memo

Bugun...
20-06-2018 17:17 Kategori: SİYASET

MHP'li milletvekili adayı dobra dobra konuştu

MHP'li milletvekili adayı dobra dobra konuştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Telefonum 24 saat açık kalacak, her derde deva olmaya çalışacağım Beni tek sevdam ve vazgeçilmezim Gaziantep ve halkımdır.’’"

Telefonum 24 saat açık kalacak, her derde deva olmaya çalışacağım Beni tek sevdam ve vazgeçilmezim Gaziantep ve halkımdır.’’

MHP Gaziantep Milletvekili adayı Sermet Atay, milletvekili olması durumunda ilk mücadeleyi FETÖ’cülere karşı vereceğini açıkladı.

FETÖ’nün, üzerine gideceğini vurgulayan Atay, ülkücülere ve milliyetçilere seslendi. “İYİ Parti’ye verdiğiniz her oy, HDP’ye, PKK’ya gidiyor…”
MHP Gaziantep milletvekili 2. sıra adayı Sermet Atay yaklaşan seçimler için ziyarette bulunduğu Memohaber'e özel konuştu. Dobra ve ses getirecek açıklamalarda buludu. 

FETÖ mücadelesinden, Suriyeli meselesine kadar birçok kangren olmuş sorunlara değinen Atay, Gaziantepspor'un geldiği noktayla ilgili de Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e de açık çağrıda bulunarak, "Gaziantepspor'un 140 milyon lirası çalındı, dolandırıldı. Çalınan paralar da İzmir'de Göztepe Spor Kulübü'ne aktarıldı. Kimin çaldığını çok iyi biliyoruz. Gaziantepspor, Gaziantep'in namusudur. Bu ahlaksızlığı kim yaptıysa, bu paraları kim çaldıysa ya parayı iade edecek ya da bunun cezasını çekecek. Yargıtaydaki iki aykırı birlikçi raporu görsün. Ya parayı iade ettirsin ya da gereken cezayı verdirsin. Ortada büyük bir haksızlık var. Adalet Bakanımız sayın Abdulhamit Gül'e açık çağrıda bulunuyorum. Kendisi Adalet Bakanı ve Gaziantep Milletvekilidir. Gaziantepspor'un Yargıtaydaki dosyasını takip etsin" dedi. 

Gaziantepspor’un parasını yiyenlerin boğazlarından getireceğim

Atay, ‘’Gaziantepspor’u içinde bulunduğu borç sarmalına sokan 5 milyon lira borçla alıp, 140 milyon lira borçlu hale getiren sonra başka kulüplerin yüzde 30’unu satın alan, Gaziantepspor’un parasını boğazına geçiren adamın boğazını tutacağım. O parayı alacağım ya da alamazsam bile sonuna kadar uğraşacağım.” diye konuştu.

 SERMET ATAY: "HDP, 'BİZİM ARKA BAHÇEMİZ KANDİL' DEMİŞTİR"

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gaziantep milletvekilli adayı Sermet Atay Memohaber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı'ya dobra dobra konuştu. 

'Cumhur İttifakı'nın karşısında duran siyasi partileri eleştiren ve PKK ile bağlantıları olmadığını iddia eden HDP'lilerle ilgili konuşan Atay, "MHP Gaziantep'te yükseliyor. Önce 'Cumhur İttifakı'nı halka anlatmakta zorluk çekiyorduk. Neden 'Cumhur İttifakı'ndayız? Çünkü mevzu bahis vatandı ve bayraktı. 15 Temmuz darbe girişimi gösterdi ki amaç Türkiye'nin parçalanması. Bizim vatanımız olmayacaksa siyaset yapmanın da bir anlamı olmayacak. Bize en yakın siyasi görüş AK Parti. İYİ Parti, Saadet Partisi ve CHP'nin çizgisi ikinci tura seçimi bırakıp, ikinci turda HDP ile birlikte olacaklar. HDP ile birlikte olan bir siyasi hareketin ya da ittifakın bizimle birlikte olmasının imkânı ve ihtimali yoktur. Çünkü HDP Genel Başkanı da açıkça 'Bizim arka bahçemiz Kandil'dir demiştir. Bir türlü o çizgiden ayrılmadıkları için Türkiye partisi olmadılar. Amaçları bir Kürt koridoru oluşturmak ve İsrail'e kardeş bir ülke kurmak. Biz bunu görüyoruz. Kimseye bu ülkeden verecek bir çakıl taşımız bile yok. Bu ülke piyangodan çıkmadı" dedi.


SURİYELİ SORUNU PKK'DAN DAHA KÖTÜ OLACAK

Gaziantep'in Suriyeli sorununa da parmak basan ve 'Kangren' benzetmesi yapan Sermet Atay, Gaziantep'e olan Suriyeli göçünün engellenmediği müddetçe ikinci PKK sorunuyla karşı karşıya kalınacağını söyledi. Atay, "Gaziantep'te Suriyeli meselesi artık kangren haline geldi. Bizim Gaziantep ekonomisine katkıda bulunan hiç kimseye lafımız yok. Gaziantep ekonomisine katkı sağlamayan Suriyelilerin bir an önce memleketine gönderilmesi lazım. Sadece parklarda oturup, gezip tozan, nargile içen bir kesim var. Bunların bir an önce ülkelerine dönmesi lazım. Tampon bölge mi oluşturulur, çadır kent mi kurulur ancak bir an önce bu Suriyelilerin önünün kesilmesi lazım. Önünü kesmezsek 10 yıl sonra 2'nci PKK vakasıyla karşı karşıya kalacağız. Ve PKK'dan daha kötü olacak. Gaziantep'te Gaziantepli azınlık olacak" diye konuştu. 

Neden Cumhur İttifakı?

Atay, 3 haftadır sahada olduklarını ve halkın kendilerine yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. Vatandaşlardan, Cumhur İttifakı’na neden ihtiyaç duyulduğu yönünde talep aldıklarını vurgulayan Atay, “ Gaziantep’te ayak basmadık yer bırakmadık. Halkla iç içeyiz, halka konuşuyoruz. İnsanlar Ramazan’ın verdiği yorgunluktan dolayı biraz sakindi. Ramazan bitti, bu son hafta bizim için çok önemli. Biz sahada kendimizi anlatıyoruz. Neden Cumhur İttifakı? İnsanlar bu sorunun cevabını istiyor. Cumhur İttifakı’nda olmamızın ana nedeni 15 Temmuz hain darbe girişimi. 15 Temmuz bize gösterdi ki ABD, İsrail ve FETÖ direk Türkiye Cumhuriyeti’ni hedef aldı. Amaçları Doğu’da bir Kürt Devleti kurmak ve Türkiye’yi bölerek parçalamak. Bu durum içerisinde bizim beraber olabileceğimiz tek parti Ak Parti’ydi” dedi.

 -İyi Parti’ye verilen her oy HDP’ye gidiyor-

 Atay, Millet ittifakı ve HDP’nin Türkiye’yi yıkmaya yönelik projeleri olduğunu belirtti. Atay, “Bizim Ak Parti’den başka alternatifimiz yoktu. Diğer partiler karnından konuşuyor. CHP seçimi ikinci tura bırakacağım. İkinci turda HDP ile birleşeceğim. Eğer bir parti seçimde ikinci turun hesabını yapıyorsa bana göre direkt PKK ile aynı saftadır. Bunu İyi Parti’ye oy verecek arkadaşlara söylüyorum, dikkat edin!. İyi Parti’ye verilmiş her oy HDP’ye veriliyor. HDP’ye verilen her oy PKK’ya gidiyor. PKK Kandil’in arka bahçesidir. Biz bu arka bahçeyi talan edeceğiz. Onların arka bahçesinde onları yeşertmeyeceğiz. Ay Yıldızlı Türk Bayrağı’nı Kandil’in Tepesine dikeceğiz” diye konuştu.

Millet İttifakı Amerikan projesi

 Atay, açıklamalarında CHP ve Muharrem İnce’ye yüklendi. Atay, “Sayın Muharrem İnce’nin apoletlerini sökeceğim dediği adam apoletleriyle beraber Kandil’e çıkacak ve oraya Bayrak dikecek. Yakın zamanda göreceksiniz Türk Ordusu apoletleri sökülecek komutanla beraber Kandil’e bayrağımızı dikecek. Kandil arka bahçemiz diyen siyasi hareket gitsin İyi Parti ile hareket etsin, gitsin Muharrem İnce ile hareket etsin. Millet İttifakı’na oy verecek arkadaşlar geleceği düşünerek versinler. Bu hareket bir Amerikan Projesi’dir. Bunların siyasi gelecek ile bir düşünceleri hiçbir zaman olmadı” dedi.

Tek dertleri Erdoğan gitsin

 Atay, açıklamalarına şöyle devam etti:

 “ İyi Parti milliyetçi hiç kimseyi kadroya almadı. Söylemlerinde milliyetçi bir söylem yok. Söylemlerinde sadece ‘Tayyip Erdoğan’ı göndereceğim’. Bu siyaseti nerede gördük? Irak’ta, Libya’da, gördük. Irak’ta Saddam gitsin nasıl giderse gitsin, Libya’da Kaddafi gitsin nasıl giderse gitsin. Sonuçta ne oldu. Libya kuruşa muhtaç, Irak’ta yıllardır bombalar susmuyor. Burada Tayyip Erdoğan gitsin nasıl giderse gitsin diyenler ülkenin içinde bulunduğu durumu hesaba almıyor. Bugünü hesaplıyorlar. İnsanların duygularıyla oynuyorlar. Eğer biz MHP olarak muhalefetin yanında yer alsaydık, en kolay iş yıpranmış bir iktidarı yaralamak en kolay politikaydı. Biz zor olanı seçtik. Bunu da birilerin bir şeyler talep ettiğimiz için seçmedik. Vatan, millet ve devlet için seçtik.

 Kabinede MHP’de olacak

 “25 Haziran’da güçlü bir MHP meclise girdiğinde Ak Parti ile kurulacak hükümet içerisinde bakanlık almak suretiyle aktif siyasetin içinde olacağız. Aktif olarak hükümette bulunacağız. Ülkücü, milliyetçi tabana bunu açık bir şekilde ifade ediyoruz. 25 Haziran’da kurulacak olan hükümette MHP olarak yer alacağız. MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’de bunu açıkladı. Tabanımızda bizden bunu istiyor. Tabanımız 1999 yılından beri iktidarda olmamıza ihtiyaç duyuyor. Şartlar gösterdi ki MHP’nin olmadığı hükümet güçlü olamıyor. Birinci derece Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız. İkincisi hükümetin içerisinde yer alacağız. Ak Parti içerisindeki milliyetçi ve ülkücü oylara sahip çıkacağız.”

FETÖ’cüler benden korksun

 “Ben bir dahaki dönem seçileyim kaygısıyla hareket eden bir milletvekili olmayacağım. Şu lafı söylersem bir dahaki dönem beni aday göstermezler, şuna karışmayayım diyen bazı arkadaşlar geçmişte aykırı konuşan arkadaşlara tepki gösterdiler insan karnından konuşmak yerine açık konuşsun dünya bir günlük değil siyasetle doğmadık siyasetle ölmeyeceğiz siyasetin bana getireceği hiçbir şey yok 30 yıldır siyasetin içindeyim şunu söyleyeyim Gaziantep’te kim yanlış yaparsa korksun. Kim FETÖ’cu ise korksun. Kim gizli FETÖ’cu ise korksun. Kim haksızlık yapıyorsa korksun. Kim zulüm yapıyorsa korksun. Kim Gaziantep halkını Gaziantep dışında kendi menfaatleri için hareket ediyorsa korksun. Hepsi ile mücadele edeceğim. Gücümün yettiği kadar mücadele edeceğim.”

MHP’den İyi Parti’ye gidenler…

MHP tabanından İYİ partiye gidenler Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde yer bulamayan arkadaşlardır. İyi parti bir proje partisidir fikir partisi değil. Bana bir fikrini söyleyin, bir fikir üretebiliyorlar mı? MHP’nin 9 ışığı var, ülkücü görüşü var, İyi Partinin neyi var, neyi vaat ediyor? İyi parti bir fikir partisi değil, bir proje partisidir. Bakın göreceksiniz...Tek vaat ettiği Tayyip gitsin. Böyle bir politika olmaz ki. Sen ne vaat ediyorsun, kaynak bulmadan bol keseden benzini şöyle yapacağım mazotu şöyle yapacağım. Bir kere sen ekonomiyi biliyorsan kaynak üretmeden ne yapacaksın? İlk önce kaynak üreteceksin daha sonra vaatte bulunacaksın.” 

Eski DYP’cilere sesleniyorum…

Eski Doğru Yol Partililere çağrıda bulunuyorum. Dönemin Genel Başkanı Tansu Çiller, milliyetçi ülküde yer alan bir Genel Başkandır. Tansu Çiller geçmişte terörle mücadeleyi en iyi yapan Başbakan’dır. Tansu Çiller Doğru Yol Partisi için geçmişte bazı fedakarlıklar yapmış ve onun karşılığında çok eleştiriye uğramıştır. Bugün Tansu Çiller’in dönemi aranıyor. Ben buradan DYP’li arkadaşlarıma sesleniyorum. Onların siyasi yapacakları yer MHP’dir. En yakın olan adayda benim. 8 yıl Doğru Yol Partisi’nde il başkanlığı yaptım onların dertlerine ben koşarım sorunları ben çözerim. Telefonum 24 saat açık kalacak, her derde deva olmaya çalışacağım Beni tek sevdam ve vazgeçilmezim Gaziantep ve halkımdır.’’Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU