memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

15-10-2020 09:52 Kategori: SAĞLIK

Sağlıkta atamalara rötar!

Sağlıkta atamalara rötar!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep il sağlık müdürlüğünde değiştirilen 180 bürokratın yapılan atamalarınının bugün itibariyle sisteme düşmesi bekleniyor ertelenmenin söz konusu olmadığı sürecin devam ettiği öğrenildi. "

Geçtiğimiz günlerde sağlıktaki yönetici atamalarında köklü değişiklik olduğunu memohaber okuyucularıyla paylaşmıştık. Yapılan atamaların bugün itibariyle sisteme düşmesi bekleniyordu. Ancak Sağlık Bakanlığı yayınladığı yazı ile imzalanan sözleşmelerin sisteme girişi zaman alacağından pandemi sürecinde hastaneleri yöneticisiz bırakıp sürece zarar vermemek adına mevcut sözleşmeleri devam eden yöneticilerin sözleşmelerini 6 aylığına uzattı. Bu kadar süre uzatılmasının sebebi henüz il müdürü ve ildeki yöneticileri belirlenemeyen illerin olduğu öğrenildi.

İl Sağlık Müdürlüğü kaynaklarından edinilen bilgilere göre Gaziantep'te il sağlık müdürünün ve yöneticilerin belli olması nedeniyle önümüzdeki hafta içinde sözleşme imzalanan yöneticilerin sisteme düşerek görevlerine başlayacağı ve devam edilmeyecek yöneticilerle yolların ayrılacağı öğrenildi.

İşte Yönetim Genel Müdürlüğünün paylaştığı o mesaj;

—-Değerli arkadaşlarım;

—-Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle    Bakanlık Makamından  alınan 14.10.2020 tarihli ve   124526  sayılı alınan Onay çerçevesinde;

—- Ekli 1 listede hitam tarihi 14.10.2020 olan İl Sağlık Müdürlerinin sözleşme hitam tarihleri 14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

—- Ekli 2.listede hitam tarihi 14.10.2020 ve 14.12.2020 olan başkan, başkan yardımcısı, uzman, ilçe sağlık müdürü, başhekim, başhekim yardımcısı, müdür ve müdür yardımcılarının sözleşme ve görevlendirme hitam tarihi  14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

 *—- Bu uzatmaya rağmen sözleşme yenileme iş ve işlemlerine devam edilecek olup, işlemleri biten İllerimizin yeni yöneticileri sisteme düşülecektir.*

—- Hayırlı olur inşallah.

—- Bu vesileyle selamlarımı iletir, çalışmalarınızda üstün başarılarınızı Allahtan niyaz ederim.
—-Selamlar, iyi çalışmalar
 Mehmet İSLAMOĞLU
Yönetim Hizmetleri Gn MdrüKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ