memo

Bugun...
21-07-2018 09:24 Kategori: SİYASET

Milletvekili Taşdoğan'dan 'Denge' sözü

Milletvekili Taşdoğan'dan 'Denge' sözü
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"MHP Gaziantep milletvekili Muhittin Taşdoğan, Memohaber'e sağlık yatırımlarına ilişkin konuştu."

MHP Gaziantep milletvekili Muhittin Taşdoğan, Memohaber'e sağlık yatırımlarına ilişkin konuştu. Sağlık yatırımlarının bir an önce dövize dönmesi gerektiğini söyleyen milletvekili, "Son zamanlarda çok hızlı bir şekilde sağlık yatırımı oldu. Bu yatırımların artık dövize dönmesi gerekiyor" dedi. Alan siyasetçisi olduklarını da kaydeden Taşdoğan, kentteki dengeyi sağlayacaklarını söyledi.  

SAĞLIKTA ŞİDDET BİRİNCİ PROBLEM

Sağlık problemlerinin başında 'Şiddet' geldiğini ve sağlık çalışanlarına sürekli şiddet uygulandığını belirten MHP Gaziantep milletvekili Muhittin Taşdoğan, "Sağlık problemlerinin başında 'Sağlıkta şiddet' var. En son Şanlıurfa'da doktorun başına tuğlayla vurularak yapılan şiddet var. Öyle bir noktaya gelmişiz ki sözlü ya da fiili saldırıya uğramamış herhangi bir sağlık çalışanı yok. Bu çok acı bir olay. Sağlıkta şiddet her geçen gün artıyor. Buna ciddi tedbirler alınması gerekiyor" dedi. 

KENTTE DENGEYİ SAĞLAYACAĞIZ

Gaziantep'teki sorunları çözmek için sürekli kentle temas halinde olacaklarını kaydeden Muhittin Taşdoğan, "Gaziantep ile sürekli temas halinde olacağız. Alan siyasetçisiyiz. Alanda olmaya devam edeceğiz. Sadece sağlık değil Gaziantep'in her sorunuyla ilgileneceğiz. Milletimiz bize denge ve denetleme görevi vermiştir. Yapılan icraatları denetleyeceğiz ve dengeyi sağlayacağız. Kentte dengeyi sağlayacağız. Sorunlarla mücadele edip Gaziantep'i daha yaşanabilir bir şehir olması için çalışacağız" diye konuştu.

SAĞLIKÇILARA YIPRANMA PAYI GELDİ 

Emekli uzman doktorlara yaklaşık 2 bin lira, pratisyen hekimlere de bin 500 lira maaş farkı verilmesi konusunun polemiğe dönderilmemesi gerektiğinin altını çizen Taşdoğan, "Her şey bir anda çözülmüyor. Aşamalı şekilde sorunların üzerine gidiyoruz. Uzman doktorlara yaklaşık 2 bin lirayı kapsayacak bir maaş farkı oluşturuldu. Kat sayılar arttırıldı. Pratisyen hekimlere de bin 500 liralık katkı payı oluşturuldu. Bunu doktorlara oldu da hemşirelere olmadı diye polemik konusu yapmamak gerekiyor. Aşama aşama birçok problemimiz düzelecektir. Seçim beyannamemizde tüm sağlık çalışanlarına yıpranma payı vereceğimizi söylemiştik. Yeni torba yasada yılda 60 gün yıpranma payı gelmiş durumda. İnşallah meclisten geçireceğiz. Sağlık çalışanları yıpranmayı hak eden bir iş grubudur. Yıpranma payını fazlasıyla hak ediyorlar" ifadelerine yer verdi. 

SAĞLIK YATIRIMLARI DÖVİZE DÖNMELİ

Sağlık yatırımlarının artık dövize dönmesi gerektiğini de vurgulayan Taşdoğan şöyle devam etti; "Son zamanlarda çok hızlı bir şekilde sağlık yatırımı oldu. Bu yatırımların artık dövize dönmesi gerekiyor. Sağlık hizmetlerinde Avrupa'nın en iyi ülkelerinden biriyiz. Sağlık turizminin artması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bu işleri yönetecek bir anonim şirket kuruldu ve takip edilecek. Bunlar sağlık turizmi adına önemli gelişmeler. Gaziantep de sağlık turizmine uygun bir yer. Ortadoğu'daki en güçlü sağlık yatırımı Gaziantep'te. O yüzden bu kanunu da önemsiyoruz."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU