memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

23-11-2021 10:55 Kategori: SAĞLIK

Profesyonel Diş Tedavisi

Profesyonel Diş Tedavisi

"İnsanların küçük yaşlardan itibaren ağız ve diş sağlığını korumaları, ilerleyen zamanlar için onlara ciddi anlamda avantajlar sağlayacaktır. "

Küçük yaşlardan başlayarak ağız ve diş sağlığının korunması demek, dişlerin yapısının her zaman en iyi düzeyde işlevlerini yerine getirmesi anlamına gelmektedir. Fakat pek çok kişi ne yazık ki diş sağlıklarına dikkat etmiyorlar. Böyle olunca da yalnızca dişlerin görüntüsü kötü bir hale ulaşmıyor. Aynı zamanda dişlerin kullanımı esnasında da sorunlar kendini gösterebiliyor. Başta çürükler olmak üzere kırılma ya da çatlama gibi sorunlar en fazla görülen diş sorunlarından birkaçıdır. Bu aşamada Eskişehir ağız ve çene cerrahisi devreye girerek insanların ağız bölgelerinde yaşadıkları sorunların mümkün olan en iyi şekilde giderilmesi hedeflenmektedir. 

Profesyonel Diş Tedavisi

İnsanların çene yapılarında pek çok farklı etkenden dolayı sorunlar baş göstermektedir. Bu sorunlar kimi durumlarda genetik kökenlidir. Kimi durumlarda ise ağız ve diş sağlığına olması gereken özenin gösterilmemesi ile ortaya çıkabilmektedir. Hangi amaçla olursa olsun fark etmez ağız yapısında ortaya çıkan ve işlevselliği ciddi anlamda etkileyen sorunların doğru şekilde giderilmesi gerekmektedir. Eskişehir ağız ve çene cerrahisi ise bu aşamada devreye girmektedir. Problemli olan bölgedeki sorunların doğru şekilde giderilmesi adına bu alanda uzman olan kişilerin yapacakları işlemler ile beraber bölgenin eski fonksiyonlarını sürdürmesi hedeflenmektedir. Birçok kişi ağız ve çene cerrahisinin sadece bu bölgede bulunan yumuşak doku hastalıklarında devreye girdiğini düşünmektedir. Ancak bununla beraber kemik içi lezyonlar, kemik nekrozları, enfeksiyon ve tümör oluşumu gibi durumlarda da gerekli işlemler eksiksiz şekilde yapılmaktadır. 

Konu ağız bölgesi olduğu zaman birçok kişinin öncelikli olarak yaptıkları araştırmalardan biri ise Eskişehir ortodonti tedavisi oluyor. Ağzın kapanmaması sorunu oldukça ciddi bir sorundur. Bu aşamada dişlerde herhangi bir sıkıntı mevcut değilse ancak ağız bölgesi kapanmıyorsa, çene yapısında sorun var demektir. Ortodonti tedavisi ile beraber birbiri ile çapraşık yapıda olan dişlerin düzeltilmesi ve çenenin yüz ile uyumunun doğru olarak sağlanması gerekecektir. Bu aşamada devreye girecek olan ortodonti tedavisi ile beraber ise ağız ve diş yapısı detaylı olarak incelenerek ne tarzda bir tedavinin yapılması gerektiği netleştirilecektir. Daha sonrasında ise uzmanlar tarafından gerekli tedavi yapılacaktır. 

Bunun yanı sıra dişler ile alakalı diğer bir önemli konu da dişlerin sayısıdır. Hali hazırda insanların çenelerinde yer alan dişler belli sayıdadır. Ancak farklı nedenlerden ötürü dişler eksilmeye başlayacaktır. Dişlerin eksilmesi yalnızca görünüm anlamında sorunları beraberinde getirmeyecektir. Aynı zamanda en basit görünen işlemler bile kişi için çok daha zor bir hale gelecektir. Eskişehir implant tedavisi ile beraber ise ağızdaki eksik dişler ile alakalı gerekli olan işlemlerin tamamı başarılı bir şekilde yapılmaktadır. 

Özellikle de son dönemlerde pek çok kişi Minepol bünyesindeki uzmanlar tarafından gerçekleştirilmekte olan Eskişehir implant tedavisi ile alakalı araştırmalara başlıyorlar. Bu işlem ile beraber çenedeki eksik dişlerin bulunduğu bölgelere özel bir şekilde hazırlanılan ve vidaya benzeyen yapay diş kökleri yerleştirilmektedir. Ortodonti tedavisi için https://minepol.com.tr/tedavi/ortodonti  üzerinden alınacak bilgiler ile de görülebileceği üzere titanyum tercih edilmektedir. Çünkü titanyumun çene dokusu ile uyumu son derece yüksektir. Çene ile yapay diş kökünün uyum içerisinde olması ise bu aşamada oldukça önemli olan bir detaydır. İmplant tedavisinin her aşamasında arzu edilen sonuçların elde edilmesi için her konunun üzerinde özenle durulmalıdır. Böylece ağız yapısının hem görsel hem de fonksiyon anlamında istenilenleri ortaya çıkartması mümkün hale gelmiş olacaktır.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 11.Sayı

Memo News 10.Sayı

Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ