memo

Bugun...
08-06-2018 11:57 Kategori: SAĞLIK

Tırnak batması tedavisinde kullanılan doğal yöntemler

Tırnak batması tedavisinde kullanılan doğal yöntemler
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"​Yanlış tırnak kesme, ayağa dar gelen ayakkabı ve bazı nedenlerden dolayı meydana gelen tırnak batması, birçok kişide yaşanan bir sağlık sorunu. Ancak tırnak batması acının evdeki doğal yöntemlerle acısını dindirmek mümkün."

Yanlış tırnak kesme, ayağa dar gelen ayakkabı ve bazı nedenlerden dolayı meydana gelen tırnak batması, birçok kişide yaşanan bir sağlık sorunu. Ancak tırnak batması acının evdeki doğal yöntemlerle acısını dindirmek mümkün. Nasıl mı? İşte uzmanların evde acısını dindirebileceğiniz tırnak batması tedavi yöntemleri:

TIRNAK BATMASINDA KEKİK TEDAVİSİ

Her türlü iltihaplı bölgeyle ve enfesksiyonda kullanılan doğal yöntem olan kekiği, uzmanlar tırnak batması sorununda da kullanılmasını tavsiye ediyor. Kekiğin kullanılış biçimi ise şöyle olmalı. Kekik içilebilir düzeydeki temiz suda kaynatılmalı. Demlendikten sonra tırnak batığı olan ayaklar yarım saat kekikli suyun içinde bekletilmeli. Bu günde birkaç kez tekrarlanmalı.

LİMON VE SOĞAN DA ETKİLİ 

Bir diğer iltihap söktürücü özelliği olan şey ise limon. Limon tam bir doğan iltihap söktürücüdür. Deniz tuzunun enfeksiyon riskini azaltığı bilinir. Dolayısıyla limon ve deniz tuzu tırnak batmasına birebir fayda sağlayan doğal yöntemdir. Sıkılmış limonun içine deniz tuzu ilave edilip içerisine ılık su döküp karıştırılmalı. Pamuk yardımıyla tırnak batmasının olduğu bölgeye sürülmeli. Ayrıca tırnak batması tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem de soğan. Soğan kabuklarıyla beraber kaynatılmalı. Ardından blendırdan geçirilen soğan krem kıvamına getirilen soğan, tırnak batmasının olduğu bölgeye sürülmeli ve üzerini gazlı bir bezle bağlanıp 30 dakika bekletilip ılık su ile durulanmalı.Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU