memo

Bugun...
30-06-2018 14:52 Kategori: SİYASET

Erdoğan projelerini Memohaber'e anlattı

Erdoğan projelerini Memohaber'e anlattı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​AK Parti'den 5'inci kez milletvekili seçilen ve meclise giden Mehmet Erdoğan projelerini ve hedeflerini Memohaber'e anlattı. Yeni dönemde parti olarak yapacak çok işleri olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bizim için Gaziantep'te evsiz bırakmamak bir hedef."

AK Parti'den 5'inci kez milletvekili seçilen ve meclise giden Mehmet Erdoğan projelerini ve hedeflerini Memohaber'e anlattı. Yeni dönemde parti olarak yapacak çok işleri olduğunu kaydeden Erdoğan, "Bizim için Gaziantep'te evsiz bırakmamak bir hedef. Çünkü 400 liradan bin 150 liraya kadar taksitle ev sahibi olunabiliyor. Bu yaptıklarımız sosyal bir hukuk devletinin gereği. Yıllarca bu ülkede sosyal demokrasiden bahsedenler hiçbir şey vermedi. Ama AK Parti döneminde yaptıklarımız gıptayla izleniyor" dedi. 

YENİ DÖNEMDE DE DUBLE YOLLAR GELİYOR

Aynı siyasi partiden yani AK Parti'den 5. kez milletvekili seçilen ve meclise gitme hakkı kazanan Mehmet Erdoğan projelerini Memohaber'e anlattı. Öncelikli olarak hastane projelerinden bahseden Erdoğan yol projelerini de anlatarak, "1875 yataklı şehir hastanemizi tamamlamak istiyoruz. Bununla birlikte Yavuzeli'nde bir hastane projemiz var. Onu da bitirmek istiyoruz. Gaziantep-Nizip-Birecik duble yolunu tamamlamak istiyoruz. Oğuzeli-Karkamış yollarını tamamlayıp Gaziantep-Nurdağı yolunu da duble yol yapmak istiyoruz. Bir de Gaziantep-Besni arasındaki yolu tamamlama hedefindeyiz" dedi. 

ÇİFTÇİNİN CEBİ DE RAHATLAYACAK

Başlatılan baraj projelerinden de bahseden milletvekili Erdoğan, barajların tamamlanması durumunda çiftçilerin elektrik parası ödeyerek yer altı suyu çekmesinin son bulacağını kaydetti. Böylelikle barajların tamamlanmasının çiftçinin cebine de yansıyacağını ifade eden Erdoğan şöyle konuştu; "Çetintepe Barajı'nı başlatmıştık. Çat ve Harmancık Barajlarını yaparsak Adıyaman-Besni-Araban-Yavuzeli ve Pazarcık'ın ve Gölbaşı'nın bir kısmı sulanacak. Sulama alanının toplamı 740 bin dönüm. Bu bölgede şu an yer altı sondajlarla sulama yapılıyor. Yani çiftçi elektrik parası ödeyerek yer altı suyunu çekiyor. Yer altı sularını çekmek de kuraklığa sebep olur. Çünkü yer üstünü beslemekten uzaklaşıyor. Ardıl Barajı'nı tamamladık. Geçen sene de hizmete açtık. Ardıl Barajı ile de 5 bin 800 dönüm arazi sulanıyor. Onun sulamasına da bu yıl başlanıyor. 740 bin dönümlük Çetintepe yani Çat ve Harmancık ile beraber cazibe ile sulama yapacağız. Ve bölgenin içme suyunu karşılayacağız. Bunlar yer altı su seviyesini de yükseltecek. Çünkü yer altı su sondajlarını iptal edeceğiz."

HIZLI TREN PROJESİNDE SONA YAKLAŞILDI 

Hızlı tren projesinde sona yaklaştıklarının da altını çizen milletvekili projenin yüzde 75'inin tamamlandığını müjdesini de verdi. Gaziantep-Adana arasının bir buçuk saate ineceğini söyleyen Erdoğan, "Hızlı tren projemizde sona yaklaşıyoruz. Hızlı trenle Gaziantep-Konya arası ulaşım süresi çok azalacak. Gaziantep'ten Ankara'ya çok rahat bir şekilde gidilebilecek. Gaziantep'ten Adana'ya bir buçuk saatte gidilebilecek. Yüzde 75 oranında tamamlandı. Altı körüklü havalimanı projemiz istenildiğinde dokuz körüğe çıkacak. 10 milyon yolcu kapasiteli olacak. Dünyanın her yerinden uçaklar iniş-kalkış yapabilecek. Uluslararası havalimanı olacak. Hedefimiz 2020 yılının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na yetiştirmek. Gaziantep bunları tamamlarsa uçar" diye konuştu.

HEDEF HERKESİ EV SAHİBİ YAPMAK 

Projelerini anlatırken hedeflerinden de bahseden Erdoğan, parti olarak Gaziantep'teki en büyük hedeflerinin evsiz vatandaş bırakmamak olduğunu söyledi. "Bizim için Gaziantep'te evsiz bırakmamak bir hedef" diyen Erdoğan şöyle devam etti; "Çünkü 400 liradan 1150 liraya kadar taksitle ev sahibi olunabiliyor. Bu yaptıklarımız sosyal bir hukuk devletinin gereği. Yıllarca bu ülkede sosyal demokrasiden bahsedenler hiçbir şey vermedi. Ama AK Parti döneminde yaptıklarımız gıptayla izleniyor."Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU