memo

Bugun...
10-05-2018 11:29 Kategori: SİYASET

Tancan'dan o ilçelere doğalgaz müjdesi

Tancan'dan o ilçelere doğalgaz müjdesi
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti'den Gaziantep milletvekili aday adayı olan Abdullah Tancan hemşehrilerine doğalgaz müjdesi verdi. "

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevinden istifa ederek AK Parti'den Gaziantep milletvekili aday adayı olan Abdullah Tancan hemşehrilerine doğalgaz müjdesi verdi. Gaziantep'te doğalgaz dağıtım faaliyetlerine başlandığı günden beri 220 milyonluk dolarlık doğalgaz yatırımı yapıldığını kaydeden Tancan, "Oğuzeli, Islahiye, Nurdağı ilçelerinde 2017 itibariyle doğalgaz kullanımına başlandı. Yavuzeli ilçesine bu yıl gelecek. Karkamış ilçesine de en kısa zamanda müjde vereceğim" dedi. 

 

  • GAZİANTEP'E 220 MİLYON DOLARLIK DOĞALGAZ YATIRIMI

Gaziantep'e doğalgaz verme çalışmalarının başlamasıyla birlikte kente 220 milyon dolarlık doğalgaz yatımı yapıldığını kaydeden ve 3 bin 100 kilometre hat tesis edildiğinin altını çizen aday adayı Abdullah Tancan, "Bu yatırımlarla yaklaşık 350 bin konutun doğalgaz kullanımına imkan sağlanacak şebeke tesis edildi. Bugün itibariyle 170 bin abone sayısına ulaşıldı. Yıllık doğalgaz tüketimimiz ise 570 milyon metreküp" dedi. Önümüzdeki yıllarda abone sayılarının daha da artacağını ve bu artışla birlikte tüketim miktarının da artacağına dikkat çeken Tancan, "Tüketim miktarının artması hava kirliliğinin de azalmasına neden olacak" diye konuştu. 

  • YAVUZELİ VE ARABAN İLÇELERİ DE PROGRAM KAPSAMINDA

Gaziantep'in hemen hemen bütün ilçelerine doğalgaz götürmek için uğraştıklarını ve büyük ölçüde başardıklarını söyleyen Abdullah Tancan şöyle konuştu; "Oğuzeli, Islahiye, Nurdağı ilçelerinde 2017 itibariyle doğalgaz kullanımına başlandı. Aboneler memnun olduklarını söylediler. Yavuzeli ilçesinin de doğalgaza ulaşması için çalışmalar yapıyoruz. 2019 yılı için de Araban ilçesi program kapsamına alındı. Yapılacak 5 milyon dolarlık yatırımla Yavuzeli'ne de 2018 yılında doğalgaz verilecek. Ayrıca 2018'de bu ilçelere yapılacak yatırımlara ilave olarak 20 milyon dolarlık yatırım yapılmaya devam edilecek." 

  • TANCAN YENİ BİR MÜJDE VERMEYE HAZIRLANIYOR 

Nizip ilçesindeki Nizip Organize Sanayi Bölgesi'ne de bu yıl doğalgazın verilmiş olacağının altını çizen Tancan, "Karkamış ilçesi için de müjde vermeye hazırlanan eski müsteşar yardımcısı, "Karkamış'a da doğalgaz verilmesi için çalışmalar devam ediyor. En kısa zamanda hemşehrilerime müjdeyi vereceğim" dedi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU