memo

Bugun...
17-11-2017 15:32 Kategori: SİYASET

AK Parti’de İlçelere Erdoğan ayarı

AK Parti’de İlçelere Erdoğan ayarı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Parti Gaziantep İl ve İlçe başkanlıkları için geri sayım sürüyor. Başkan adayı gösterilecek isimler belirsizliğini korurken, arayışların tüm hızıyla sürdüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkan adaylarının belirlenmesinde aktif rol oynayacağı belirtiliyor. "

AK Parti Gaziantep İl ve İlçe başkanlıkları için geri sayım sürüyor. Başkan adayı gösterilecek isimler belirsizliğini korurken, arayışların tüm hızıyla sürdüğü ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özellikle Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkan adaylarının belirlenmesinde aktif rol oynayacağı belirtiliyor.

AK Parti’de kongreler süreci devam ederken, merkez ilçeler Şahinbey ve Şehitkamil ilçe başkanlığı ile İl başkanlığı için aday gösterilecek isimler üzerinde çalışmalar hummalı bir şekilde sürdürülüyor. Nüfus yoğunluğu bakımından Türkiye’deki birçok ile nazaran daha büyük olan Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinin başkan adaylarının belirlenmesi için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel bir çalışma yapacağı öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncelikli olarak İl başkanlığına aday gösterilecek ismi belirleyeceği ardından da Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerine başkan olmak için aday olacak isimlerle bizzat kendisinin görüşeceği ve aday isimlerin bu şekilde belirleneceği belirtildi.

İNCE ELENİP, SIK DOKUNACAK!
AK Parti’de bu anlamda bir ilk yaşandığı belirtilirken, Erdoğan’ın yeni dönemde daha etkin pozisyonda olmaları beklenen ilçe başkanlıklarını vekillerin ve belediye başkanlarının inisiyatifine bırakmayacağı ve bizzat kendisinin belirleyici olacağı öğrenildi. Bütün aday adaylarının sicil, güvenlik soruşturmaları ve anket sonuçlarının Cumhurbaşkanının önüne konulduğu ve bizzat yapacağı mülakat sonrası kongrede aday olacak ismin belirleneceği de AK Parti kulislerinden sızan bilgiler arasında. 

UZAYAN SÜREÇ ADAY SAYISINI ARTTIRDI
Recep Tayyip Erdoğan’ın Şahinbey ve Şehitkamil İlçe başkan adaylarının belirlenmesi konusunda hassas davranması ve buna paralel sürecinin uzaması aday adayı sayısının da artmasına neden oluyor. Şubat ayını bulması beklenen Şahinbey ve Şehitkamil ilçe kongrelerinde aday olmak için yapılan son müracaatlarla birlikte aday adayı sayısı Şehitkamil’de 11, Şahinbey’de 8'i bulmuş durumda. İlçe başkan adaylarını belirlemek için temayül sonuçlarının yanı sıra, adaylarla ilgili dar kapsamlı anketler yapılırken, belediye başkanları ve vekillerden de 3'er isim istendiği biliniyor. 

ÖNCE İL BAŞKANI BELİRLENECEK
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçe başkan adaylarından önce il başkanının belirlenmesi için çalışma yapılması talimatı verdiği belirtildi. Mevcut İl Başkanı Eyüp Özkeçeci ile devam edilip edilmeyeceğine kesin olarak karar verildikten sonra ilçe başkanlarının isimlerini netlik kazanacak.

ŞAHİNBEY’DE TEKE ÖNDE
Şahinbay İlçe Başkanlığı için şuana kadar Hasan Teke, Hasan Doğan, Bekir Aslan, Ali Kazcı, Hayri Turan, Mehmet Erdoğan, Mehmet Eryoldaş, Muhammet Ersöz’ün adaylık için ismi geçerken bu isimler arasında yıllardır AK Parti Teşkilatlarının değişik kademelerinde görev alan ve kurucu üyelerden olan Avukat Hasan Teke’nin ismi ön plana çıkıyor. Teke’nin özellikle geçmiş dönemlerde AK Parti’den küstürülüp, uzaklaştırılan kesimlerden büyük destek gördüğü, ayrıca STK’lar ve Genel Merkezdeki etkili isimlerin de desteğini arkasına aldığı belirtiliyor. Bugüne kadar çok fazla ön plana çıkmayan ve isim olarak yıpranmamış olan Avukat Hasan Teke’nin ilçe başkan adaylığına bu sebeple çok büyük bir gelişme olmaması durumunda kesin gözüyle bakılıyor. 

ŞEHİTKAMİL’DE FEDAİOĞLU 
Aday adayı bolluğu yaşanan Şehitkamil İlçe Başkanlığı için ise Fatih Muhaddis Fedaioğlu, Arif Kapçıkay, Cem Karamağralı, Coşkun Genç, Hilmi Teymur, Hüseyin Yıldırım, İbrahim Ağırman, Kenan Öztürk, Mehmet Karakurt, Mehmet Yılmaz, Talip Esen 'in isimleri teşkilat içinde konuşulmaya devam ediyor. Bu ilçede de özellikle Fatih Muhaddis Fedaioğlu’nun ismi ön plana çıkmış durumda. Yüksek öğrenimini Kaliforniya Üniversitesi’nde yapan Fedaioğlu, yine yurt dışında birçok finans ve yatırım kuruşlarında da görevler aldı. Sanayici kimliğiyle halen MÜSİAD Genel Sekreterliği’ni yürüten Fedaioğlu, GAİB, GÜSAD, TUSAF, GTB, GTO ve GSO gibi sivil toplum kuruluşlarında da geçmişte aktif görevler aldı.

 Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
ANKETİMİZE KATILIN

31 MART 2019 YEREL SEÇİMİNDE GAZİANTEP'TE KİME OY VERECEKSİNİZ?

0%

0%

0%

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU