memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

31-12-2018 16:29 Kategori: SİYASET

Karakuş: İlk hedefimiz Büyükşehir adayını belirlemek

Karakuş: İlk hedefimiz Büyükşehir adayını belirlemek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"CHP İl Başkanı Hayri Sucu, İyi Parti il Başkanı Serkan Karakuş ile yaptığı basın toplantısında, ilçelerin ittifakta kimde olduğunun henüz netlik kazanmadığını açıkladı."

CHP ile İYİ Parti arasında yapılan ittifak sonrası ilk basın toplantısı düzenleniyor. CHP İl Başkanı Hayri Sucu ve İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş'un düzenlediği toplantıda önemli konular görüşülüyor. CHP kalabalık bir heyet ile İYİ Parti İl Başkanlığı'na geldi. Basın açıklaması öncesi başkanlar birebir görüşme yaptı.

Basın toplantısına iki partinin önde gelen isimleri de katıldı.

İlk olarak söz alan İYİ Parti İl Başkanı Serkan Karakuş, "Büyükşehir için CHP ile ortak aday çıkaracağı. MHP'nin Gaziantep'te aday çıkarmaması dedikoduları üzerine ittifak protokolü yeniden düzenlenecek. İlk hedefimiz Büyükşehir adayını belirlemek" dedi.  CHP İl Başkanı Hayri Sucu, İyi Parti il Başkanı Serkan Karakuş ile yaptığı basın toplantısında, ilçelerin ittifakta kimde olduğunun henüz netlik kazanmadığını açıkladı. Sucu, geçen hafta yaptığı açıklamada büyükşhir dışında tüm ilçelerde CHP'nin aday çıkartacağını açıklamıştı.

CHP İl Başkanı Hayri Sucu, "ittifakın çatırdağı söyleniyor öyle bir şey yok. İlçeler belli değil. Bu ittifak elele kol kola kazanılacak. İlçeler konusu protokole dökülemedi. Biz İyi Parti ile tek yumruk olacağız" diye konuştu.

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Serkan Karakuş, CHP'nin kentte partilerinin Büyükşehir Belediyesi adayını destekleyeceğini belirtti.

Karakuş, parti binasında, CHP İl Başkanı Hayri Sucu ile düzenlediği basın toplantısında, iki parti arasındaki ittifakın devam ettiğini söyledi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi başkan adayının alınan karar çerçevesinde kendi partilerinden gösterileceğini ifade eden Karakuş, şunları kaydetti:

"Teşkilatlar olarak büyükşehir adayını oluşturup sonra ilçeleri belirleyeceğiz. CHP bizi destekleyecek. İlçelerde netleşmiş bir durum yok. Ya herkes kendi adayını çıkartacak ya da parti merkezlerinin yaptığı gibi paylaşım yapılacak. Bu paylaşımlara göre kim aday çıkarmışsa birbirimizi destekleyeceğiz. Gaziantep'in geleceğine yön vereceğimizi düşünüyorum. En doğru adayları çıkartacağız."

Hayri Sucu da iki parti arasındaki ittifakın referandumdan bu yana devam ettiğini anımsatarak, seçimleri el ele, yürek yüreğe vererek kazanacaklarını öne sürdü.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU