memo

Bugun...
18-07-2018 12:40 Kategori: SİYASET

Flaş gelişme! Bedelli askerlik TBMM başkanlığına sunuldu

Flaş gelişme! Bedelli askerlik TBMM başkanlığına sunuldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik düzenlemesinin de bulunduğu "torba kanun" teklifini Meclis Başkanlığına sunduklarını bildirdi. "

Bedelli Askerlik ile ilgili yasa teklifi TBMM’de. Teklife göre; 31 Aralık 1993 ve öncesi yararlanacak. 28 günlük temel eğitim süresi var. Çalışanlar ücretsiz izinli sayılacak. 3 ay başvuru süresi var. Elde edilecek gelir hazineye aktarılacak ve savunma sanayinde kullanılacak.. 

AK Partili Mehmet Muş, bedelli askerlik hakkında, "Bedelli askerlikten yararlananlar 28 gün temel askerlik eğitimine tabi tutulacaklar. AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: Bedelli askerlikten 31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanacak. Teklif, torba yasa ile TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Yurt dışında bulunan vatandaşlarımız için 2000 Euro'luk bir bedel söz konusu. Uzaktan eğitim ile bir eğitim almış olacaklar" dedi. 

ÇALIŞANLAR ÜCRETSİZ İZİNLİ SAYILACAK

Muş, "Engellilerden de bu ücret alınacaklardır ama eğitime tabii olmayacaklardır. Kamu çalışmaları ise ücretsiz izinli sayılacak. Şu an itibariyle 1 milyonu 254 bin kişiyi kapsayan bir düzenlemedir" diye konuştu.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU