memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

10-01-2019 13:21 Kategori: SİYASET

Gaziantep'in iki ilçesinde MHP adayları desteklenecek

Gaziantep'in iki ilçesinde MHP adayları desteklenecek
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Ak Parti ve MHP arasında "Cumhur" İttifakı görüşmeleri sona erdi. Gaziantep'in iki ilçesinde MHP adayları desteklenecek. Diğer ilçelerde ise Ak Parti adaylarına destek verilecek."

Cumhur İttifakı kapsamında Gaziantep görüşmeleri dün akşam sona erdi. Ak Parti ve MHP kurmayları arasında yapılan görüşmelerde dün akşam son nokta koyuldu.

MHP adına Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Ak Parti adına ise Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Gaziantep'i görüşmek üzere son defa bir araya gelindi.

MHP Milletvekili Muhittin Taşdoğan, Oğuzeli ve Karkamış ilçelerinin MHP'ye verilmesini istedi. Diğer MHP Milletvekili Sermet Atay ise Oğuzeli dışında, Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinden birinin veya Nizip'in MHP'ye verilmesi taleplerini Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz üzerinden iletildi. Şahinbey ve Şehitkamil ilçeleri pazarlık konusu dahil edilmedi. Nizip ilçesinin ise Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün memleketi olması münasebetiyle verilmesinin uygun olmadığı belirtildi.

Sıkı pazarlıklar sonucunda; MHP'ye Oğzeli ve Karkamış ilçelerinin verilmesi konusunda anlaima sağlandı. Ak Parti ve MHP kurmaylarının mutabakatı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunuldu. Erdoğan, Oğuzeli ve Karkamış'ın MHP'ye verilmesini onayladı.

Dün akşam sona eren görüşmeler sonrasında MHP, Büyükşehir dışında, Şehitkamil, Şahinbey, Nizip, Araban, Yavuzeli, İslahiye ve Nurdağı'nda aday çıkarmayacak, Ak parti adaylarına destek verecek.

Ak Parti'de Oğuzeli ve Karkamış'tan aday çıkarmayacak MHP'nin adaylarını destekleyecekKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU