memo

Bugun...
15-05-2018 13:53 Kategori: SİYASET

Aday adayı Uğur Kıyak'tan çarpıcı açıklamalar

Aday adayı Uğur Kıyak'tan çarpıcı açıklamalar
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​AK Parti Gaziantep milletvekili aday adayı Uğur Kıyak, ABD'nin alçakça yaptığı Kudüs hamlesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. "

AK Parti Gaziantep milletvekili aday adayı Uğur Kıyak, ABD'nin alçakça yaptığı Kudüs hamlesine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Memohaber'e özel konuşan Kıyak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Müslümanları savunan tek lider olduğu için ABD'nin Büyükelçiliği'ni Kudüs'e taşıyarak amaçlarının 24 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'yi karıştırmak olduğunu söyledi. 

MÜSLÜMANLAR SÜREKLİ TAHRİK EDİLİYOR

Türkiye'nin coğrafi konum itibariyle dünyanın gözünde olan bir ülke olduğuna dikkat çeken Uğur Kıyak, Müslümanların da tahrik edilerek bu amaç doğrultusunda kullanıldığını kaydetti. Müslümanların sürekli tahrik edildiğini belirten Kıyak, "Müslüman ülkeler birbirine sahip çıkmalı. ABD'nin Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşıması Müslümanları tahrik etti. Sürekli Müslümanları tahrik ediyorlar. Bu olaylar başkanlık sisteminin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Müslümanlar olarak tahriklere kapılmamamız lazım" dedi. 

KIYAK: "ABD'NİN KUDÜS HAMLESİ 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNE HAMLEDİR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dünyada Müslümanları savunan tek lider olduğunun altını çizen Kıyak, ABD'nin Kudüs hamlesinin 24 Haziran seçimleri öncesinde Türkiye'yi karıştırmak olduğunu ifade etti. Kudüs'ün bir seçim hamlesi olduğunu özellikle vurgulayan Kıyak şöyle devam etti: "Dünyada Müslümanlara sahip çıkan tek lider Recep Tayyip Erdoğan. Tayyip Erdoğan'ı indirmek istiyorlar. Onu indirdikleri zaman dünyada Müslümanların hakkını savunacak bir lider kalmıyor. Kudüs olayı da seçim öncesi bu yüzden yapılmış bir hamledir. Türkiye'nin etrafı ateş çemberi. Bizim bu ateş içinde cumhurbaşkanımızı bırakmamamız gerekiyor. Başkanlık sistemi Türkiye için çok önemli ve ihtiyaç olan bir sistem. Çevremizdeki bölünen ülkeleri görüyoruz. Hangi partiden olursa olsun başımızdaki insana sahip çıkmamız gerekiyor. Mutlaka bir saygımız olması gerekiyor."Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SİYASET HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU