memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

04-01-2019 19:45 Kategori: SİYASET

CHP, Gaziantep'te Sucu alındı: Meriç geliyor

CHP, Gaziantep'te Sucu alındı: Meriç geliyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep il yönetimi, Genel Merkez kararıyla görevden alındı. CHP il yönetiminin parti disiplinine uymadığı için görevden alındığına ilişkin karar CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından İl Başkanı Hayri Sucu'ya iletildi"

Gaziantep Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığında 2016 yılında gerçekleştirilen olağanüstü kongre ile başkan seçilen Hayri Sucu, CHP Merkez Yürütme Kurulu tarafından parti disipline uymadığı gerekçesiyle görevinden alındı. Genel Merkez tarafından gönderilen görevden alma yazısı Gaziantep İl Başkanlığına ulaşarak Sucu'ya tebliğ edildi. Melih Meriç’e bu görevin 4 aylık olarak verilemesi bekleniyor. 
31 Mart Yerel seçimlerine kısa bir süre CHP Gaziantep’te şok bir gelişme yaşandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında önce Merkez Yönetim Kurulu, ardından da Parti Meclisi toplantısı yapıldı. PM’de Gaziantep için önemli kararlar alındı. Önce İslahiye Belediye Başkan Adayı olarak Mustafa Köse belirlendi. Daha sonra Gaziantep İl Yönetimi ele alındı. 
Merkez Yönetim Kurulu toplantısında CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu ve yönetiminin görevden alınması kararı alındı. MYK’nın aldığı karar daha sonra PM’de görüşüldü. Parti Meclisi’de MYK’nın kararını onadı ve CHP Gaziantep İl Yönetimi görevden alındı. 
GÖZLER MERİÇ’E ÇEVRİLDİ
CHP Gaziantep’te il yönetiminin görevden alınması şok etkisi yaratırken, genel merkezi il başkanlığına kimi atayacağı merak edilmeye başlandı. Parti meclisinin ardından  edinilen bilgiye göre CHP Genel Merkezi il başkanlığı için İnşaat Mühendisleri Odası esi başkanı Melih Meriç’te karar kıldı. Meriç’in il başkanlığı için nasıl bir karar vereceği merak ediliyor. Meriç il başkanlığını kabul ederse CHP yerel seçimlere Meriç başkanlığında gidecek.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU