memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

13-12-2018 12:40 Kategori: SİYASET

Son dakika! CHP Gaziantep'te karar alındı...

Son dakika! CHP Gaziantep'te karar alındı...
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP Gaziantep İl ve İlçe örgütleri cumartesi günü yapılacak İl Danışma Kurulu toplantısından sonra istifa edecek. Az önce İl binasında toplanan yöneticiler. Gaziantep’in İYİ Parti’ye bırakılmasına tepki gösterdi ve istifa kararı alındı."

CHP Gaziantep İl ve İlçe örgütleri cumartesi günü yapılacak İl Danışma Kurulu toplantısından sonra istifa edecek.  Az önce İl binasında toplanan yöneticiler. Gaziantep’in İYİ Parti’ye bırakılmasına tepki gösterdi ve istifa kararı alındı.

İl Başkanı Hayri Sucu, yaptığı açıklamada cumartesi yapılacak toplantı sonrası gerekirse bütün il ve ilçe örgütleri olarak istifa edileceğini kaydetti. Sucu, “Genel merkez Gaziantep 'te yapılan ittifakla ilgili içeriği henüz hazırlamamış. O bakımdan içerik yarın belli oluyor. Bizde içerik belirlenmeden istifa veya karara uyma konusunda net bir karar alamadık” dedi.

CHP İl başkanlığı, gelen tepkiler üzerine, olağanüstü toplantı kararı aldı. Parti il binasındaki toplantıya, il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, disip kurulu üyeleri ve partinin önde gelen isimleri davet edildi. Toplantıda  istifa konuşuldu. Cumartesi günü İl Danışma Kurulu toplanacak. Milletvekilleri il ve ilçe başkanları il yönetimi eski il başkanları eski milletvekilleri kurultay delegeleri meclis üyeleri toplantıda hazır bulunacak.

Alınan karar örgütte de şok etkisi yarattı. İl binasında yüzlerce partili genel merkezin aldığı karara tepki gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener arasındaki ikili görüşmenin ardından, Gaziantep'in İyi Parti'ye bırakılması, Gaziantep CHP teşkilatında büyük bir şok yarattı. Geceden bu yana partililer bu anlaşmaya büyük tepki gösteriyor.

CHP İl başkanlığı, gelen tepkiler üzerine, olağanüstü toplantı kararı aldı. Parti il binasındaki toplantıya, il ve ilçe yönetimleri, kadın ve gençlik kolları, belediye meclis üyeleri, disip kurulu üyeleri ve partinin önde gelen isimleri davet edildi.

Toplantıda İyi Parti çatısı altında yapılan ittifak konusu ele alınacak. Edeniline bilgiye göne, istifa başta olmak üzere bir çok kararın toplantıda alınabileceği belirtiliyor.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU