memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

05-08-2021 19:25 Kategori: SİYASET

Milletvekili Bakbak: Kadına yönelik şiddet kabul edilemez

Milletvekili Bakbak: Kadına yönelik şiddet kabul edilemez
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, beraberinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ar-Ge ve Eğitim Birimi Başkanı Tuğba Satıl Alkan ve AK Parti İl Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Gülhan Dinç ile birlikte www.memohaber.com Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı’yı ziyaret etti."

Derya Bakbak ve beraberindeki heyet ile Mehmet Taşçı samimi bir söyleşi gerçekleştirirken Milletvekili Derya Bakbak Gaziantep ve Türkiye gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gaziantep’e yönelik yatırım ve projelerden detaylı bilgilendirmeler sunan Milletvekili Bakbak, Suriyeliler konusunda da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Toplumun kanayan yarası olan kadına yönelik şiddet konusunda yapılan çalışmalardan bahseden Derya Bakbak yapılacak ilk seçimlere yönelik de öngörüde bulundu.

GAZANTEP’E DEV YATIRIMLAR YAPILIYOR

Gaziantep’in tecrübeli siyasetçilerinden AK Parti Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, www.memohaber.com’u ziyaret etti. www.memohaber.com Genel Yayın yönetmeni Mehmet Taşçı’yı ziyaret eden ve ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduktan sonra Taşçı’nın sorularını da içtenlikle cevaplayan Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep’te çalışması yürütülen projelerden şöyle bahsetti: “Meclis çalışmalarımızı tamamladı ve şu anda seçildiğimiz bölgemiz olan Gaziantep’te çalışıyoruz. Gaziantep ile ilgili taleplerimizi ilgili bakanlıklarımıza iletiyoruz. Proje ve yatırım ihtiyaçlarımızı inceleyip ilgili yetkililere iletiyoruz. Tabi Gaziantep’in projelerini ve sorunlarını tespit etmek için de sahada olmak gerekiyor. Mesela Nurdağı yolunun ihalesin projesini hayata geçiriyoruz. İki tane hastanemizin ihalesini yaptık. 305 yatak kapasiteli Cengiz Gökçek Doğum Hastanesi’nin ihalesini yaptık. Yine 25 Aralık Hastanesi’nin ihalesini yaptık ve orada da 308 yatak faaliyete geçecek. Şehir Hastanesi ile ilgili süreç devam ediyor. Orada olay uluslararası boyutta sürüyor. Tüm Gaziantep Milletvekillerimizi Cumhurbaşkanımız kabul etti ve orada sulama projelerimizden bahsettik. Çetintepe, Kılavuzlu Barajları’ndan bahsettik. Fırat yanımızdan akıyor ve toprakların sulanması son derece önemli. Tabi Gaziantep hepimizin bildiği gibi konut ve kira fiyatları yüksek. Konut artışı için de bakanlıklarımızla olan görüşmelerimiz sürüyor. Konut ihtiyacımızı giderecek çalışmalarımızdan bahsettik. Sanayi yatırımlarımız var. Şehir merkezinde yoğunluk var ve metro bizim için önemli bir ihtiyaç, bununla ilgili çalışmalar sürüyor. Yine Dörtyol-Hassa Yolu Organize Sanayi Bölgesi için çok önemli. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Kilis, Polateli hattı Gaziantep ve tüm Türkiye için önemli. Bizim limana ulaşmamızı kısaltacak olan yolumuz, hızlı demir yolu yapımı devam ediyor. Bu yolumuzla Mersin Limanı’na giden yolu 6 saatten 2 saate düşüreceğiz.”

ŞARTLAR DÜZELDİĞİNDE ÜLKELERİNE GERİ DÖNECEKLER

Son günlerde Türkiye’nin ve Gaziantep’in öncelikli siyasi gündemi haline gelen Suriyeliler konusunda açıklamalarda bulunan Milletvekili Bakbak, mülteci ile sığınmacı kavramının ayırt edilmesi gerektiğine vurgu yaparak, “Suriye’deki savaş dolayısıyla Türkiye’ye gelen insanlar oldu. İlk etapta durum buydu ve biz sınır boyundaki illere çadır kent şeklinde kamp kurduk. Biz süreç düzeldiğinde bu insanları ülkelerine göndereceğimizi düşünüyorduk. Süreç uzayınca konteyner kentler yapmaya başladık. Fakat süreç daha da uzadı ve gelişler çok arttı. Artık bu insanların bir işe sahip olması ve sosyolojik anlamdaki adaptasyonları için şehirlere gelmeleri gerekli oldu. Oradan buraya gelen insanlar savaştan dolayı ülkemize geldi. Mülteci ile sığınmacı kavramını birbirinden ayırmak gerekiyor. Şartlar düzeldiğinde kendi ülkelerine dönmek üzere ülkemizde misafir olarak kalmaya devam ediyorlar. Bizim sanayimiz Suriyeliler olmazsa çöker şeklinde anlayışı ben kabul etmiyorum. Bugünü değil de Zeugma dönemini ele alsak dahi biz bir ticaret şehriyiz. Ama bazı sektörlerde Suriyeliler yoğun şekilde çalışıyor. Bunlar ülkelerine döndüklerinde arz talep dengesi muhakkak bir denge sağlayacaktır.  Aslında bu konuda Bakan Özhaseki’nin yaptığı açıklamada bunu kasdetmiş olabilir. Ülkemizin içinde yaşayan Suriyeliler bizim misafirimiz konumundadır. Şartlar düzeldiğinde bu insanlar ülkelerine döneceklerdir. Ülkemizin huzur ve güvenliği her şeyin üstündedir. Provokatör çalışmaların yürütülmesine kesinlikle meydan vermeyiz. Biz Suriyelilerin iş ile ilgili sorunlarını Cumhurbaşkanımıza ve bakanlarımıza iletiyoruz. Bununla ilgili altyapı çalışmaları mevcut” dedi.

KADINA YÖNELİK ŞİDDET KONUSUNDA CİDDİ ADIMLAR ATILIYOR

Şiddetin hiçbir türlüsünün kabul edilebilir bir durum olmadığına dikkat çeken Derya Bakbak, TBMM’de kadın yönelik şiddet konusunda da yürütülen çalışmalardan bahsederken, “Şiddet hiçbir haliyle kabul edilemez bir konudur. Cumhurbaşkanımız kadının sosyal ve siyasi hayatta yer almasına önem gösteren bir insan. Kadınların pozitif ayrımcılığına önem veriyoruz. TBMM’de kadına karşı şiddet araştırma komisyonumuz tarafından gerekli çalışmalar yapılıyor. Şiddetin tümü başlı başına bir sorundur. Sevgi ile büyüyen çocuklar büyüklerinde şiddetten uzak duruyorlar. Sosyolojik bir bakış açısı ile bu sorunların daha aza indirileceğine inanıyoruz. Komisyon raporu sonrasında kadına yönelik şiddet konusunda bir yol haritası çıkaracağız ve bu konuya yönelik ciddi çözüm adımları atılacak. Bir bu konuya çok önem veriyor ve gerekli çalışmaları sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

GAZİANTEP İLE AK PARTİ’NİN BAKIŞ AÇISI PARALEL

Gaziantep halkının bakış açısının AK Parti’nin topluma bakış açısı ile paralellik gösterdiğini ve yapılacak ilk seçimlerde de Gaziantep’in AK Parti’ye büyük bir oy sunacağını öngören Milletvekili Bakbak, “Gaziantep’te vatandaş ile sürekli iç içeyiz ve sürekli sahadayız. Sadece seçim sürecinde değil, her dönemde vatandaş ile bir aradayız ve sürekli sahadayız. Gaziantep’in insanları hoş sohbetli ve insanları güzel karşılayan bir yapıya sahip. Kültürel yapımız ve temellerimiz partimizin topluma bakış açısına çok uygun. Gaziantep’in bakış açısı ile AK Parti’nin bakış açısında şehrimizde büyük bir paralellik var ve seçim sürecinde de Gaziantep insanının AK Parti’ye yine gereken teveccühü göstereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

PANDEMİ SÜRECİNDE TALEPLERİ DİNLEYİP ANKARA’YA İLETTİK

Pandemi sürecinde Gaziantep’in talepleri ile yakından ilgilendiklerini ve bu taleplerin yerine getirilmesi için yoğun çaba gösterdiklerini söyleyen Bakbak, “Pandemi sürecinde Gaziantep’in yaşadığı tüm sorunları bütün dünya yaşadı. Bu bizim elimizde olan bir durum değil. Yaşanan sürecin olumsuz etkilerini en aza indirmek için Cumhurbaşkanımız tarafından çok güzel adımlar atıldı. Mesela ben Esnaf Odaları’nda bir toplantı yaptım ve yönetimdeki tüm sektör temsilcileri ile bir araya geldim. Onlardan talepleri aldık ve ilgili bakanlıklara ilettik. Gaziantep Türkiye’nin nabzını en iyi tutan şehirlerden biri. Gaziantep’in pandemi sürecinde bizden talep ettiği her konunun aslında ülkemizin genel talepleri olduğunu ve cumhurbaşkanımız ile hükümetimizin attığı adımların da buna göre şekillendiğini görüyoruz” ifadelerinde bulundu.

ŞEHRİMLE GURUR VE ONUR DUYUYORUM

Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep’i çok sevdiğini sürekli tekrarladığı söyleşisini şu sözlerle sonlandırdı: “Gaziantep’i, gençlerimizi, kadınlarımızı ve çocuklarımızı çok seviyorum. Onlarla bir arada olmaktan çok mutluyum ve şehrimle çok büyük gurur ve onur duyuyorum.” Ziyaretin sonunda Milletvekili Derya Bakbak ve beraberindeki heyet Mehmet Taşçı’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederken Taşçı da Milletvekili Bakbak ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ