memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

19-11-2020 13:00 Kategori: SAĞLIK

Görme engelli avukat korona testi yaptıramadı

Görme engelli avukat korona testi yaptıramadı
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep’te ateş, öksürük şikayetiyle hastaneye giden ancak “Filyasyon ekibi gelmeden test yaptıramazsınız” yanıtı alan görme engelli Yurdanur Mutlu, evde bekleyişten sonuç alamayınca tekrar hastaneye giderek günler sonra test yaptırabildi. Covid-19 pozitif olduğunu öğrenen ve hastalığı ağır geçirdiğini belirten Mutlu “Beni bu kadar geciktirmeseler hastalığı bu kadar ağır atlatmazdım” dedi"

Gaziantep’te yaşayan görme engelli emekli Avukat Yurdanur Mutlu’nun temaslı olduğu arkadaşının eşine Covid-19 pozitif tanısı konuldu. Kendisinde de öksürük, tat ve koku kaybı olmasının üzerine PCR testi yaptırmak istedi. Bu süreçte hastaneye giden ve “Filyasyon ekibi gelmeden test yaptıramazsınız” yanıtını alan Mutlu, filyasyon ekibinin gelmemesi nedeniyle beş gün test yaptıramadı.

'EMEKLERİMİN ÇÖPE ATILMASINA ÜZÜLÜYORUM'
Gazete Duvar’a 10 Kasım tarihinde yaşadıklarını anlatan ve test yaptıramadığı için “Bu devlete 37 yıl hizmet etmiş biri olarak Covid-19 olmaktan çok emeklerimin çöpe atılmasına üzülüyorum” ifadelerini kullanan Mutlu’nun evine bu tarihten sonra da filyasyon ekibi gelmedi. Kendi imkanlarıyla ticari taksi kullanarak yeniden hastaneye giden ve PCR testi yaptıran Mutlu, Covid-19 pozitif olduğunu öğrendi.

Evde tedavisinin devam ettiğini, kendisini iyi hissetmediğini belirten Mutlu, “Filyasyon ekibi gelmeyince kendi imkanlarımla test yaptırmaya gittim. Filyasyon falan hep hikayeymiş. Beni bu kadar geciktirmeseler hastalığı bu kadar ağır geçirmezdim. Ciğerlerime indikten sonra test yaptırabildim” dedi.

Kaynak: Gazete Duvar -Serkan Alan



Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZIN



FACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ