memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

18-12-2019 11:08 Kategori: SAĞLIK

Zayıflamanın ve gençleşmenin doğru adresi Op. Dr.Oktay Tosun klinik

Zayıflamanın ve gençleşmenin doğru adresi Op. Dr.Oktay Tosun klinik
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Zayıflama , gençleşme , medikal estetik ,mezoterapi ve ozonterapi üzerine sundukları sağlık hizmetleri ile bölgenin lider kliniklerinden birisi olan Op. Dr. Oktay Tosun Kliniği kilo vermek isteyenlerin ve gençleşmek isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor."

Uyguladıkları tekniklerle Türkiye’de bir ilk olan klinikte zayıflama ve gençleşme üzerine kişiye özel teknik ve tedavilerle hizmet sunuluyor. Zayıflama ve gençleşme kliniklerinde sundukları hizmetleri Op. Dr.Oktay Tosun değerlendirdi.

OP. DR.OKTAY TOSUN KİMDİR?

Kısa özgeçmişi hakkında bilgi veren Tosun, “Gaziantepliyim. Gaziantep’te doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Gaziantep’te aldım. İzmir 9 Eylül Tıp Fakültesi’nde okudum. Sonrasında Adana Numune Hastanesi’nde ihtisas aldım. Türkiye’nin bir çok ilinde görev yaptım. Son olarak Gaziantep’te de birçok özel hastanede görev aldım. Şu anda kendi özel kliniğimizi açtık. Zayıflama, gençleşme, medikal estetik, genel cerrahi, ozonterapi ve mezoterapi üzerine hastalarımıza hizmet sunmaktayız. Medikal estetik üzerine İtalya’da halen master eğitimim devam ediyor. Kendi kliniğimizde teknolojinin en son noktası ile hastalarımıza hizmet vermeye devam etmekteyiz” açıklamalarında bulundu.

KLİNİĞİMİZ  ZAYIFLAMA VE GENÇLEŞME ÜZERİNE KURULDU

Zayıflama üzerine kendine özel çalışmalarının bulunduğunu söyleyerek İtalya’da aldığı master eğitimlerinin ardından kendi özel kliniğini açmaya karar verdiğini söyleyen Tosun, “Klinik açma düşüncem daha çok zayıflama ve gençleşme üzerine oldu.

Bir insan sağlıklı bir biçimde nasıl zayıflar ve gençleşirle ilgili kendime ait özel çalışmalarım söz konusu. İleri düzey eğitim için İtalya’ya gidiyorum. İtalya’da da master eğitim alıyorum. Kendi kliniğimi açtım ve Gaziantep Prime Mall AVM’nin karşısında kendi kliniğimle hastalarıma hizmet veriyorum” ifadelerine yer verdi.

ZAYIFLAMA İLE İLGİLİ AMELİYATLI VE AMELİYATSIZ TEDAVİ YÖNTEMLERİ UYGULUYORUZ

Klinik bünyelerinde yer alan zayıflama birimi hakkında detaylı bilgi veren Tosun, “Bünyemizde zayıflama ile ilgili birimimizden bahsedecek olursak biz öncelikle  kombine olarak yaklaşmaya çalışıyoruz. Dünyada obezite eğrisi sürekli yukarıya doğru ilerliyor. Obezitenin kendisi bir hastalık türü. Bununla ilgili farkındalıklar da yaratmaya çalışıyorum. Zayıflama ile ilgili kliniğimiz bünyesinde ameliyatlı ve ameliyatsız işlemler mevcut olup, kliniğimiz bünyesinde diyetisyen hizmeti, iğne ile yağ eritme, mezoterapi, ozonterapi ile zayıflama, radyofrekans ve kavitasyon (En son teknoloji), aşı tedavisi, ilaç tedavisi, akupuntur, fitness plates ve spor hizmeti, psikolog gibi hizmet alanlarımız mevcut” dedi.

HER HASTAMIZ İÇİN ZAYIFLAMADA BİREYE UYGUN TEDAVİ UYGULUYORUZ

Her hastaya özel bir kilo verme tekniği uyguladıklarını söyleyerek zayıflama sürecinde verilen hizmetleri değerlendiren Tosun, “Kendi kliniğimizde hastanın genel değerlendirmesini yaptıktan sonra bu hastaya hangi yöntemler uygun olurla ilgili araştırma yapıyoruz. Yine kilo verme döneminde hangi yöntemlerle yola çıkacağımızı da belirliyoruz. Hastayı ameliyatlı işlem ve ameliyatsız işlem olarak öncelikle ayırt ediyoruz.

Uygunluğuna göre değerlendirip tedavi sürecine başlıyoruz. Hastayla ilgili genel ya da bölgesel zayıflamaya ilişkin ihtiyaca göre tüp mide ameliyatı, bölgesel fazlalıkların alınması, yağ alınması operasyonları ameliyatlı işlemler gurubunda olup, ameliyatsız olarak hastaya mide botoksu, mide balonu, radyofrekans ve kavitasyon ile yağ eritme iğne ile yağ eritme, diyetisyen kontrolü fitness, aşı tedavisi, ozon tedavisi, akupuntur, lipoliz gibi işlemler hastaya uygun şekilde belirlenmekte, uygun hastada kombine edilerek yaklaşılmaktadır” diye konuştu.

KİLO SORUNU YAŞAYAN İNSANLAR ÇÖZÜM İÇİN BİZİ TERCİH EDİYOR

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kilolu ve obez kişi sayısının oldukça arttığını söyleyen Tosun, “Kilo vermekte zorlanan ve güçlük çeken, zayıflamak isteyen hastalar ve sağlıklı fit bir görünüme sahip olup gençleşmek isteyenler bize başvurmakta.   

MULTİ DİSİPLİNLİ BİR BAKIŞ AÇISI İLE KİLO VERDİRİYORUZ

Sağlıklı kilo vermek için kliniklerinde aynı zamanda diyetisyen, fitness hizmetlerinin de sunulduğunu söyleyerek zayıflanın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağladıklarını aktaran Tosun, “Hastanın kilosuna göre zayıflama ile ilgili bir değerlendirme yaptıktan sonra hastaya da multi disiplinli bir şekilde yaklaşarak olayın diyetisyen bölümünü, fitness bölümlerini de gerçekleştiriyoruz. İdeal kilo vücut kitle endeksinin 18-25 aralığında bulunmasıdır. Hastanın kilosu boyuna göre yüksekse vücut kitle endeksi yüksek çıkar. Bu hastalar artık kilolu, obez gurubuna girer. Boy kilo arasındaki dengeye bakılır. Boy kilo arasındaki oran uygunsa o kişi kilo açısından sağlıklıdır. Ancak boy ve kilo arasındaki değerler çok yüksek ise o zaman bu hasta obezite gurubuna girer” dedi.

VÜCUTTA VE YÜZDE GENÇLEŞME BİZİMLE BAŞLAR

Kliniklerinde zayıflamanın yanında gençleşme üzerine de önemli hizmetlerin sunulduğunu söyleyerek vücutta oluşturdukları gençleşme hizmetlerinden bahseden Tosun, “Gençleşme ile ilgili projelerimiz var. Bir yüz ile ilgili gelişmeler var, bir de vücutla ilgili gençleşmelerimiz var. Yüzle ilgili kırışıklık tedavisi, yaşlanma karşıtı işlemler, ileri derece medikal bakım ile cilt sağlığını daha sağlıklı hale getirecek yöntemlerimiz mevcut. Saçla ilgili terapi merkezimiz mevcut.

Yine saç ekim alanımız da mevcut. Hastanın genç kalmasına yönelik tüm yöntemleri uyguluyoruz. Kliğin amacı bir işlem yaptığımız zaman sonucunu kendi gözümüzle görmek istiyoruz. Hasta kapıdan girdiği zaman onun değişimle ilgili ihtiyaçlarına yönelik bir değerlendirme yapıp ve daha sonra da hasta ile paylaşıyoruz. Hasta ile birlikte bir yol çizelgesi oluşturup işlemlerimizi yapıyoruz. Kliğimizde sloganımız değişimdir. Kapıdan giren hastanın en uygun en sağlıklı bir şekilde gençleşmesidir” diye konuştu.

GENÇ KALMAK VE GENÇ GÖRÜNMEK İÇİN FARKLI TEKNİKLERİMİZ VAR

Uygulanan genç kalma tedavilerinin teknik detaylarından bahseden Tosun, “ Hastanın genç kalması ya da genç görünümü için medikal estetikle ilgili  olarak  prp kök hücre botoks uygulamamız, dolgu uygulamamız, yine ip askı uygulamamız ve yine mezoterapi,  ozonterapi uygulamalarımız mevcut. Bununla ilgili cildin daha sağlıklı, parlak görünümü için uygun yöntemlerimiz mevcut” şeklinde konuştu.

OBEZİTE HEM BİR SAĞLIK SORUNU HEM DE BİR GÖRÜNÜM SORUNUDUR

Obezitenin hem bir sağlık sorunu hem de aile ve toplum içinde çevresel sorunlar oluşturduğunu  aktaran Tosun, “Obezitenin kendisi başlı başına bir sağlık sorunu. Hem kişi açısından hem de toplum açısından şu anda günümüzün en önemli hastalığı obezitedir. Obezite hastalığı her gün giderek artmaktadır. Toplumun bu konuda daha bilinçli hale getirilmesi için sosyal medya, Sağlık Bakanlığı sivil toplum kuruluşlarının el birliği ile farkındalık oluşturması gerekmektedir.

Sağlık harcamalarının artık büyük kısmı obezite ve obezitenin getirdiği hastalıklar üzerinedir. Obeziteyi oluşmadan önlemek gerekir. Obezite oluştuktan sonra problem yumağı kat ve kat artmaktadır. Aslında yapılması gereken obezite nasıl önlenir, nasıl obez olmayız şeklinde sorularla çözüme ulaşmak gerekir. Öncelik sağlıklı yaşam ve ideal kilo üzerine olmalı. Obeziteyi oluşmadan önlemeliyiz. Günümüzde obezite depresyon, psikolojik hastalıklar, hiper tansiyon, şeker hastalığı gibi birçok hastalığı da yanında bulundurur ve oluşturur. Artık evliliklerde bile boşanma sebepleri arasında obezite mevcut. Obeziteyi oluşmadan önlemek lazım” dedi.

ZAYIFLAMA VE GENÇLEŞME ÜZERİNE KLİNİĞİMİZ TÜRKİYE’DE BİR İLK

Zayıflama ve gençleşme hizmetinin klinik bünyesinde birlikte bulunduğunu söyleyen Tosun, “Bizim şu anda oluşturmuş olduğumuz zayıflama ve gençleşme kiliniği konsepti  Türkiye’de tek diyebiliriz. Ameliyatlı ve ameliyatsız zayıflamanın tüm yönlerini ele alabiliyoruz. Her yönüyle hastaya kombine yaklaşılan  zayıflamaya yönelik bir klinik oluşturduk. Hastaya özel hastanın kendi vücut yapısına göre uygun kombine yöntemlerle hastalarımıza yaklaşıyoruz” dedi.

BAKIMLI VE SAĞLIKLI GÖRÜNMEK ÇAĞIMIZIN BİR GEREĞİ

Gelişen teknoloji ve çağın gerekleriyle birlikte kişinin kendisini güzel görme isteğinin giderek arttığını açıklayan Tosun, “Günümüz dünyasında teknolojinin gelişmesiyle birlikte bireysel yaşam ve konfor isteği güzel görünme isteği ön plana çıkmakta. İnsanlar kendilerini daha sağlıklı, daha güzel, daha bakımlı görmek istemektedirler. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte artık medikal estetik üzerine birçok gelişmeler olmakta. Yüzle ilgili yüzde botoks, dolgu, gençlik aşısı, yaşlanma karşıtı işlemler giderek artmakta. Kullanılan ürünler kalite ve güvenilirlik açısından giderek gelişmekte.” ifadelerine yer verdi.

KİŞİNİN KENDİSİ İLE BARIŞIK OLMASI GEREK

Mutlu yaşamanın sırrının kişinin kendi ile barışık olmasından geçtiğini söyleyerek kişinin kendisi ile barışık olması gerektiğine dikkat çeken Tosun, “Mutlu yaşayabilmek için öncelikle kişinin kendisi ile ve ayna ile barışık olması gerekir. Kendisi ile barışık olmayan insanlar kişisel olarak ve toplum içinde çok fazla sorunlar yaşayacaktır. Topluma verilen enerji de negatif enerji olacaktır. Kilo ve obezite rakamlarında çok ciddi bir artış mevcut. Bu durum insanlara stres olarak dönmekte. Birçok hastalığın da ana sebebi kilo sorunudur. Hastalıklardan korunup daha sağlıklı hayatımıza devam etmek için beslenmeye dikkat ederek obeziteden uzak durmak gerekiyor. Obeziteyi oluşmadan önlemek gerekir” diye konuştu.

 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU