memo

Bugun...
20-10-2017 16:19 Kategori: SİYASET

Şahinbey Abdulkadir Yüksel'in adına Cami yaptıracak

Şahinbey Abdulkadir Yüksel'in adına Cami yaptıracak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, TBMM'de geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden merhum Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in adını yaptırdıkları parktan sonra bir camide yaşatacaklarını söyledi. "

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, TBMM'de geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden merhum Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel'in adını yaptırdıkları parktan sonra bir camide yaşatacaklarını söyledi.

Mehmet Tahmazoğlu, Gaziantep Şanlıurfalılar Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ŞANLIDER) ziyaretinde, Yüksel'in Gaziantep ve Türk siyaseti açısından büyük bir kayıp olduğunu belirterek, "Merhum vekilimizin adını yaşatmak boynumuzun borcudur. En verimli çağında aramızdan ayrıldı. Allah rahmet eylesin, kendisin çok razıydık. Önceki gün Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek'in katılımıyla Akkent mahallesinde açılışını yaptığımız bir parka adını vermiştik. İlçemizde yaptırdığımız bir camiye de Abdulkadir Yüksel adını vereceğiz" dedi.

Gaziantep'in hoşgörü ve kardeşlik şehri olduğunu kaydeden Tahmazoğlu, "İlimizde ve özellikle Şahinbey ilçemizde Şanlıurfalı kardeşlerimiz yoğun olarak yaşıyor. ŞANLIDER gibi sivil toplum kurumlarıyla işbirliği yaparak Şahinbey ve Gaziantep'te yaşam kalitesini daha da arttırmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

ŞANLIDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İsmet Erdoğan da, Abdulkadir Yüksel'in siyasetçi ve insan olarak gönüllerde taht kurduğunu belirterek, "Merhum vekilimiz, Şanlıurfalı hemşerilerimizin kentle bütünleşmesinde ve siyaset hayatında temsil edilmesinde önemli bir rol üstlenmiş. Maalesef erken yitirdik. Adının yaşatılması için yapılan hizmetler nedeniyle sayın Tahmazoğlu'na teşekkür ediyoruz" dedi

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU