memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

12-10-2021 20:54 Kategori: SAĞLIK

Sağlık Savaşçıları’na İletişim Reçetesi

Sağlık Savaşçıları’na İletişim Reçetesi

"Gaziantep Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Zaim Başaslan Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına yönelik İletişim Eğitimi verdi."

Şehitkamil Devlet Hastanesi yönetimi tarafından organize edilen, hastane konferans salonunda gerçekleşen ve dönüşümlü olarak 4 haftada tüm hastane personeline yönelik programlanan İletişim Eğitimleri’nin ilki büyük ilgi gördü. 
Şehitkamil Devlet Hastanesi Müdürü Levent Songur’un açılış konuşması yaptığı konferansta pandemi kuralları gereği sosyal mesafe ve hijyen kuralları gözetildi.  
İletişimin sağlık kadar önemli olduğunu belirten Songur bu eğitimlerin daha verimli bir sağlık hizmeti için son derece önemli ve gerekli olduğunun altını çizdi.
Pandemi döneminde yoğun ve yorucu bir süreç atlatan sağlık çalışanlarına yönelik gönül ve vefa borcu olduğunu bu yüzden onlara “sağlık savaşçısı” demenin daha doğru olduğunu ifade ederek başlattığı eğitimde Akademisyen ve iletişim uzmanı Zaim Başaslan ise iletişim bağlamında sağlık çalışanlarının bu yöndeki taleplerinin son derece memnuniyet verici olduğunu ve elinden geldiğince onların yanında olmaya çalışacağını söyledi.
Sağlık çalışanı olmanın kutsiyetinin, manevi ağırlığının ve insani değerlerin ışığında doğal davranmanın en güçlü iletişim kaynağı olduğunu vurgulayan Başaslan eğitimin ardından Şehitkamil Devlet Hastanesi Yönetimine, Kalite Yönetim Birimine ve Eğitim Birimine teşekkür etti.

Haber Videosu
Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ
gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ