memo

Bugun...

GİRAY FİLO

GİRAY FİLOO

22-10-2020 11:21 Kategori: SAĞLIK

Gaziantep'te sağlıktaki kadrolarda şok değişiklik!

Gaziantep'te sağlıktaki kadrolarda şok değişiklik!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün yayınlanan 22.10.2020 tarih ve 31282 sayılı Resmi gazete ile yürürlüğe girdi."

Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı İdari ve Hizmet Birimleri Kadro Standartları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugün yayınlanan 22.10.2020 tarih ve 31282 sayılı Resmi gazete ile yürürlüğe girdi.

Yönetmeliğe göre İ5 grubunda yer alan Gaziantep'te 9 olan başkan yardımcısı sayısı değişmezken 6 olan başkan sayısı ise 5'e düştü.

HANGİ BAŞKANLIKLARI BİRLEŞECEK? 

Www.memobaher.com olarak yaptığımız incelemede, bakanlıkça yönetmelik değişikliğine bağlı olarak yönerge değişikliği ile farklı bir uygulamaya gitmez ise; Sağlık Hizmetleri Başkanlığı ile 112 Başkanlığının veya geçtiğimiz yıl Kasım ayında ayrılan Personel Hizmetleri Başkanlığı ve Destek Hizmetleri Başkanlığının birleşmesi bekleniyor.. 

Öte yanda Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre yapılan bu yönetmelik değişikliğine bağlı olarak yapılacak yönerge değişikliği ile pandemi sürecide göz önüne alınarak Başkan/Başkan Yardımcısı kadro sayılarının mevcut haliyle devam edebileceği öğrenildi.

Sağlıktaki yönetici atamalarının bakanlıkça yapılmasının gecikmesi ise bu değişikliğin yapılacak olması ile ilgili olduğu öğrenildi.

ESKİ LİSTE:

YENİ LİSTE:

 Kaynak: Haber Merkezi
Editör: Haber Merkezi
HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

Muhittinoğlu

gazete manşetleri MemoNews
Memo News 9.Sayı

Memo News 8.Sayı

Memo News 7.Sayı

Memo News 6.Sayı

Memo News 5.Sayı

Memo News 4.Sayı

Memo News 3.Sayı

Memo News 2.Sayı

Memo News 1.Sayı

Kahve Molası

MUHİTTİNOGLU TOYOTA

NAMAZ VAKİTLERİ
SPOR MANŞETLERİ