memo

Bugun...
20-02-2018 15:12 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'te Taşeron işçi başvuru sonuçları belli oldu! İşte liste

Gaziantep'te Taşeron işçi başvuru sonuçları belli oldu! İşte liste
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Gaziantep'te Sağlık Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan Bilgi işlem, güvenlik, portör, klinik destek ve temizlikde çalışan 3453 kişinin müracaatı kabul edilirken 482 kişinin ise müracaatı ise kabul edilmedi."

Uzun zamandır beklenen taşeron işçi başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Sağlık Bakanlığına bağlı Gaziantep Sağlık İl müdürlüğü bünyesinde çalışan taşeron listelerini haberimizde bulabilirsiniz.

Gelen listelerden bazıları taşeron işçileri memnun etmedi. Peki Taşeron sınavı ne zaman yapılacak? İşte taşeron kadro başvuruları hakkında merak edilen ayrıntılar...

İTİRAZLAR İÇİN SÜRE: 3 GÜN

Tespit komisyonlarının aldığı karara, hatalı değerlendirme yapıldığını düşünen işçiler itiraz edebilecek. Bu itirazların, başvurunun reddine ilişkin ilanın ardından en geç 3 gün içinde yazılı ve gerekçeli yapılması gerekiyor.

GÜVENLİK SORUŞTURMASINDA NELERE DİKKAT EDİLİYOR?

Taşeron işçilerin kadroya alınmasında güvenlik soruşturması önemli bir yer tutuyor. Taşeron işçilerin güvenlik soruşturmasında ilerleme şu şekilde katedilecek;Kişinin kolluk kuvvetleri tarafından halen aranıp aranmadığının, kolluk kuvvetleri ve istihbarat ünitelerinde ilişiği ile adli sicil kaydının ve hakkında herhangi bir tahdit (sınırlama) olup olmadığının,
yıkıcı ve bölücü faaliyetlerde bulunup bulunmadığının, ahlaki durumunun, yabancılar ile ilgisinin ve sır saklama yeteneğinin mevcut kayıtlardan ve yerinden araştırılmak suretiyle saptanması ve değerlendirilmesi.

TAŞERONA KADRO SINAVI NE ZAMAN?

Milyonlarca taşeronun heyecanla beklediği kadro başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Taşeronlar, bağlı bulundukları bakanlıkların resmi sitesi üzerinden isim listesini kontrol edebiliyor. Son olarak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı listeler erişime açılırken, gözler sınav sürecine çevrildi. Peki taşerona kadro sınavı ne zaman yapılacak?Taşeron kadro başvuruları kabul edilenlerin kesin listeleri 24 Şubat – 2 Mart 2018tarihleri arasında duyurulacak. Hak elde eden adaylar, 3 Mart – 22 Mart tarihleri arasında taşerona kadro sınavına girecek.

TAŞERON SONUÇLARI NE ZAMAN?Taşerona kadro konusunda yaşanan gelişmeler üzerine yüz binlerce taşeron işçi başvurularını gerçekleştirdi ve başvuru sonuçları için beklemeye başladı. Taşeron başvuru sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, taşeron sınavına katılmaya hak kazanan isimler duyurulacak.

Taşeron kadro başvuru sonuçlarını gösteren kesin listeler 24 Şubat-2 Mart 2018 tarihleri arasında askıya çıkacak. Listelerin yayımlanmasının ardından taşeron sınavı 3 Mart – 22 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacak. Taşeron işçiler, sınavın ardından 23 Mart – 26 Mart 2018 tarihleri arasında kurula itirazlarını yapabilecek ve 27- 31 Mart 2018 tarihleri arasında itiraz incelenecek, kesin sonuç açıklanacak.

SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI TAŞERON İŞÇİ PERSONEL KABUL DUYURUSU;

KABUL LİSTESİ

http://memohaber.com/dosya/kabul_listesi.pdf

RED LİSTESİ

http://memohaber.com/dosya/red_listesi.pdfKaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 1.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 4.Sayı

Kahve Molası
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU