memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

13-09-2020 23:54 Kategori: SAĞLIK

Koronadan öldü yakınlarından 100 kişi hastaneyi bası: 3 tutuklama

Koronadan öldü yakınlarından 100 kişi hastaneyi bası: 3 tutuklama
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan 43 yaşındaki Korona hastası Halil Karakuşu adındaki hastanın vefat etmesi üzerine hastanın yaklaşık 100 kişilik bir grup yakını hastaneyi bastı. Hastayı tedavi eden doktora saldırdılar. Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Olaya karışan 3 kişi tutuklandı."

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde tedavi görmekte olan 43 yaşındaki Korona hastası Halil Karakuşu adındaki hastanın vefat etmesi üzerine hastanın yaklaşık 100 kişilik bir grup yakını hastaneyi bastı. Çıkan arbedeye müdahale eden polis ekipleri havaya ateş açtı, ancak hastaneyi basan kalabalık grup 4 Polisi darp ederek yaraladı. Ayrıca hastanenin yoğun bakımında büyük maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.

Şehitkamil Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 43 yaşındaki bir hastanın vefat etmesi üzerine vefat eden hastanın yaklaşık 100 kişilik bir gruptan oluşan yakını hastaneyi basarak taşkınlık yaptı. Yakınlarının vefat etmesinden dolayı sağlıkçılara zarar vermek isteyen kalabalık gruba polis müdahalede bulundu. Hastane yetkililerinin polise durumu bildirmesi ile hastaneye gelen polis ekipleri kalabalık gruba müdahale etmesine rağmen kalabalık grup bir türlü sakinleşmedi ve taşkınlığı sürdürdü. Bunun üzerine polis ekipleri havaya ateş açarak olayları yatıştırmaya çalışırken kalabalık grup 4 polisi darp ederek yaraladı.

YOĞUN BAKIMI KIRIP DÖKTÜLER
Haatanın vefat ettiği yoğun bakımı basarak cam çerçeve ne varsa kırıp döken öfkeli kalabalık bir türlü sakinleşmedi ve hastanenin yoğun bakımında büyük maddi hasar meydana geldi ve yoğun bakımdaki tıbbi malzemeler büyük ölçüde zarar gördü.

HASTANEYİ BASANLAR TUTUKLANDILAR

Şehitkamil Devlet Hastanesi'nde yaşanan cam çerçeve kırma olayına karıştığı iddia edilen olayda Deniz Y, Zülfikar A., Caner K. ve Özkan K ile birlikte polislere saldıran Mehmet K., Mustafa C., Abdullah C. ve Bekir C., gözaltına alındı. Olayda yaşı küçük bir şüpheli çocuk şubeye teslim edildi. Tutuklama tabeli ile nöbetçi mahkemeye sevkedilen şüphelilerden 3 tanesi tutuklandı, diğer şüpheliler ve yaşı küçük olan bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hastane baskını olayının duyulmasının ardından da kamuoyunda büyük tepkiler geldi.Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINHABERE YAPILAN YORUMLAR

yorumlar Dr Ersan , 14-09-2020 09:52 aşağıdaki yorumu yaptı. Tutuklanan 3 k,işi de polise saldıranlardır, belirtilmemiş ama adım gibi eminim bundan. Doktora, sağlık çalışanına, hastaneye saldırıp yoğun bakımı dağıtanlar serbest kalmıştır. Adaletinize söveyim.
FACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU

Oba Makarna