memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

06-01-2019 17:53 Kategori: SİYASET

İYİ Partili Filiz: İstiklal ve İstikbal için çok çalışmak zorundayız

İYİ  Partili Filiz: İstiklal ve İstikbal için çok çalışmak zorundayız
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, Gaziantep Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Başarının yolunun çok çalışmaktan geçtiği belirten Milletvekili Filiz öğrencilere, “Hem kendiniz hem de ülkemizin istiklal ve istikbali için çok çalışmak zorundasınız” diye seslendi."

Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği’nin geleneksel kariyer günleri kapsamında düzenlediği "Gaziantep Liseli Gaziantep Liselilerle Buluşuyor" konulu söyleşide öğrencilerle bir araya gelen Milletvekili Filiz, eğitim alanındaki deneyim ve birikimlerini paylaştı. Öğrencilere, “Sizler daha hayatınızın başında, baharındasınız. Hayatta hiçbir şey sizleri korkutmasın, yıldırmasın” diyen Milletvekili Filiz, “Hayatta daima dik durun. Asla eğilmeyin. Zorluklara göğüs gerin. Hepsinden önemlisi kendinize güvenin. Araştırın ve okuyun. Bir şeyi asla unutmayın. Ortada bir problem varsa emin olun çözümü de mutlaka vardır” dedi.

Konuşmasında kendi yaşamından ve eğitim hayatından anekdotlar da aktaran Milletvekili Filiz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

”Bugünlere kolay gelmedim. Başarı kolay elde edilmiyor. Varlıklı bir ailenin çocuğu değildim. Öğrencilik yıllarımda çıraklık yaptım, simit sattım, alt sınıflardaki arkadaşlarıma özel ders verdim ve harçlığımı çıkarttım. Zorluklar beni yıldırmadı. Sonuç olarak: Başardım! Sizler de inanır ve çok çalışırsanız başaramayacağınız bir şey yok. Sabırlı olun, hayal edin ve bir şey yapacaksanız ilk seferde doğru yapın. ‘El alem ne der’ diyerek başkalarına göre yaşamayın. Yaşantınızı iyi tanzim edin. Eğitim hayatınızın sonunda da hangi mesleği seviyorsanız o mesleği yapın. Çünkü iş hayatında da başarının yolu insanın sevdiği işi yapmasından geçiyor.”

Günümüzde ülkelerin sahip oldukları nitelikli insan gücü ile diğer ülkelerin bir adım önüne geçtiğine de dikkat çeken Filiz, “Ülkelerin geleceğini yetiştirdiği nitelikli insan gücü belirler. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çalışmadan, yorulmadan öğrenmeden rahat yaşama yollarını, kazanmayı itiyat haline getirmiş milletler evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklallerini kaybederler” özdeyişini hayatınız boyunca aklınızdan çıkartmayın. Hem kendiniz, hem de ülkemizin istiklali ve istikbali için çok çalışmak zorundasınız” diyerek sözlerini tamamladı.

Söyleşinin sonunda Milletvekili İmam Hüseyin Filiz etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen Gaziantep Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği Başkanı Mehmet Emin İnce ve Okul Müdürü M. Kürşat Hamurlu’ya teşekkür ederken, İnce ve Hamurlu da Filiz’e katılımı sebebiyle çiçek ve teşekkür belgesi sundu. Filiz daha sonra öğretmen ve öğrencilerle günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU