yardımcısı Dr. Güntekin Serdar Tolay, “Bunun için ‘Engeli nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ veya ‘Hastalığı nedeniyle yatağa bağımlı olduğu’ ibaresinin yer aldığı sağlık raporunu ibraz edecek olan vatandaşlar, 31 Mart tarihindeki yerel seçimlerde oy kullanma işlemini bulundukları yerde gerçekleştirebilecek” dedi.

BAŞVURU TARİHLERİ

Tolay, ayrıca seyyar sandıklarda oy kullanabilmek için 4-17 Ocak tarihleri arasında hastalığı ve engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından seyyar sandık kurulu talep formu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına ya da muhtarlığa başvurmaları gerektiğini söyledi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU