memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

04-06-2021 12:46 Kategori: SAĞLIK

Uzman ekip, VIP sağlık hizmeti FİMER'de

Uzman ekip, VIP sağlık hizmeti FİMER'de
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Özel FİMER TIP Merkezi, Gaziantepli vatandaşlara VIP düzeyinde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunuyor. FİMER’de fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyacı olan tüm hastalara uzman ekiple en güncel tedavi yöntemlerinin uygulandığını dile getiren FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dal, FİMER’in pandemi sürecinde hizmetini ara vermeksizin sürdürdüğünü belirtti. FİMER’in Covid-19’un giremediği sağlık kuruluşlarından olduğunu vurgulayan Derviş Dal, Covid-19 hastalığı geçirmiş kişilerin de FİMER’de tek kişilik odalarda solunum rehabilitasyonu ile Covid-19’un olumsuz etkilerinden kurtulduğunu söyledi."

FİMER’de uzman bir ekip tarafından tedavi yöntemlerinin gereksinimi olan en güncel cihazlarla Klinik ortamda Pediatrik rehabilitasyon, (Gaziantep'te ilk) Klinik ortamda duyu bütünleme tedavisi , (Gaziantep'te ilk) Uzay Terapi , Manuel Terapi, Spinal dekompresyon cihazı (Ameliyatsız bel ve boyun fıtığı tedavisi), Nörolojik Rehabilitasyon, Onkolojik Rehabilitasyon (Lenf Ödem), Skolyoz tedavisi, Ortopedik Rehabilitasyon Fizik Tedavi Teknikerleri eşliğinde Elektro terapi uygulamaları, Yüksek Yoğunluklu Lazer ile Fizik tedavi ve Rehabilitasyon alanlarında hastalara tedavi veren FİMER Türkiye’nin en önde gelen fizik tedavi merkezlerinden biri olarak Gaziantep’e ve bulunduğu diğer illerde VIP ortamında tedavi imkanı sunmakta olduğunu aktaran FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dal, ayrıca FİMER’in 6 ayrı kalite belgesi ile hizmet veren bir kuruluş olduğunu açıkladı.

FİMER’DE ÖNCELİKLİ AMAÇ HASTA SAĞLIĞI

FİMER’in öncelikli amacının hasta sağlığı ve kaliteli bir fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi olduğunu dile getiren FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dal, “FİMER TIP Merkezi olarak 2007 yılındaki kuruluşumuzdan itibaren fizik tedavi rehabilitasyon alanında kaliteli ve bilimsel olarak güzel şehrimize gururla hizmet vermekteyiz. Üstelik yalnız Gaziantep’te değil geçtiğimiz yıllarda birçok şehir hastanelerinde de hizmetimizi sürdürerek Adana, Mersin, Yozgat, Isparta Şehir Hastaneleri ile de tecrübelerimizi yurt çapına taşıdık. Halen Kayseri Şehir Hastanesi’nde görevimize devam etmekteyiz.

Merkezimiz kalite standartlarına uygun olup hijyen her zaman için ön planda gelmektedir. Fizik tedavi ve rehabilitasyon ihtiyacı olan tüm hastalıklar uzman ekibimiz tarafından en güncel tedavi yöntemleri ile tedavi edilmektedir. Pandemi sürecinde de merkezimiz çalışmasına aralıksız olarak devam etmektedir. Bu sayede hastalarımızın tedavileri kesintiye uğramadan sürmektedir” ifadelerinde bulundu.

COVİD’İN OLUMSUZ ETKİLERİ FİMER’DE GİDERİLİYOR

Covid-19 virüsü enfeksiyonunun fizik tedavi ve rehabilitasyon branşını yakından ilgilendirdiğini dile getiren Derviş Dal, “Bilindiği gibi virüs en yoğun hasarı solunum sistemimizde bırakmaktadır. Merkezimizde solunum rehabilitasyonu tek kişilik odalarda, kişiye özel hazırlanan bir programla, birebir fizyoterapist eşliğinde uygulanmaktadır. Ayrıca tüm fizik tedavi hizmetlerinde hastalarımızın talepleri doğrultusunda VIP odalarda birebir sağlık personeli eşliğinde hizmet vermeye devam etmekteyiz. Merkezimiz günlük olarak dezenfekte edilmekte, pandemi koşullarında güvenle tercih edebileceğiniz Covid-19 vakalarının gelmediği sağlık kuruluşları arasında yer almaktadır.” şeklinde konuştu.

GÜRÜLTÜSÜZ, KONFORLU ORTAM VE CİHAZLAR FİMER’DE!

FİMER’de tüm Mr ve tedavi yöntemlerinin konfor ve kalite öncelikli hizmet sunulduğunu söyleyen Derviş Dal, “Açık MR sayesinde; kapalı alan korkusu olan hastalarımıza , kaygı derecesi yüksek hastalarımıza, nefes darlığı çeken ve hamile hastalarımıza kolayca ve daha az gürültülü bir ortamda çekim yapmalarını sağlıyor çekim odasında bulunun hoparlör sistemi sayesinde çekim yapan sağlık personeli hastamızın sesini duyabiliyor aynı zamanda hastalarda bizlerin sesini duyabiliyor böylelikle çekim süresi boyunca geçen dakikaları hatırlatıp hastalarımızın kendini güvende hissetmelerini sağlıyoruz. Çekim odası radyasyon içermediğinden dolayı hastalarımızın  istedikleri takdirde moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacı ile herhangi bir yakınlarını çekim odasına alabiliyoruz. Çekimi biten hastalarımızın sonuçlarını beş dakika sonra cd ile iki gün sonrada rapor olarak veriyoruz. Tıp merkezimizde beyin MR, omuz MR, boyun MR, torakal MR, bel MR, diz MR  vb. MR çekimleri mevcuttur. Ayrıca kemik dansiometri ve röntgen cihazıyla hastalarımızın teşhis ve tanı hizmetini verebilmekteyiz” diye konuştu.

BESLENME, CİLT BAKIMI, LAZER EPİLASYON…

FİMER’in beslenme alanından cilt bakımına kadar birçok alanda da hizmet verdiğini anlatan FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dal, “Beslenme ve diyet ünitemizde uzman diyetisyenimiz eşliğinde sağlıklı ve sürdürülebilir beslenme hizmeti, Estetik Biriminde, Klasik Cilt Bakım, Klasik El, Ayak Bakımı, Zayıflama Ünitesi (Bölgesel İncelme), Lazer Epilasyon hizmetleri siz değerli hastalarımızın hizmetine sunulmaktadır. Hasta taşıma servis araçlarıyla büyükşehir belediye sınırları içerisinde hastaları merkezimize taşımaktayız. Merkezimizin kendine ait hasta ve personel otoparkı ve ücretsiz vale hizmeti mevcuttur. Merkezimizin tüm tıbbi cihazları ISO ve TSE kalite standartları dahilindedir. FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş olarak hedefimiz, Gaziantep ilimizle sınırlı kalmayıp, Türkiye genelinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetlerinde daha gelişmiş tedavi yöntemleriyle hizmet sağlamaktır. 2017 -2020 yılları arasında Adana, Mersin, Isparta, Yozgat şehir hastanelerinde 2018 yılından itibaren Kayseri Şehir Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetlerini yürütmeye devam etmekteyiz” açıklamalarına yer verdi.

FİMER KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ’NDE

FİMER’in Kayseri Şehir Hastanesi’ndeki faaliyetlerine de devam ettiğini belirten Dal, “Kayseri Kamu Özel Ortaklığı Şehir Hastanesi ile; FTR Hizmetlerine 2018 yılında hizmete başlamış olup, ortalama günlük 750 hastaya hizmet vermeye devam etmektedir. 200 yatak kapasiteli Fizik Tedavi Hastanesi bünyesinde; Nörolojik Rehabilitasyon, Ortopedik Rehabilitasyon, Pediatrik Rehabilitasyon, Hidroterapi (Havuz), Omurilik Yaralanması Rehabilitasyon, Robotik Rehabilitasyon, İzokinetik Rehabilitasyon, El Rehabilitasyon, Romatolojik Rehabilitasyon, Travmatik Rehabilitasyon, Geriatrik Rehabilitasyon, Kardiyopulmoner Rehabilitasyon, Sporcu Rehabilitasyon, Onkolojik Rehabilitasyon (Lenf Ödem), İş Uğraş Rehabilitasyon ve Elektroterapi üniteleri kurulmuştur. Fizyoterapist, Fizik Tedavi  Teknikeri, Yönetici, Hasta Kabul ve Hasta taşıma aracıyla hizmet verilmektedir. Hekim tarafından taşıma servis ihtiyacı vardır onayı verilmiş, yürüme zorluğu yaşayan, hastalarımızın, hastaneye ulaşımları taşıma servis hizmetiyle sağlanmaktadır. Hastanenin tüm tıbbi cihazları ISO ve TSE kalite standartları dahilindedir” diye konuştu.

FİMER’İN KÜNYESİ KALİTE BELGESİ DOLU

FİMER’in her türlü kalite belgesini edinmiş bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi olduğunu vurgulayan FİMER Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Derviş Dal, FİMER’in sahip olduğu kalite belgelerini sıralayarak sözlerine şöyle son verdi: “ISO 9001: 2008: Kalite Yönetim Sistemi / TSE-ISO-EN 9001, ISO 13485:2003: Tıbbi Cihazlarda Kalite Belgesi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 27000 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, OHSAS 18001 İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi merkezimizin edindiği belgelerdir. Bu belgelerin alınması ciddi standartlar gerektiriyor ve kalitemiz belgelidir desek abartmış olmayız. Tüm hastalarımıza şifalar dilerken kendilerine en kaliteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti sunmaya devam edeceğimizi özellikle belirtmek istiyorum.”

BAŞHEKİM ATAY FİMER’E DAİR HER ŞEYİ ANLATTI

Özel FİMER TIP Merkezi Başhekimi Uzman Doktor Özlem Atay ise FİMER’de uygulanan tedavi içeriklerine ilişkin detaylı bilgiler sundu. FİMER’de uzay terapiden spinal dekompresyon sistemine ve duyu bütünleme terapisine kadar birçok alanda FİMER’in uzman bir kadro ile hizmet verdiğini dile getiren Uzman Doktor Özlem Atay, Serebral Palsi (CP), Pediatrik Hastalar, Posttravmatik Durumlar, Otizm, Down Sendromu, Sipina Bifida, Yürüme Problemleri, Gelişimsel Gerilik gibi rahatsızlıklaı bulunan hastaların uzay terapi yöntemmi  ile FİMER’de tedavi edildiğini aktaran Atay, FİMER’i diğer fizik tedavi merkezlerinden ayıran en belirgin özelliklerden birinin gelişmiş teknoloji sistemini güncel olarak kullanması ve bu tedavi yöntemleri ile hastalara hizmet vermesi olduğunu kaydetti.

UZAY TERAPİ YÖNTEMİ BİRÇOK HASTALIĞIN ÇARESİ OLUYOR

Uzay terapi yönteminin kozmonotların uzayda yerçekimsiz ortamda giydiği ‘Penguin Suit’ adı verilen uzay teknolojisi ile üretilmiş elbiseden ilham alınarak geliştirilen fizik tedavi yöntemi olduğunu belirten Özel FİMER TIP Merkezi Başhekimi Uzman Doktor Özlem Atay, “Uzay terapi, evrensel egzersiz ünitesi ve suit kıyafetleri ile çok yönlü ve etkili bir tedavi yöntemidir. Evrensel egzersiz ünitesinde yapılan egzersizler zayıf, eklem hareket açıklığı yetersiz ve esnekliği az olan kasları hedef almaktadır. Bu tedavi yöntemi ile Serebral Palsi (CP), Pediatrik Hastalar, Posttravmatik Durumlar, Otizm, Down Sendromu, Sipina Bifida, Yürüme Problemleri, Gelişimsel Gerilik gibi rahatsızlıkları bulunan hastaları tedavi ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

BU YÖNTEM İLE BEL VE BOYUN FITIĞI’NDA YÜZDE 93 BAŞARI
FİMER’De uygulanan bir diğer tedavi yönteminin ise Spinal Dekompresyon Sistemi olduğunu açıklayan Uzman Doktor Özlem Atay, “Bel ve boyun fıtığı hastalarında kullanılmakta olan, ICSC 2.0 cihazı ameliyat olması önerilen ya da ameliyat olup iyileşme göstermemiş hastalarda, başarı oranı yüzde 93’e kadar yükselen ameliyatsız bir tedavi yöntemidir. Dekompresyon sisteminin arka planında yer alan bilimsel çalışmalar tam olarak uzay programları ile başladı. NASA uzay araştırmalarında, yerçekimsiz ortamlarda astronotların omurgalarına uygulanan basıncın düştüğü, disk aralıklarının genişlediği ve bel ağrılarının azaldığı tespit edilmiştir. ICSC 2.0 bu deneyim ışığında bel ve boyun fıtığı ağrısı çeken bir çok hastanın ameliyata gerek duymadan tedavi edilebilmesi için geliştirildi. Spinal dekompresyon sistemi bilgisayarlı sistemi sayesinde tam olarak fıtığın olduğu yerde çalışma imkanı sunar. ICSC 2.0 gerçek spinal dekompresyon cihazı boyun fıtığı ve dejeneratif disk hastalığının tedavisinde; CE kalite belgelerine sahiptir ve FDA tarafından onaylanmış bir sistemdir. Cihaz Amerika başta olmak üzere dünyada 12 farklı ülkede kullanılmaktadır” şeklinde konuştu.

DUYU BÜTÜNLEME İLE ÇOCUKLARDA ADAPTASYON PROBLEMİNE SON

FİMER’de duyu bütünleme yöntemi ile de çocukların duyusal adaptasyonun sağlandığına dikkat çeken Başhekim Uzman Doktor Atay, “Duyu bütünleme terapisinde, çocukların yaşadıkları duyusal tecrübelerin nörofizyolojik adaptasyonu ve çocuğun duruma uygun adaptif cevap açığa çıkarması sağlanır. Bu sayede terapinin etkisi, çocuğun çevresiyle olan sosyal, duygusal ve fiziksel etkileşimine pozitif yansır. Terapide kişinin vücudu ve çevresinden aldığı duyu bilgileri beyinde bilginin kavranması, yorumlanması ve bütünleştirilmesi işlemlerinden geçerek, ortaya çıkan duysal bilginin kullanılarak organize bir cevap açığa çıkarılması sağlanır. Böylece çocuk dış dünyadan gelen duyu bilgilerine adapte olur. Duyu bütünleme yöntemi Serebral Palsi (CP), Otizm, Down Sendromu, Gelişimsel Gerilik gibi rahatsızlığı olan hastalara uygulanan bir tedavi yöntemidir” diye konuştu.

COVİD’İN ARTÇI ETKİLERİNE KARŞI SOLUNUM RAHABİLİTASYONU ŞART

FİMER’in COVİD-19 hastalığı atlatmış ancak COVİD-19’un etkilerinden tam olarak kurtulamamış olan hastalara solun rehabilitasyonu tedavisi sunduğunu da kaydeden Başhekim Uzman Doktor Özlem Atay, “Fimer Tıp Merkezi olarak 2007 yılındaki kuruluşumuzdan itibaren fizik tedavi rehabilitasyon alanında güzel şehrimize gururla hizmet vermekteyiz. Üstelik yalnız Gaziantep’te değil geçtiğimiz yıllarda birçok şehir hastanelerinde de hizmetimizi sürdürerek tecrübelerimizi yurt çapına taşıdık. Halen Kayseri Şehir Hastanesinde görevimize devam etmekteyiz. Pandemi sürecinde de merkezimiz çalışmasına aralıksız olarak devam etmektedir. Bu sayede hastalarımızın tedavileri kesintiye uğramadan sürmektedir. Covid 19 virüs enfeksiyonu branşımızı da yakından ilgilendirmektedir. Bilindiği gibi virüs en yoğun hasarı solunum sistemimizde bırakmaktadır. İster yoğun bakım veya hastane ortamında olsun, ister evde çok rahat şekilde atlatılsın, hastalığın ardından aylarca sürebilen hareket sırasında belirgin yorgunluk hissi, nefes darlığı gibi yakınmalar oluşmaktadır. Bu durum vaktinde uygulanan bir solunum rehabilitasyonu programı ile sorunların kronikleşmesi önlenerek, en az hasarla atlatılabilir. Enfeksiyondan sonraki dönem hayatımızın kalitesini belirleyici bir rol oynar. Solunum rehabilitasyonu sürecinde, doğru nefes alıp verme teknikleri, varsa solunum yollarını tıkayan birikintilerin atılması, solunum kaslarının kuvvetlendirilmesi programları uygulanmaktadır. Bu program hastalık negatifleştikten sonraki döneminde hastanın durumuna göre değişmekle birlikte 3 ile 6 hafta arası bir süre almaktadır” açıklamalarına yer verdi.

COVİD ATLATMIŞ KİŞİLER AMAN DİKKAT!

Solunum rehabilitasyonunu tek kişilik odalarda ve konforlu bir ortamda sağlandığına dikkat çeken Başhekim Uzman Doktor Atay sözlerini şöyle sonlandırdı: “Merkezimizde solunum rehabilitasyonu tek kişilik odalarda, kişiye özel hazırlanan bir programla, birebir fizyoterapist eşliğinde uygulanmaktadır. Tedavi sonrası kişinin solunum kapasitesi genişlediği, solunum kasları güçlendiği için, akciğere dolan hava miktarı artarak, yüksek oranda oksijen kana geçebilmektedir. Bu sayede halsizlik çabuk yorulma, nefes darlığı yakınmaları kaybolmaktadır. Tedavi programı kişilerin tekrar hastalığa yakalanma olasılığını da azaltmaktadır. Tüm dünyanın etkilendiği bu zorlu dönemde dileğimiz hiçbirimizin enfeksiyona yakalanmadan bu süreci atlatabilmesi… Ama eğer enfeksiyonu geçirdiyseniz ve yakınmalarınız devam ediyorsa lütfen solunum rehabilitasyonunuzu ihmal etmeyin. Enfeksiyondan sonraki dönem hayatımızın kalitesini belirleyici bir rol oynar.”Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ