memo

Bugun...
31-08-2018 16:56 Kategori: SİYASET

Gaziantep'te Belediyelere vatandaşın istediği kişi aday olacak

Gaziantep'te Belediyelere vatandaşın istediği kişi aday olacak
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"24 Haziran genel seçimlerinde Gaziantep'te yaklaşık yüzde 11 oranında oy kaybeden AK Parti, yerel seçimlere hataya yer vermemek için uğraşıyor."

24 Haziran genel seçimlerinde Gaziantep'te yaklaşık yüzde 11 oranında oy kaybeden AK Parti, yerel seçimlere hataya yer vermemek için uğraşıyor. AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Memohaber Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Taşçı'ya yaptığı dobra açıklamalarda, "Şapkamızı önümüze koyacağız. Bizim yaptığımız her tercih doğrudur dersek olmaz. Halkın tercihleri neyi kapsıyorsa biz de ona göre tercih yapacağız. Önemli olan park, bahçe, asfalt yapmak değil. Bunlar zaten bir belediye başkanının yapması gereken şeyler. Başarının kıstası değil" dedi. 

ŞAPKAMIZI ÖNÜMÜZE KOYACAĞIZ

24 Haziran genel seçimlerinde Gaziantep'te yaklaşık yüzde 11 oranında oy kaybeden AK Parti, yerel seçimlere hataya yer vermemek için çalışıyor. Özellikle yaklaşan yerel seçimler için sahada olan AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, asıl amaçlarının vatandaşın gönlüne taht kurmak olduğunu vurguladı. "Şapkamızı önümüze koyacağız" diyen Teke, "Bizim yaptığımız her tercih doğrudur dersek olmaz. Halkın tercihleri neyi kapsıyorsa biz de ona göre tercih yapacağız. Önemli olan park, bahçe, asfalt yapmak değil. Bunlar zaten bir belediye başkanının yapması gereken şeyler. Başarının kıstası değil" dedi.   

SİYASET İÇİN MESLEĞİNİ BIRAKTI

İlçe başkanı olalı yaklaşık 6 ay gibi bir zaman geçen Hasan Teke, siyasette farklı bir duruşu olduğunu kaydetti. "Fiilen mesleğimi bıraktım. Çünkü vatandaş seçim dönemi gelen siyasetçilerden bıkmış. Günlük 3-4 program yapıyorum. Bu yapıyı kıracağız. Onların derdini anlamak için onların içinde olmak lazım.Hep açık sözlü oldum" diyen Teke, "Siyasette kurallara riayet ederek çalışırım. Patron-işçi gözüyle bakmam siyasete. Halkın gönlünde taht kurabiliyorsam ve bununla birlikte Allah'ın gönlünde yer edinebiliyorsam benim için en büyük onur ve gurur bu" ifadelerini kullandı. 

EKSİK VE HATALARIMIZI GÖRÜP 
ONA GÖRE VATANDAŞIN KARŞISINA ÇIKACAĞIZ

Yaklaşan yerel seçimlerle de birlikte sürekli sahada olduğunu belirten Teke, vatandaşın ne istediğini çok iyi bildiklerini söyledi. Teke, 24 Haziran genel seçimleri için de partisi adına öz eleştiri yapan Teke, milletvekili listelerini vatandaşın yeterli görmediğini ve bu yüzden oy kaybı yaşandığını kaydederek, "Milletvekili liste tercihinden ekonomik ve siyasi gelişmelere kadar birçok şeyin oy kaybında etkisi olmuştur. Listede hatalar oldu mu oldu. Eksiklikler var mı var. Ama hata ve eksiklerimizi görüp ona göre vatandaşın karşısına çıkmak istiyoruz. Şapkamızı önümüze koyacağız. Bizim yaptığımız her tercih doğrudur dersek olmaz" diye konuştu. 

UYUŞTURUCU TERÖRÜN ÖNÜNE GEÇTİ

Yerel seçimlerde vatandaşın isteği ve beklentisi doğrultusunda aday çıkarılacağını belirten İlçe Başkanı şöyle konuştu; "Halkın tercihleri neyi kapsıyorsa biz de ona göre tercih yapacağız. Önemli olan park, bahçe, asfalt yapmak değil. Bunlar zaten bir belediye başkanının yapması gereken şeyler. Bu başarının kıstası değil. Önemli olan vatandaşın derdiyle dertlenebildi mi? Gaziantep'te madde bağımlılığı terörün önüne geçti. Mesela ben ilçe başkanı olarak bölgemde bunun azalmasına yönelik bir çabam yoksa Gaziantep'i altın suyuyla da yıkasam, binaları altınla da kaplasam bir önemi yok. Belediye başkanlığı da böyle. Yerel seçimlerde de vatandaşın istediği kişiyi aday göstereceğiz. Vatandaş seçimlerde bize ihtar verdi. Ondan dolayı vatandaşı hiçe sayamayız. Aradığımız insan gönül belediyeciliği yapacak kişiyi bulmak. 'Biz olmazsak bu şehir batar. Bu ülke batar' mantığından kurtulmamız gerekiyor. Gerekirse koltuğu da bırakmamız gerekiyor. Ben de bir sonraki kongrede başkanlığa aday olmayacağım." 

BİR KİŞİ BİLE MAĞDUR OLMAYACAK

Bir hukukçu olarak FETÖ ile mücadele noktasında da düşüncelerini belirten Teke, "FETÖ mücadelesinde AK Parti kendi içinde de gereken mücadeleyi verdi. Ama bu hukuki bir süreç. Bu süreçten kaynaklı aksaklıklar elbette var. OHAL İtiraz Komisyonu kuruldu. Bir tek kişinin bile haksız yere mağdur olmasının önüne geçiliyor. Haksızlığa uğrayan kim varsa temize çıkacağına eminim. Çünkü oradaki ekibe güveniyorum" dedi.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU