memo

Bugun...
15-11-2017 20:06 Kategori: SİYASET

Gaziantep AK Partiden o eleştirilere "Şok Açıklama"

Gaziantep AK Partiden o eleştirilere
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te FETÖ'den yargılanan NAKSAN Holding'e yönelik davadan sonra ulusal ve yerel medya tarafından Gaziantep il teşkilatı eleştirilmişti. o eleştirilere karşın İl Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Avukatı Ali Kemal Akdoğan imzalı açıklama geldi. "

Gaziantep'te FETÖ'den yargılanan NAKSAN Holding'e yönelik davadan sonra ulusal ve yerel medya tarafından Gaziantep  il teşkilatı eleştirilmişti.

Naksan Duruşması sonrasında Gaziantep AK Parti’nin duruşmaya olan ilgisizliğinedeniyle  şöyle eleştirilmişti; “Gaziantep’in en önemli FETÖ davasında Nakıboğlu ailesinin yargılandığı duruşmayı, Nakıboğlu ailesinin fertleri yakından takip etti. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Tayyip Erdoğan, her fırsatta parti yöneticilerine ve teşkilatlarına “FETÖ duruşmalarını yakından takip edin” mesajını veriyor. Buna rağmen, FETÖ’nün Gaziantep’teki en önemli duruşmasına Ak Parti ilgi göstermedi. 3 gün boyunca, Ak Partili avukatların yanı sıra, teşkilattan ve parti yönetiminden kimse mahkeme salonunun önünden bile geçmedi. Naksan duruşmasına kayıtsız kalan Ak Parti Gaziantep teşkilatı, 15 Temmuz gecesi Şırnak’ın Silopi ilçesinde konuşlu Özel Kuvvetler Harekât Üssü’nde yaşananlara ilişkin Gaziantep’te devam eden yargılamayı bir hafta önce 150 kişi ile takip etmişti" diye eleştirilmişti. 

Bu eleştiriler üzerine Akşam üzeri AK Parti Gaziantep Tanıtım ve medya birimi tarafından İl Başkan Yardımcısı ve Başkanlık Avukatı Ali Kemal Akdoğan imzalı Eleştirilere yönelik şu ifadelere yer verildi.

İŞTE O AÇIKLAMA

AK Parti Gaziantep teşkilatı millettin egemenliğine zincir vurmak isteyen 15 Temmuz darbe girişimi hainlerinin yargılandıkları davaların takipçisi olmaya devam ediyor.

15 Temmuz darbe girişimine katılan ve katkı sağlayan FETÖ üyeleri, Türkiye’nin dört bir yanında tek tek hakim karşısına çıkıyor.  Gaziantep’teki 15 Temmuz darbe davaları da Adliye Sarayı’nda devam ediyor.

Gaziantep Adliyesi 10. ve 8. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmalara, çok sayıda partili ile Başbakanlık Avukatı Ali Kemal Akdoğan da katıldı.

Davaları vatandaşların yanı sıra AK Parti Teşkilatları da yakından takip ediyor. Gaziantep Adliyesindeki duruşmaları takip eden Başbakanlık Avukatı ve Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ali Kemal Akdoğan "Türkiye genelindeki bütün teşkilatlarımız gibi biz de Gaziantep’te duruşmaları takip ediyoruz. Her zaman devletimizin milletimizin yanındayız" dedi. 

BU İŞİN İÇİNDE OLAN HERKESTEN O GÜNÜN HESABI SORULUYOR

15 Temmuz darbe girişimi davalarının takibi ile ilgili Avukat Akdoğan’ın yaptığı açıklamada, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının içerisine giren herkesin hesap vermeye başladığını belirterek "Bu işin içinde olan herkesten o günün hesabı soruluyor.  Allah bir daha milletimize böyle hain kalkışmalar yaşatmasın. O akşam Allah'ın yardımıyla 80 milyon vatan evladının korkusuzluk hali ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın feraseti ile ortaya konan şanlı duruş, memleketimizi sadece bir darbeden değil, büyük bir bölme operasyonundan da kurtarıldığı akşamdır.

Milletimize yaptığı hainliklerin yüreklerinde sızlamaları yok. Yüzlerinde o ifadeler var.

Duruşmadan da izlenimlerini aktaran Avukat Akdoğan, “Alçak terör örgütünün en büyük özelliği sanki o gece hiç yaşanmamış gibi davranmaları, örgütün mensuplarını dinledikçe şunu görüyorum; hiçbir şey olmamış gibi, sanki bizim arkadaşlarımızı şehit edenler onlar değilmiş gibi pişkinlik gösteriyorlar. Ancak çapraz sorgulamalarda her şey ortaya çıkıyor. Hainlerin 15 Temmuz’da yaptıkları asla yanlarına kalmayacak. Her daim onların arkalarında, enselerinde olacağız. Çünkü görüyoruz ki hiçbir pişmanlıkları yok. Milletimize yaptığı hainliklerin yüreklerinde sızlamaları yok. Yüzlerinde o ifadeler var.

Bu kadar bilgiye ve görüntülere rağmen inkâr etmeleri adeta aklımızla alay etmeleridir. Devletimizin tüm terör örgütlerine karşı yaptığı mücadelenin sonuna kadar arkasındayız.  Bu davalar milletin davasıdır ve bizler de milletin evlatları olarak, unutmamak ve unutturmamak için takip etmeye devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı. Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU