memo

Bugun...

TERMİN FUARCILIK

TERMİN FUARCILIK

06-12-2018 09:13 Kategori: SAĞLIK

Türkiye Kamuoyu ve Gaziantep Sağlık camiası bu mahkemeyi konuşuyor

Türkiye Kamuoyu ve Gaziantep Sağlık camiası bu mahkemeyi konuşuyor
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Türkiye Kamuoyu ve Gaziantep Sağlık camiasının gözü bu mahkemeye çevrildi. Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı yargılandığı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden 4. kez hakim karşısına çıkıyor. Gözler çıkacak karara çevrildi. "

Türkiye Kamuoyu ve Gaziantep Sağlık camiasının gözü bu mahkemeye çevrildi. Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı yargılandığı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden 4. kez  hakim karşısına çıkıyor. Gözler çıkacak karara çevrildi. 

Gaziantep'te 2016 yılında sağlıkçılara karşı yapılan FETÖ operasyonunda çok kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınanlar arasında Sağlık-Sen Gaziantep şube başkanı Mehmet Ali Arayıcı'da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü KOM kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele Şubesinde 4 gün sorgulandıktan sonra savcılığa sevk edilmiş ve ardından da  yaklaşık 5 ay açığa alınan Arayıcı FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliğinden bugün hakim karşısına çıkacak. Arayıcı'nın davası 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde saat 11.20'de başlayacak. 

MAHKEME DOSYASINDA DİKKAT ÇEKEN O MESAJIN İÇERİĞİ

Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı olan Mehmet Ali Arayıcı 7 Şubat 2012 yılında MİT krizinden sonra tüm Gaziantep Sağlık Sen üyelerine 14 Mart Tıp Bayramı'nda SMS hattından mesaj atmıştı. Attığı mesaj dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığı ile ilgiliydi. Arayıcı o dönem Erdoğan'ın rahatsızlığıyla alay edercesine "Bir ulusun kaderi başbakanın sindirim organlarının iyi çalışıp çalışmamasına bağlıdır" mesajını atmıştı. Arayıcı bugün üyelerine attığı bu mesaj sebebiyle hakim karşısında olacak.

4. kez Hakim karşısına çıkacak olan ve FETÖ'den yargılanan Gaziantep Sağlık Sen Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ile ilgili 12 Temmuz 2018'de yarğılandığı mahkemenin Hakimi,  delil toplamak ve yeni tanıkları dinlemek için 6 Aralık 2018 tarihine saat 11:20'ye ertelenmişti. Kamuoyunun ve sağlık camiasının gözlerinin çevrildiği bu mahkemede çıkacak karar merakla beklendiği öğrenildi. 

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU