memo

Bugun...
23-01-2018 16:35 Kategori: SİYASET

Sucu'dan Gaziantep gündemine ilişkin toplantı...

Sucu'dan Gaziantep gündemine ilişkin toplantı...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İl Başkanı Hayri Sucu Gaziantep gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Sucu’nun ana gündem maddesi Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri oldu. Hayri Sucu, Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri konusunda Gaziantep’in tek yürek olup, alanın sadece meydan olması için mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı. "

İl Başkanı Hayri Sucu Gaziantep gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Sucu’nun ana gündem maddesi Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri oldu. Hayri Sucu, Kamil Ocak Stadyumu’nun yeri konusunda Gaziantep’in tek yürek olup, alanın sadece meydan olması için mücadele edilmesi gerektiğini vurguladı.

Gündeme ilişkin soruları da cevaplayan Hayri Sucu, TSK’nın Afrin Bölgesine yaptığı sınır ötesi harekata tam destek verdiklerini vurguladı. Sucu şöyle konuştu: “ Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye’nin Kuzeyinde bulunan Afrin Bölgesine yaptığı sınır ötesi harekata, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ununda dediği gibi parti olarak desteğimiz tamdır. Zeytin Dalı Harekatı, sınır güvenliğimizin sağlanması ve sınırlarımızın terör unsurlarından arındırılması, ülkemizin ve bölgenin huzuru açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü ülkemizin milli güvenliği ve çıkarları her şeyin üstündedir. Suriye’ye ilişkin genel stratejimiz, terör örgütleriyle mücadele yanında, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğünü sağlayacak siyasi çözüme odaklanılması olmalıdır. Bu strateji bölge barışı için kalıcı çözüm olacaktır. Bu amaçla Türkiye’nin bütün taraflarla görüşmesi (ABD, Rusya, Iran ve Suriye) ve siyasi sürece yukarıdaki çerçevede katkı sağlaması önemlidir. Şanlı ordumuzun başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı’nın en kısa sürede hedefine ulaşıp, Mehmetçiğimizin burnu kanamadan ülkemize dönmesi en büyük arzumuzdur.  Allah Mehmetçiklerimizin yar ve yardımcısı olsun.”

CHP 36. Olağan Kurultayı'nda belirlenecek Parti Meclisi’ne Gaziantep’ten 7 kişinin aday olduğunu açıklayan Hayri Sucu, “Parti Meclisi’ne aday Gaziantep’ten 6-7 arkadaşımız var. Tabi ismini duyurmayan çok arkadaşlarımız var. Biz bunu biliyoruz. Tabi partiden tek aday çıkarabilsek, elimiz daha güçlü olacaktı. Fakat bunu sağlamak biraz zor gibi geliyor. Biz aday arkadaşlarımıza söyledik aday sayısını 1’e düşürün diye fakat arkadaşlarımız bu konuda pek yaklaşım göstermedi. Biz bütün adaylarımıza eşit mesafede olacağız. Gaziantep kurultay delegesi olarak 24 delegemiz var. 24 delegemiz ile birlikte aday olan bütün arkadaşlarımızı destekleyeceğiz” dedi.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU