memo

Bugun...
19-06-2018 09:23 Kategori: SİYASET

Muharrem İnce Gaziantep'e Erdoğan'a öyle bir yüklendi ki

Muharrem İnce Gaziantep'e Erdoğan'a öyle bir yüklendi ki
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Gaziantep'teki mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Erdoğan'ın "Yalan söylüyor" dediği konulara videoyla yanıt veren İnce, "Malazgirt Zaferi'nden sonra bu topraklar böyle yalancı görmedi. Bir gün önce söylediğini bir gün sonra inkar ediyorsun. Bence doktora git doktora" dedi. "

KİTABIN GELİRİYLE LABORATUVAR YAPTIRMIŞ
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Gaziantep'teki mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Son günlerde İnce'nin şiir kitabı üzerine yapılan eleştiriler üzerine konuşan cumhurbaşkanı adayı, "30 sene önce yazdığım şiir kitabını almış. Öyle sözler var ki diyor. Söyleyemezmiş. Benim adım Recep değil Muharrem. Ben onun gibi kıvıramam. Ben o kitabın geliriyle okudum okula laboratuar yaptırdım. Ben sana alış-veriş listesi vereyim onu oku meydanlarda. Sana her kuşun eti yenmez dedim" ifadelerini kullandı. 
 
DİYANET İŞLERİ BAŞKANI DA NASİBİNİ ALDI
 
Erdoğan'ın kıraathane vaadine Diyanet İşleri Başkanı'nın da destek verdiğini kaydeden ve "Sen bu işe karışma" diyen İnce, "Ben meydanlarda bacası tüten fabrika diyorum, aş, iş diyorum, 'Çocuklar kreşe kadınlar işe' diyorum. O tutuyor kıraathane diyor. Diyanet işleri başkanı da destek veriyor ve kıraathane övgüsü yapıyor. Yapma bunu. Yanlış yapıyorsun. Dinimize zarar vermez. Sen bu işe karışma. Ayıp" dedi.  
 
NAMAZ KILAMIYORUM ALLAH AFFETSİN
 
Muharrem İnce'nin camide namaz kılan fotoğrafı üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Bu zamana kadar camide fotoğrafını görmemiştik" sözünü hatırlatan ve "Biz camiye fotoğraf çektirmek için değil ibadet için gidiyoruz" diyen İnce şöyle konuştu: "5 vakit namaz kıldığımı söylemiyorum. Çünkü kılmıyorum. Allah affetsin ama 15 yaşından beri cuma namazına giderim. Biz camiye fotoğraf çektirmeye gitmiyoruz ki. İbadet yapmaya gidiyoruz. Beni cuma günü camide görürse gelme camiye diyecek. Sen nasıl Müslümansın. Haram sende, yalan sende."
 
İNCE'DEN ERDOĞAN'A DOKTOR TAVSİYESİ
 
Erdoğan'ın kıraathane vaadi üzerine başlayan kek tartışması üzerine Tatar böreği tartışması da eklenmişti. Erdoğan'ın "Ben öyle bir şey söylemedim" demesi üzerine videolu yanıtı geciktirmeyen İnce, Erdoğan'a doktor tavsiyesinde bulunarak, "Bugün Samsun'da diyor ki, 'Ben Tatar böreği demedim.' ifadesine videolu yanıt verdi. Malazgirt Zaferinden sonra bu topraklar böyle yalancı görmedi. Bir gün önce söylediğini bir gün sonra inkar ediyorsun. Bence doktora git doktora" dedi. 
 
İNCE İLK TURDA YÜZDE 51 OY BEKLİYOR
 
İnce'den bir videolu yanıt da İkinci Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel için geldi. Erdoğan'ın "Ben TSK'yı överken alkışladı" ifadesini videoyla yalanlayan İnce, "TSK'yı övüyordum general alkış yaptı diyor. Ama yine yalan söylüyor. Orduyu övmüyor. Beni eleştirirken alkışlıyor. Böyle küçük şeylerde bile yalan söyleyen ekonomide nasıl yalan söyler. Gaziantep yiğitlerin ve direnişin memleketidir. Madem sen ustasın. Boynuz kulağı geçer. Sende cesaret varsa istediğin televizyon kanalında karşıma çık. Seninle ekonomiyi ve yanlış Suriye politikanı tartışacağım. Ekrana çıktığımda Erdoğan'ın 4 katı izleniyorum. Benim attığım twit dünyada birinci oluyor. Hava durumunun bile altına düşmüşsün. Gel benimle televizyona çık da havan olsun. Söz veriyorum diplomanı sormayacağım. Dolarla kavga ettin dolar yükseldi, faizle kavga ettin faiz yükseldi, İnce ile kavga ettin İnce yükseldi" diyerek, seçimlerde ikinci tura kalmayı beklerken birinci turda yüzde 51 oy beklediğini kaydetti. 
 
ELEŞTİRİLER PUTİN ÜZERİNDEN DEVAM ETTİ
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul mitinginde yaptığı Putin'in Ak Saray'a ilişkin 'Böyle saraylar büyük devletlerde olur' sözlerini hatırlatması üzerine eleştiri dozunu arttıran İnce, "Putin bunu kandırmış. Rusya Türkiye'nin etrafını kuşatırken, Erdoğan sarayında yaşasın istiyor. Bunları göremiyor musun? Ne cahil adamsın sen" diye konuştu.  
 
KEK İSTEYENLER ERDOĞAN'A
İŞ İSTEYENLER BANA OY VERSİN
 
Cumhurbaşkanı olduğunda öğrencilerin yurt sorununu 2 yılda çözeceğini kaydeden ve "Çocukları iyi eğiteceğiz. Nitelikli, niteliksiz okul olmayacak. Marka üretecekler marka. 2 yılda yurt sorununu çözeceğim. FETÖ benzeri yerlere öğrenciler gönderilmeyecek" diyen İnce şu ifadelere yer verdi: "İşsizliği yüzde 5 e düşüreceğiz. Tarımda dışa bağımlılığın önüne geçeceğiz. Ben otomobilin beynini yapalım diyorum, o kaportasını yapalım diyor. Kek isteyenler Erdoğan'a iş isteyenler bana oy versin. Keki de bir işe yaramaz. Şeker fabrikalarını sattı. Hepsi gitti. Keki de şekersiz olacak."
 
MUHARREM İNCE'DEN 24 HAZİRAN'A KADAR TALEP VAR
 
24 Haziran seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olması durumunda doların 8 liraya fırlayacağını iddia eden Muharrem İnce, "Seçimde Erdoğan kazanırsa dolar 8 liraya çıkar. Ben kazanırsam Türkiye'ye demokrasi gelir. Mutfakta güller açar. bir büyük kucaklaşmaya ve refah toplumuna hep birlikte kavuşacağız. Bir baba evlatları arasında ayrım yapar mı? Bir cumhurbaşkanı da yapmaz. Başı örtülüler ve, açıklar da benim çocuklarım. İmam Hatipliler de, Fen lisesiler de benim çocuklarım" dedi. 24 Haziran'a kadar mitinge katılanlardan da talepte buluna İnce, "Pazar gününe kadar herkes 3 kişiyi ikna edecek. Oy verdikten sonra da okulda sandık başında bekleyin. Ben YSK'da olacağım" dedi. 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU