memo

Bugun...
18-12-2017 09:57 Kategori: SAĞLIK

Sağlık sektörü duayenleri liseli öğrencilerle buluştu

Sağlık sektörü duayenleri liseli öğrencilerle buluştu
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Erdem Koleji Rehberlik Biriminin düzenlediği “Kariyer Sohbetleri” etkinliğinde sağlık sektörünün duayenleri, meslek seçimi aşamasında olan lise öğrencileriyle bir araya geldi."

Erdem Koleji Rehberlik Biriminin düzenlediği “Kariyer Sohbetleri” etkinliğinde sağlık sektörünün duayenleri, meslek seçimi aşamasında olan lise öğrencileriyle bir araya geldi.

ÖĞRENCİLER MERAK ETTİĞİ KONULARI UZMANINDAN ÖĞRENDİ

Erdem Koleji tarafından düzenlenen etkinliğin ikici oturumunda öğrenciler, eczacı ve diş hekimiyle buluşarak merak ettikleri konularda uzmanlardan bilgi aldılar. Sağlık sektörünün uzmanları, üniversite sınavlarına hazırlanan, kariyerini belirleme aşamasında olan öğrencilere, doğru meslek seçimi yapabilmeleri, doğru üniversite ve kendilerine uygun bölümleri tercih edebilmeleri için danışmanlık yaptı.

Erdem Koleji Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle tecrübelerini paylaşan Diş Hekimi Mehmet Türktunç ve Eczacı Şeyma Çevik, üniversiteye hazırlandıkları dönemlerde ve üniversite öğrencilik yıllarında yaşadıklarını anlattılar. Soru ve cevap şeklinde yapılan seminerde Türktunç ve Çevik, meslek tecrübelerini, mesleklerinin avantaj ve olası dezavantajlarını, meslekleri hakkında yorumlarını ve ön görülerini aktardılar.

ÖĞRENCİLER MESLEK UZMANLARIYLA BULUŞUYOR

Kariyer Sohbetleri hakkında bilgi veren Erdem Koleji Rehber Öğretmeni Engin Çalışkan: "Öğrencilerimizin, her meslek erbabı ile henüz öğrenci iken tanışmalarının geleceklerini şekillendirmek için meslek seçimlerinde olumlu yönlendirici etkisi olacağına inanıyoruz. Bu bağlamda Erdem Koleji Kariyer Sohbetleri kapsamında birçok farklı meslek erbabını kampüsümüzde ağırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Erdem Koleji Genel Müdürü M. Örfi Sönmez’in, Diş Hekimi Mehmet Türktunç ve Eczacı Şeyma Çevik’ e hediye takdimi ile son buldu.

 


Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU