memo

Bugun...

CİĞERCİ HÜSEYİN

CİĞERCİ HÜSEYİN

06-12-2018 15:40 Kategori: SİYASET

Flaş... Flaş...Flaş... Gaziantep'te MHP'nin seçim ittifakında yüzü güldü: Büyük ilçeyi aldı

Flaş... Flaş...Flaş... Gaziantep'te MHP'nin seçim ittifakında yüzü güldü: Büyük ilçeyi aldı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"31 Mart 2019'da yapılacak olan Yerel seçim öncesi Gaziantep'te Cumhur İttifakında anlaşma sağlandı. Kilit Parti MHP Büyükşehir'e aday çıkartmayacak Buna karşın Büyük İlçelerden birisi MHP'ye verildi. "

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 ilin daha belediye başkan adayını açıkladı. Açıklanan iller arasında Gaziantep yok. AK Parti  ve MHP Kurmaylarının Cumhur ittifak konusunda son noktayı koyduklar. İttifak yapılacak iller arasında Gaziantep'te var. Milliyetci Hareket Partisi Gaziantep'in Büyükşehir'e karşın Merkez ilçelerden birisi veya büyük ilçelerden birisi olan Nizip'in yanı sıra taşra ilçelerinden üçünü istiyor.  Bu mutabakat konusunda Genel Başkanlarda onay verdi. 

www.memohaber.com haber merkezine son dakika gelen bilgilere göre, Milliyetci Hareket Partisi Genel Merkez yetkililerinden yapılan özel görüşmede alınan bilgilere göre, 31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerinde MHP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'e karşın aday çıkartmayacak. Buna karşın MHP'nin güçlü bir Adayını Merkez ilçelerden birisi veya büyük ilçe Nizip'den aday gösterecek. AK Parti MHP'nin adayını destekleyerek burdan aday çıkatmayacağı konusunda mutabakata varıldığı ve Her iki partinin Genel Başkanlarınında onay verdiği, öğrenildi.  

MHP GAZİANTEP'DE NELER OLUYOR

31 Mart 2019 yerel seçimlere doğru Gaziantep’te MHP cephesi ne durumda; En son 24 haziran 2018 milletvekili seçimlerinde Gaziantep ‘de yüzde 13 civarı oy olan Milliyetçi Hareket Partisi ,bu seçimde şu anda yapılan anketlere göre Gaziantep ‘de MHP %20 civarında oy oranıyla bu yerel seçimin sürpriz partisi olacak gibi gözüküyor.

Milliyetçi hareket partisi Cumhur ittifakı içerisinde yaptığı karşılıksız fedakarlıklarla özellikle ak parti tabanının gönlünü fethetmişe benziyor .Mevcut belediyelerde ise durum şöyle; gerek Büyükşehir, gerekse Şahinbey ve Şehitkamil belediyelerine  bir takım icraatlarına mukabil vatandaşın tepkisi ciddi oranda hissedildiği dilden dile dolaşıyor. Kamuoyu anketlerine göre  AK Partiye  daha önce oy veripde bu seçimde oy vermeyeceğini beyan eden seçmen ,kendisine oy verecek ikinci parti olarak MHP’yi görüyor. Milliyetçi Hareket Partisi  Gaziantep ‘de hem Büyükşehirde, hemde Şahinbey ve Şehitkamil belediye başkanlıklarını zorlayacak gibi gözüküyor. 

MHP'NİN ADAY PROFİLLERİ

31 Mart 2019'da yapılacak olan yerel seçimlerinde  MHP ‘nin Gaziantep ‘deki aday adaylarına bakıldığında; Büyükşehir’de Av.Ejder Demir ve işadamı İsmail Çelik, Şahinbey’de eski Oğuzeli belediye başkan yardımcısı Mustafa Bozgeyik  ve işadamı Erkan Erdem ,Şehitkamil ‘de ise Ülkücü caianın içersinden geln sevilen İşadamı Arif Melek, eğitimci, Abdülhamid Türkaslan ve gazeteci Mezine Sırakaya  gibi isimler aday adaylık müracatlarını Genel Merkeze yaptılar. Büyükşehir ve ilçelerde; şu ana kadar Belediye meclis üyelikleri için ise 250'nin üzerinde aday olmak için müracat yapıldığı öğrenildi. 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU