memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

24-10-2021 23:33 Kategori: SAĞLIK

Tamamlayıcı Tıp, Alternatif Tıp Nedir? Hangi Amaçlarla Uygulanır? uygulama yöntemleri nelerdir ?

Tamamlayıcı Tıp, Alternatif Tıp Nedir? Hangi Amaçlarla Uygulanır? uygulama yöntemleri nelerdir ?

"Alternatif tıp, tıbbi tedavi yerine kullanılan, modern biyotıp veya tedaviler tarafından kabul görmeyen her türlü sağlık hizmetidir."

Tamamlayıcı tıp ise, tıbbi tedavilerle beraber uygulanan tedavi ve bakım sistemi olarak tanımlanır. Tamamlayıcı ve alternatif tıp terimleri genel olarak bir başlıkta toplanır.
Alternatif Tıpta;
Hastalıkları tedavi etmek
Semptomları minimize etme veya yönetme
Hastalığı önlemek
Sağlığı teşvik/stres veya toksinleri minimize etmek
İç huzura ulaşmayı hedefleriz.
Alternatif tıbbın kullanımını memnuniyetsizlik,kişisel kontrol ihtiyacı,felsefi uyum olarak açıklayabiliriz.
Alternatif tıbbi sistemler,dört alt kategoriye ayrılmıştır;
• Fitoterapi veya Herbalism (tedavi edici ve önleyici amaçlı, örneğin; ginkgo biloba, sarımsak, ginseng, zerdeçal, aloe vera, ekinezya, kırmızı biber, arı poleni, ökse otu),
• Özel Diyet Tedavileri (örneğin; vejetaryen, yüksek lif, pritikin, cila, Akdeniz diyeti, doğal hijyen),
• Ortomoleküler Tıp (Beslenme ve gıda takviyesi olarak kullanılan ve diğer kategorilerde kapsanmayan ürünler yer alır.Örneğin; askorbik asit, karotenler, folik asit, A vitamini, riboflavin, lisin, demir, probiyotikler, biyotin)
• Farmakolojik, Biyolojik ve Enstrümantal Girişimler (Alışılmadık şekilde uygulanan ürün ve prosedürleri içerir, örneğin; Coley toksini, ozon, enzim tedavisi, hücre tedavisi, EDTA, uyarılmış remisyon tedavisi, kirografi, nöral terapi iridolojisi, MORO cihazı, biorezonans, apiterapi).

 

Tamamlayıcı Tıp Sistemleri ise; hayati yaşam enerjisini dengelemek ve yenilenmeye yardımcı olmak amacıyla akupunktur, bitkiler, diyet ve beslenme, egzersiz, stres azaltma ve yaşam şekli danışmanlığı ve masaj gibi geleneksel yöntemler kullanılır. Bu sistemde insan vücudu bir bütün olarak görülmekte ve doğanın bir parçası olarak ele alınmaktadır. Vücut ile doğa arasındaki uyumun aksaması hastalıkların temelini oluşturur. Bu harmoninin tekrar tesis edilmesi amacıyla, genellikle akupunktur/moksibüsyon, Tui Na (Çin masajı ve parmaklarla noktasal basınç uygulanarak yapılan tedavi), Çin bitkisel ilaçları, Çin diyet tedavisi ve zihin/vücut egzersizi gibi alternatifler kullanılmaktadır.
• 1998 yılında ABD’de Ulusal Sağlık Enstitüsüne (NIH) bağlı Ulusal Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Merkezinin (NCCAM) kurulması, bu alanda bir dönüm noktası olmuştur.
Alternatif tıp, Biorezonans Nedir?
Biorezonans bir enerji tıbbı yöntemidir. Biyofiziksel bir teknik olduğu için kimyasal ilaçlar kullanılmaz. Elektromanyetik frekanslarla uygulanmaktadır. Biorezonans cihazından yayılan elektromanyetik frekansın gücü bir cep telefonundan yayılanın binde biri kadardır. Vücudumuza ait tükürük, idrar gibi sıvılarda bulunan sağlıklı frekanslar da güçlendirilerek kişiye verilir. Böylelikle bağışıklık sistemimiz desteklenmiş olur. Bu da ilaçsız, ağrısız ve kalıcı olarak iyileşme anlamına gelmektedir.
Biorezonansın Kullanım Alanları
• Sigara Bırakma
• Kronik Ağrı Tedavisi
• Obezite / Kilo Verme
• Alkol Bağımlılığı
Yan Etkisi Var Mıdır?
Hiçbir yan etkisi yoktur. Vücudumuzda birbirinden bağımsız birçok sağlık problemine zemin hazırlayan patolojik elektromanyetik titreşimler, cihaz aracılığı ile ters çevrilir ve kişiye gönderilir. Birbirinin tam tersi iki manyetik alan karşılaşınca nötrleşir. Bu şekilde bakterilerin, virüslerin, parazitlerin, ağır metallerin vb. tüm zararlı etmenlerin manyetik bilgisi vücudumuzdan temizlenmiş olur.
Biyorezonans kimlere uygulanmaz ?
Biorezonans kalp pili olanlarda, organ nakli yapılmış kişilerde ve gebeliğin ilk 3 aylık döneminde kullanılmaz.
Alternatif ve  tamamlayıcı tıp  hakkında merak ettiğiniz her konuda iletişime geçebilirsiniz

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ