memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

10-12-2019 16:55 Kategori: SİYASET

AK Parti Şahinbey'de delege savaşı

AK Parti Şahinbey'de delege savaşı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"AK Partide büyük kongre öncesi delege seçimleri başladı. Şahinbey ilçesinde 400 delegenin seçildiği salonda sandık başına gidilerek kıyasıya yarış yaşandı."

AK Parti 2023 seçimlerine hazırlık ve 2021'de yapılacak olağan büyük kongre öncesi teşkilatlarda değişime başladı. Delege seçimleri için il ve ilçelerde sandıklar kuruldu. Türkiye'nin en büyük ilçelerinden birisi olyan Gaziantep Merkez ilçe Şahinbey'de sandıklar kuruldu 400 delege için partililer sandık başına gittiler.

AK Parti Şahinbey ilçe başkanı Av. Hasan Teke Birlik beraberlik içinde 7. Olağan Kongremiz Delege Seçimlerimizi büyük coşkuyla gerçekleştirdiklerini belirterek şöyle konuştu "Partimize kayıtlı tüm dava arkadaşlarımız sandık başına coşkuyla gelerek oylarını kullandılar. Büyük bir coşku ve heyacan yaşanan delege seçimine partililelirimz heyacanla geldiklerini gördüm. Partimiz halen güçlü ve gücünden bişey kaybetmemiştir. Oy sayımlarımıza başladık, tüm teşkilatımıza ve ak dava neferi kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.

AK Partide aralık ayının ortalarına kadar delege seçimleri tamamlanmış olacak. Bu ayın ikinci yarısından itibaren ise önce belde kongreleri yapılacak. Şubat ayında ilçe, ağustos ayında ise il kongreleri yapılmaya başlanacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın il kongrelerinin büyük kısmına katılması bekleniyor. AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'ni ise 2021'in ilk ayında yapmayı planlıyor. Yeni teşkilatlar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne göre yeniden şekillenecek. 50+1 barajına uygun teşkilat yapıları oluşturulacak. Partide daha önce görev yapmış başarılı isimlere davet gönderilecek. AK Parti'ye gönül vermiş isimler yer alacak. Eş-dost-akrabalar yönetimlerde yer almayacak.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna