memo

Bugun...
13-04-2018 11:47 Kategori: SAĞLIK

Şehitkamil Devlet Hastanesi Psikiyatri hastalarının sergisi göz kamaştırdı

Şehitkamil Devlet Hastanesi Psikiyatri hastalarının sergisi göz kamaştırdı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te, Şehitkamil Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastaların yaptığı el işi eserler sergisinin ikincisi Sanko parkda göz kamaştırdı. "

Şehitkamil Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nde tedavi gören hastanın tedavileri sırasında yaptıkları el işi sergisi düzenlenen törenle açıldı. Sanko Parkda ahşap kutu, ahşap tepsi,takı kutuları vb. eşyalardan oluşan serginin açılışını İl Sağlık Müdür Vekili Uzm. Dr. Mehmet Emin Bindal yaptı.

Serginin açılışına Sağlık Müdürlüğüne bağlı bazı daire başkan ve başkan yardımcıları, Şehitkâmil Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Ali Güven Fincan, Hastane İdari Mali Hizmetler Müdürü R.Tuğrul Demir birlikte yaptılar. Sergide merkezde tedavi gören 165 hastanın yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Psikiyatri hastalarının daha çabuk iyileşmeleri, özgüvenlerinin ve becerilerinin artması için uğraşı terapisi niteliğindeki faaliyetlerin sürdürüleceği belirtildi. Sergi öncesi bir konuşma yapan Şehitkamil Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Op.Dr., "Amacımız hastalarımızı tedavi ederken elbecerilerininde gelişmesine katkıda bulunmaktır" dedi.

Şeihitkamil Devlet Hastanesi bünyesinde tedavi gören Toplum Ruh Sağlığı Merkezi hastalarının el emeği göz nuru yaptıkları eşyaların sanko parkda sergilendi. Burda  eşyaların satışının pazar gününe kadar devam edeceği, burdan elde edilen parayla tekrar hastalara bu tür etkinlik yapmaları için kaynak olarak  kullanılacağı bildirildi.Kaynak: HaberMerkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU