memo

Bugun...
27-04-2018 12:02 Kategori: SAĞLIK

Sarifaki, Gaziantep Sağlık İl Müdürü oldu

Sarifaki, Gaziantep Sağlık İl Müdürü oldu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep İl Sağlık müdürlüğüne günlerdir kimin atanacağı tartışması sürerken, Sağlık Bakanı Gaziantep'in yeni sağlık müdürünün Noroloji uzmanı Dr. Serdar Sarıfakı konusunda kararını verdi. Atanma kararı ÇKYS sistemine düştü ve Sarifaki resmen Gaziantep il sağlık müdürü oldu."

Bugün Adalet Bakanı Abdülhamit Gül başkanlığında Ankara'da  toplanan AK Parti Gaziantep milletvekilleri ve siyasiler sağlık müdürlüğü görevine atanacak isim konusunda uzlaşmaya vardı. Kendi aralarında yaptıkları istişarelerin ardından Dr. Serdar Sarıfakı  ismini Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'a bildirdiler. Bakan Müsteşar Eyüp Gümüş'e talimat vererek görüşmeler sonucunda Dr. Serdar Sarıfakı’nın ismini Gaziantep İl Sağlık Müdürü olarak atanmak üzere talimat verdi. 

Sarıfakı'nın atanma kararı ÇKYS" sistemine düştü Dr. Sarifaki resmen Gaziantep il sağlık müdürü oldu.

ANKARA’DAN DİREK ATAMAYA HAYIR

Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Sağlıkta tek çatıya geçilirken, Gaziantep’te ise yeni İl sağlık Müdürünün atanması konusunda yerel siyaset ve milletvekillerinin görüşü sorulmadan Bakanlık tarafından Yaklaşık 5 ay önce bu göreve atanan Doç. Dr. Abdulkadir Turgut’un ailevi nedenlerini sebep göstererek görevden istifa etmişti. Yeni sağlık il müdürünün belirlenmesi için başta milletvekilleri olmak üzere, yerel siyasetçiler devreye girerek, Ankara’dan direk atama yerine üzerinde uzlaşacakları Gaziantepli bir ismi göreve getirmeyi amaçladılar.

DENEYİMLİ VE LİYAKAT SAHİBİ

Geçtiğimiz Hafta içerisinde yerel siyasetin ve AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyüp Özkeçeci Dr. Serdar Sarıfakı’yı Ankara’ya Milletvekilleriyle görüşmek üzere gönderdi. 5 Milletvekili ile görüşen Sarıfakı Hükümetin erken seçim kararı verdiği gün yoğunluğu nedeniyle Adalet Bakanı ile görüşememişti. Bakan Gül geçtiğimiz cumartesi açılış yapmak üzere geldiği Gaziantep'te Dr. Serdar Sarıfakı ile görüşmüştü. Görüşmenin ardından, Bu gün  Milletvekilleriyle bir araya gelinmesinin ardından son nokta konulmuş oldu.

 
 


Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Mehmet akköz , 29-04-2018 07:37 aşağıdaki yorumu yaptı. İlimize ve milletimize hayırlı olsun,inşallah öncekiler gibi olmaz ilimize sağlık yönünden yararlı hizmetlerde bulunur.Personeline değer verir,değerlendirir.Hayırlı olsun
yorumlar Kadir , 28-04-2018 15:31 aşağıdaki yorumu yaptı. antepe ancak bukadar sağlam biri lazımdı meyveli ağaç herzaman taşlanır..hayırlı uğurlu olur inşallah...
yorumlar DOKTOR , 27-04-2018 18:27 aşağıdaki yorumu yaptı. ASİSTANLIK DÖNEMİNDE TANIDIĞIM VE ÜSTÜNE DAHA DÜRÜSTÜNÜ ÇALIŞKANINI GÖRMEDİĞİM KİŞİDİR. HAYIRLI OLSUN.
yorumlar HARBİ İNSAN , 27-04-2018 18:24 aşağıdaki yorumu yaptı. SONUNA KADAR YANINDAYIZ MÜDÜRÜM SENİ HER ZAMAN KISKANANLAR OLACAK KARALAMAYA ÇALIŞACAKLAR SEN ONLARA BAKMA İNSANLARI KARALAYARAK BİR YERE GELECEKLERİNİ SANANLAR UNUTMASINLARKİ EDEN BULUR HİKAYESİNİ BİLMİYORLARDIR
yorumlar HARBİ İNSAN , 27-04-2018 18:13 aşağıdaki yorumu yaptı. DEĞERLİ İNSANLARI KARALAMA KAMPANYASI YAPAN SAĞLIKÇI GÖZÜNLE GÖRMEDİĞİN ŞAHİT OLMADIĞIN BİR İŞE SIRF KARALAMAK İÇİN YORUM YAPIYORSUN MADEMKİ BÖYLE BİR ŞEYE ŞAHİT OLDUN GİDİP BİRAZ CESARETİN VARSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNURSUN KİMİN NE OLDUĞU ORTAYA ÇIKAR KUYRUK ACIN NE ÇOK MERAK EDİYORUM.
yorumlar HARBİ İNSAN , 27-04-2018 18:11 aşağıdaki yorumu yaptı. DEĞERLİ İNSANLARI KARALAMA KAMPANYASI YAPAN SAĞLIKÇI GÖZÜNLE GÖRMEDİĞİN ŞAHİT OLMADIĞIN BİR İŞE SIRF KARALAMAK İÇİN YORUM YAPIYORSUN MADEMKİ BÖYLE BİR ŞEYE ŞAHİT OLDUN GİDİP BİRAZ CESARETİN VARSA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNURSUN KİMİN NE OLDUĞU ORTAYA ÇIKAR KUYRUK ACIN NE ÇOK MERAK EDİYORUM.
yorumlar DOCTOR , 27-04-2018 16:35 aşağıdaki yorumu yaptı. BELLİ Kİ ÇOK ÜZÜLMÜŞ ÇOK KIRILMIŞSIN. HAYALİYLE BESLENDİĞİN KOLTUK ELLERİNDEN KAYIP GİTMİŞ.ÇARESİZLİĞİNDEN İFTİRAYA SARILMIŞSIN AMA PEK KLASİK OLMUŞ.NE DİYELİM ALLAH AFFETSİN
yorumlar Antepli , 27-04-2018 12:28 aşağıdaki yorumu yaptı. Çok kaliteli bir insan/ yönetici tüm antep e hayırlı uğurlu olsun..olay budur!
yorumlar SAGLIKCI , 27-04-2018 09:12 aşağıdaki yorumu yaptı. KİLİS KAMU HASTANELERİN GÖREV YAPTIĞI DÖNEMDE YAPMIŞ OLDUĞU YOLSUZLUKLARDAN DOLAYI GÖREVDEN ALINMIŞ İDİ. ANTEPE HAYIRLI OLSUN.
FACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU