memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

16-11-2018 10:55 Kategori: SAĞLIK

Uzman kadrosuyla bölgenin hizmetinde

Uzman kadrosuyla bölgenin hizmetinde
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Temelleri 139 yıl önce atılan Türkiye’nin ilk özel hastanesi olan Özel MMT Amerikan Hastanesi sağlık alanında istikrarlı, güçlü uzman kadrosu ile yoluna devam ediyor. Özel MMT Amerikan Hastanesi, hastalara kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiş bir sağlık kuruluşu olarak Gaziantep’te ve Türkiye’de fark yaratıyor."

Temelleri 139 yıl önce atılan Türkiye’nin ilk özel hastanesi olan Özel MMT Amerikan Hastanesi sağlık alanında istikrarlı, güçlü uzman kadrosu ile yoluna devam ediyor. Özel MMT Amerikan Hastanesi, hastalara kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiş bir sağlık kuruluşu olarak Gaziantep’te ve Türkiye’de fark yaratıyor.

BÖLGE HALKINA HİZMET

11 VIP oda, 39 normal odasıyla hastalarına hizmet veren Özel MMT Amerikan Hastanesi,  yetişkin ve yeni doğan yoğun bakım hizmeti ile de Gaziantep halkına ve bölge halkına hizmet veriyor. 62 yatak kapasitesinin yanı sıra 50 yetişkin yoğun bakım, 18’de yeni doğan yoğum toplamda 112 yatak sayısı ile kaliteli sağlık hizmeti sunuyor.

ŞİFA DAĞITMAYI HEDEF EDİNDİ

Özel MMT Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, Hastalarına aile ortamı sunduklarını ve kendilerinin hastanemizi evleri gibi görmelerini sağlamak için gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.  Taşdelen, “Sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir yaşam herkesin hakkı. Bizde Özel MMT Amerikan Hastanesi olarak seçkin hekim kadromuz ve tecrübeli personelimiz ile etik değerlere önem veren, hasta memnuniyetini kendisine ilke edinen bir kurum olarak hastalarımıza şifa dağıtmayı hedefliyoruz” diyor.

TEKNOLOJİYE AYAK UYDURUYOR

Özel MMT Amerikan Hastanesi olarak birinci önceliklerinin hasta memnuniyeti olduğunu dile getiren Taşdelen, “ Hastanemiz, her geçen gün gelişen teknolojiye ayak uydurarak ileri tıp teknoloji donanımlarını anında temin etmektedir. Tanı ve tedavi üniteleri, tamamen hasta ve refakatçi konforu düşünülerek hazırlanmış odalarımızla adeta hastalarımıza ev konforunu sağlıyoruz. Hijyen ve temizliğin her alanda hâkim olduğu bir hastane olarak, güler yüzlü personelimizle şifa dağıtıyoruz. Gaziantep’in en büyük sorunlarından birisi olan otopark sorununu hastanemize gelen hastalarımıza özel otoparklarımızla örnek teşkil eden bir uygulamayla hastalarımızın hizmetine sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

OLUMLU GERİ DÖNÜŞLER BİZİ MUTLU EDİYOR

Sağlık politikalarında değişiklikleri ve tıp alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek bu değişiklikleri kaliteli ve güvenli bir şekilde hastalarına uyguladıklarını dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, “ Özel MMT Amerikan Hastanesi yalnız Gaziantep’e değil, bölge halkına da hizmet vermektedir. Bu kadar geniş bir kitleye hitap eden bir hastanenin sağlık politikalarını da yakından takip etme zorunluluğu vardır. Yapılan değişiklikleri yakından takip ederek günümüz şartlarında en iyisi yapmayı amaçlamaktayız. Hastalarımızın bizlere yaptıkları geri dönüşler sayesinde de çok şükür bunu hakkıyla yaptığımızı görüyoruz. Bu da Özel MMT Amerikan Hastanesi olarak bizleri çok mutlu ediyor” diye konuştu.

KESİNTİSİZ KALİTELİ HİZMET

Hastalarla daha iyi bir iletişim kurmak için sürekli personellere eğitim verildiğinden bahseden Taşdelen, “ Hastalarımıza 7/24 hizmet verebilmek için tüm personellerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz. Personellerimizin hastalarımızla daha yakın, daha sıcak iletişim kurabilmeleri için sık sık eğitimlere tabi tutarak kendilerini geliştirmelerini sağlıyoruz” dedi.

18 YATAKLI 3’ÜNCÜ DÜZEY YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM (KUVÖZ)

Hayata gözlerini erken açan bebeklerin korunması için hazırlanan Yeni Doğan Yoğum Bakımdan bahseden Taşdelen, “18 yataklı 3’üncü düzey Yeni Doğan Yoğun Bakım (Kuvöz) ile yeni doğan ve her şeyden habersiz dünyaya gelen bebeklerimizin hayata tutunmaları için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bebeklerin en iyi şekilde korunması ve belli bir zamandan sonra hayata tutunmaları için son teknolojik cihaz ve altyapımızla hastalarımıza hizmet veriyoruz. Branşında uzman hekim kadrosu ile hastalarımıza hak ettikleri sağlık hizmetini vermek için çalışıyoruz” dedi.

ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI DOKTORLARI ALANINDA UZMAN

Ülkenin geleceği olan çocukların sağlığına çok büyük önem verdiklerini dile getiren Özel MMT Amerikan Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taşdelen, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlığı bizim için çok değerli. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarımız alanlarında kendilerini ispatlamış ve Gaziantep halkının yakından tanıdığı doktorlarımız geleceğimiz için hizmet ediyor. Gerek Ender Çiftçi hocamız gerekse de Bülent Kayık hocamız hastaları ile yakından ilgilenerek şifa dağıtıyor. Doktorlarımız tüm bebeklik, çocukluk ve ilk gençlik döneminde yani 0-18 yaş arasında rastlanan hastalıkların tedavisi konusunda en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor” dedi.

MMT FARKINI HER ZAMAN ORTAYA KOYMUŞTUR

Mehmet Taşdelen, hastanedeki doktorların Gaziantep’te uzun yıllar görev yaptığını ve alanlarında bir numara olduklarının altını çizdi. Taşdelen, “Doktorlarımız Op. Dr. Miraç İlker Pala, Op. Dr. Seydi Demir, Op. Dr. Ramazan Sürücü, Op. Dr. Koray Tümyüklü, Op, Dr. Selda Bahçe, Op. Dr. Lokman Bayrak, Op. Dr. Mehmet Taşkıran, Op. Umn. Dr.  Fatih Demir ve Op. Dr. Faruk Bekir, bölgemizde tanınmış doktorların başında geliyor.  Hekim seçimlerinde Özel MMT Amerikan Hastanesi olarak her zaman liyakat ve tecrübeden yana tercihte bulunuyoruz. İddia ediyorum tüm hekimlerimiz alanında şehrin en başarılı ve tecrübeli hekimleridir. Zaten Özel MMT Amerikan Hastanesi’nin de farkı bu. Bir diğer farkımız ise Gaziantep’te bir benzeri daha olmayan eşsiz tarihi ve yeşil dokusudur” ifadelerini kullandı.

MMT Amerikan Hastanesi’ni farklı kılan özelliklerden bahseder misiniz?

Özel MMT Amerikan Hastanesi’nin en belirgin özelliği hasta odaklı çalışmasıdır. Butik hastanecilik hizmeti verip, hastalarımızla duygusal bağ kuran, onlara evinde hissi uyandıran, dünyadaki son teknolojiyi kullanan ve konusunda uzman kadrolarımızla profesyonelliğini ön planda tutan güvenilir bir grubuz. Biz hastalarımızla empati kurarız. Kendimiz hasta olsaydık hastaneden, hastane çalışanlarından ve doktorlardan ne beklerdik? Bunu kendimize sorarız ve hastalarımızın beklediği ortamı oluşturmaya çalışırız. Grubumuzun bir başka özelliği ise teknolojiye duyduğumuz ilgidir. Tıp teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip ederek hastalarımıza son teknolojiyi sunmayı kendimize amaç edindik.

Sağlık yöneticiliği 7/24 aktif olmayı gerektiriyor. Yoğun çalışmak sizi yormuyor mu?

Sağlık sektöründe çalışıyorsanız mesai kavramı olmuyor, 7/ 24 ulaşılabilir ve çözüm odaklı olmanız gerekir. Yoğun çalıştığımızda doğrudur ama yorgun çalışmıyoruz. Kaç sektörde bir insana daha yardımcı olabilmenin huzurunu yaşayabilirsiniz ki? Bence zamansal olarak az ya da çok çalışmanın bir önemi yoktur önemli olan sevdiğin ve uğrunda fedakârlıklar yapabileceğin işi yapmaktır. İşte o zaman inanın hiç yorulmuyorsunuz. Benim de ekibimin de hayallerimizde, sevinçlerimizde işlerimiz gelecekle ilgili planlarımız, projelerimiz vardır. Bu nedenle yoğunuz ama asla yorgun değiliz. Yöneticilik iş hayatında bir bakıma yaşam şeklidir. Öncelikle işinizi sevmelisiniz. Yönetmeyi sevmelisiniz.

Hastanenizin sağlık turizmi çalışmaları ile ilgili neler söylersiniz?

Bu kadar önemli bir konuyu gündeme getirdiğiniz için öncelikle teşekkür ederim. Sağlık turizmi hiç şüphesiz ki tüm paydaşları ile birlikte bu ülkenin üzerinde en çok çaba göstermesi gereken konulardan birisidir. Halen mevcut turizm sektörünün ülkeye kazandırdığı gelirin çok daha üstünde bir gelir elde edebileceğimiz bir sektörde olması gerekenin oldukça gerisinde bulunmaktayız. Halen mevcut sağlık turizmi gelirimizin çok büyük bir kısmı özel hastaneler kökenli. Devletin sağlık turizmindeki rolü ise çok kısıtlı bir çerçevede kalıyor. Hâlbuki mevcut imkânlarımız dikkate alındığında devletin gerçekleştireceği sağlık turizmi çok yüksek gelirlerin ülkemize kazandırılmasının önünü açacaktır. Sağlık turizmini başarılı bir şekilde uygulayan ülkelerle kıyaslandığımızda ülkemizin birçok avantajı söz konusudur. Öncelikle coğrafi konumumuz çok merkezi. Birçok batı, Ortadoğu, Afrika ve doğu ülkesi en fazla 4 saatlik bir uçak yolculuğu ile ülkemize ulaşabilmektedir. Bu uçuşların çok büyük bir kısmı da direkt uçuşlardır. Ayrıca bu kadar kaliteli sağlık hizmet sunumunun diğer sağlık turizmi ülkelerine oranla daha ekonomik fiyatlarla veriliyor olması ülkemiz adına avantajlı bir durum ortaya çıkartmaktadır. Bunlara ek olarak ülkemizin bir turizm cenneti olması ve doğal ve tarihsel zenginliklerin fazlalığı da bizi diğer ülkelerin önüne geçirmektedir. Ancak sağlık turizmini en uygun koşullarda gerçekleştirebilmek için ulaşım, turizm, iletişim, finans ve inşaat sektörü gibi diğer paydaşların da konuyu tam anlamıyla sahiplenmeleri ve ortaya çıkabilecek sıkıntıların çözümü için gerekli çabayı harcamaları gerekmektedir. Bu sektörlerin tamamının el birliği ile yapacakları bir çalışma şüphesiz mükemmelliği beraberinde getirecektir.

Son olarak neler söyleme istersiniz?

Son olarak şunu söylemek isterim. Amacımız hastanemizi ilkeleri, çalışma felsefesi ve hizmet anlayışı olarak,  bölgede en iyi bilinen sektör ve ülke gelişimine paralel olarak, verimli çalışan ve nitelikli hizmet veren kurumsal bir yapı haline getirmek. Bir diğeri de kurumsal hedeflerimiz. Bize bu imkânı verdiğiniz için sizlere ve ekibinize çok teşekkür ederim.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU